פורים כבר כאן, ואם גם אתם מאלה שאוהבים להשוויץ בתחפושת שלכם באחת ממסיבות הרחוב, להשתתף בכל אירוע אפשרי ולפקוד באופן קבוע את העדלאידע המפורסמת בחולון, אז הכתבה הזו מושלמת בשבילכם. אמנם עלילותיהם של מרדכי היהודי והמן הרשע ייחודיות לנו, אבל כשזה נוגע לאירועים שכוללים תחפושות - אנחנו ממש לא לבד. הנה כמה פסטיבלים וקרנבלים בעולם, שכל מי שאוהב להתחפש חייב לבקר בהם.

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

המרדי גרא בניו אורלינס

המרדי גרא (בצרפתית - "יום שלישי השמן"), הוא אחד הפסטיבלים הגדולים בעיר. מה שהחל כחג נוצרי, הפך עם השנים לאירוע תרבותי-חילוני, שמשמעותו הדתית די נשכחה. הפסטיבל מתקיים בחודש פברואר, וכולל חגיגות ענק, תהלוכות, תחפושות צבעוניות, מסכות ושרשראות חרוזים, שהפכו לאחד מסמלי הפסטיבל. אם חשבתם לקפוץ לבקר, כדאי שתצטיידו בתחפושות בצבעי סגול, ירוק או זהב - אלה הם הצבעים השולטים באירוע.

A post shared by j. vince (@jvincephoto) on

הקרנבל הגדול באיים הקנריים

הקרנבל באיים הקנריים, שמתקיים מדי חודש פברואר, אינו נופל מהקרנבל המפורסם בריו, ועדיין, הרבה פחות מוכר ממנו. הפסטיבל כולל אירועים שונים, ולצד תהלוכות ותערוכות תחפושות "סטנדרטיות" וטקס מלכות דראג פופולארי, תוכלו לראות שם גם מירוץ עקבים יוצא דופן, שכולל מאות גברים מחופשים לנשים, נועלים עקבים ומתחרים אחד בשני (בסמטאות שגם ללא עקבים לא ממש פשוט ללכת בהן). אחד מאירועי השיא בפסטיבל, הוא טקס חגיגי שבו קוברים בובה של סרדין. מדובר למעשה במעין פרודיה על טקס לוויה, ומדי שנה פוקדים אותו אלפי אנשים לבושים בתחפושות שחורות, כמו נזירות (שמבט מעמיק יגלה שאינן חסודות כפי שהן נראות), כמרים ואבירים, וגם גברים מחופשים לנשים אבלות. בקיצור, חוויה.

A post shared by Ayano Kuromizu (@ayanok245a) on

הפסטיבל באי וייט, אנגליה

מדי שנה, בחודש ספטמבר, נערך באי וייט שבדרום אנגליה ה-Bestival, פסטיבל מוזיקה קיצי ושמח, שבמוקד שלו נמצאת תהלוכת התחפושות המפורסמת. הרעיון הוא כזה: כל אחד לובש את הבגדים הכי מהודרים ומטורפים שיש לו, כמה שיותר יצירתי - יותר טוב. מי שיתמזל מזלו ויגיע ל-Bestival, יראה אנשים בכל הגילאים, תינוקות עד קשישים, באחת החגיגות הצבעוניות ביותר בממלכה.

A post shared by Bestival (@bestival) on

הפסטיבל הגותי בלייפציג, גרמניה

Wave-Gotik-Treffen הוא פסטיבל שנערך מדי שנה במאי בעיר לייפציג, שנמצאת במרחק נסיעה של שעתיים מברלין. כשמו כן הוא, הפסטיבל כולו מוקדש לגותים, ותוכלו לראות בו אלפי אנשים מחופשים, מאופרים בשחור כבד ונותנים ל-Inner Self שלהם לצאת. אם בעברכם הייתם ילדי אימו בסנטר (או שתמיד רציתם להיות) - זה המקום עבורכם.

A post shared by Marjolein Turin (@marjoleinturin) on

 פסטיבל פאלוס הפלדה, יפן

הפסטיבל הביזארי ביותר שנתקלנו בו, הוא ללא ספק פסטיבל ה- Kanamara Matsuri היפני, שמי שמבקר בו יכול לטעות ולחשוב שהוא נמצא במסיבת הרווקות הגדולה בהיסטוריה. פסטיבל פאלוס הפלדה, בתרגום חופשי, נערך בעיר קוואסקי, ביום ראשון הראשון בחודש אפריל. פאלוס, למי שלא יודע, מתייחס לאיבר המין הגברי, וכשמו כן הוא, תוכלו למצוא בפסטיבל אינספור בובות ענק, קישוטים וממתקים, הכול, כמו שאולי ניחשתם, בצורת פין. בהתאם, רבים מהמקומיים והתיירים שחוגגים בפסטיבל מתלבשים בוורוד, וחלקם אף מגדילים לעשות ועוטים מסכות ואביזרים שונים, אתם יכולים לנחש באיזו צורה.

A post shared by Natsuka Murakami (@nyatsuka.1) on

 קרנבל המסכות בוונציה

העיר האיטלקית ונציה עוצרת נשימה בכל ימות השנה, אבל בחודשים ינואר ופברואר (התאריכים הספציפיים משתנים משנה לשנה) מחכה לתיירים חוויה יוצאת דופן, בדמות קרנבל המסכות המסורתי. בקרנבל, שהפך לאחד האירועים המוכרים באירופה, תוכלו לראות תהלוכות תחפושות, אירועי רחוב וכמובן, נשפים מפוארים שמתקיימים באולמות הטובים ביותר. אל הנשפים נהוג להגיע לבושים בבגדים תקופתיים וכמובן - עם מסכות ייחודיות, שהפכו לסמל הבלתי מעורער של האירוע.

A post shared by Sara Akamine (@sgraaa) on

 פסטיבל Correfoc בקטלוניה

פסטיבל Correfoc (בתרגום חופשי, "אש-רוץ") הוא מעין מופע קטלוני שבו אנשים מתחפשים ליצורים מפלצתיים ומאיימים, בראשם השטן, ומצטיידים בקלשונים וזיקוקים, אותם הם זורקים לעבר אחרים (כאן ראוי לציין שהמבקרים בפסטיבל בדרך כלל מתלבשים באופן שיגן עליהם מכוויות). המשתתפים מפחידים אחד את השני, ומצופים להתקרב כמה שיותר לאנשים בתחפושות השטן ולברוח ברגע האחרון. מבולבלים? גם אנחנו. בכל אופן, ה-Correfoc הפך לאחד הסמלים הקטלניים, ונערך במועדי ציון שונים; בברצלונה, למשל, מדובר ב-24 בספטמבר.

A post shared by @tresa_camps on

פסטיבל הוודו בניו אורלינס

אי אפשר לסיים בלי להזכיר את ההאלווין, ליל כל הקדושים. כחלק מאירועי החג, שמתקיים בליל ה-31 באוקטובר, מתקיים מדי שנה בניו אורלינס פסטיבל וודו שלוקח את החג צעד אחד קדימה. כמיטב המסורת, המשתתפים עוטים את התחפושות הכי מפחידות, מאיימות או, לפעמים, מטופשות שלהם. מה שבטוח, לא תתאכזבו.

A post shared by Kinsley (@kinsrochelle) on