נהר של אצנים עמוסים באדרנלין פוקדים בכל שנה מאות יעדים ברחבי העולם - בלונדון, ניו יורק, סין, אפריקה ואפילו בדובאי. בכל שנה נערכים מאות מרתונים ותחרויות ספורט שונות, בהן משתתפים עשרות אלפי בני אדם וביניהם, מסתבר, גם מאות ישראלים.

האופנה החדשה מביאה אנשים להזמין חופשה ביעד בו מתקיימת ריצה מרתון, ובנוסף לחוויה הספורטיבית לטייל מספר ימים בעיר או באזור. העלויות לסוג החופשה הזה גבוהות: עלות ההרשמה למרתונים בלבד נעה בין כמה עשרות אירו ועד כחמש מאות וחמישים אירו, אבל יש עוד הוצאות רבות נוספות.

הנופשים המתנשפים יכולים לתפור לעצמם חבילה, או לרכוש חבילה ספורטיבית מוצעת: מחיר לחבילה למרתון בלונדון, למשל, יעמוד על 1590-1690 דולר לטיסה, שלושה לילות והרשמה לתחרות, ומחיר חבילה לפריז יעמוד על 1200 דולר לאדם לטיסה וארבעה לילות במלון הסמוך לקו הזינוק.

יש מי שמנצלים את התחרות והופכים אותה לחופשה זוגית או משפחתית: ערד ניר, לדוגמא, עשה זאת, והוא מספר ש"אז יש לך גם מעודדים על המסלול". ניר מתלבט כעת מה יהיה היעד הבא: בנובמבר מתקיים מרתון בניו יורק ובאוקטובר באיסטנבול; כל מה שהוא צריך לעשות זה לבחור באיזה מהם הוא הכי רוצה לרוץ, לארגן את הנסיעה, לארוז את המשפחה ולרוץ על זה, כמו שאומרים.

>> אמרתם ניו יורק? הנה רשימת המלונות השווים בעיר