1. שימו לב! החל מה-20.12 כל מדינות העולם מוגדרות אדומות על ידי משרד הבריאות ונכון להיום, כל החוזרים מחו"ל, גם מי שעברו חיסון או החלימו, מחויבים בבידוד במלונית.
  2. החל מה-25.1 נתב"ג נסגר לטיסות יוצאות ונכנסות. ישנן טיסות חילוץ בודדות שמי שרוצה לעלות עליהן צריך לקבל אישור מיוחד מוועדת החריגים. 
  3. נתב"ג צפוי להיפתח לטיסות ב-7.3 ותותר כניסה לארץ ל-3,000 נוסעים ביום. ב-14.3 נתב"ג צפוי להיפתח באופן מלא, אך ייתכן שתאריך זה יידחה. 
  4. בהתחלה יהיו מספר מצומצם של יעדים אשר נוכל לטוס אליהן ללא אישור של ועדת חריגים: פרנקפורט, פריז, ניו יורק וקייב. בהמשך ייתכן וייצטרפו גם לונדון ועוד יעדים. שימו לב! בחלק מהיעדים הללו ייתכן וישראלים ייצטרכו להיכנס לבידוד כשינחתו.

זה כל מה שצריך לדעת על הדרכון הירוק

לאן נוכל לטוס כשהשמים ייפתחו לגמרי? כרגע ב-14.3

מדינות שצפויות לקבל מתחסנים

כרגע ישנן מספר מדינות אשר הכריזו על כך שברגע שיפתחו את השמים לגמרי (אולי ב-14.3) הן יקבלו ישראלים שעברו חיסון ויציגו אישור מתחסן ללא כל צורך בבידוד או בדיקה. ביניהן: יוון, רומניה, גאורגיה, סרביה, ספרד ואיי סיישל.

*שימו לב! למדינות הללו ניתן יהיה להיכנס גם לאחר הצגת תוצאת בדיקת קורונה שלילית של מי שלא התחסן.

זה כל מה שצריך לדעת על הדרכון הירוק

מדינות שמקבלות לאחר בדיקת קורונה

ישנן מדינות שממשיכות להכניס תיירים בהתאם לתוצאות בדיקת קורונה (כרגע, גם למי שעבר חיסון), כפי שהיה לפני שנתב"ג נסגר. ביניהן: דובאי, מרוקו, האיין המלדיביים, ארה"ב, רואנדה, בולגריה, טורקיה, דרום אפריקה, אוקראינה ועוד.

מדינות שמקבלות לאחר בדיקת קורונה ומחייבות בבידוד

במקומות בהם המחלה עדיין בשיאה, מאפשרים כניסה לאחר בדיקת קורונה שלילית ובנוסף דורשים בידוד של 14 יום או פחות. מדובר בעיקר על מדינות אירופה, ביניהן: קפריסין (בניגוד לציפייה מסתמן שיחייבו ישראלים בבידוד) גרמניה, אנגליה ועוד.

תאילנד למשל, מאפשרת כיום כניסת תיירים רק לאי פוקט תחת מגבלות בידוד מחמירות. במדינה מדברים על אוקטובר כתאריך יעד בו ניתן יהיה לטייל בה בחופשיות.

מדינות שמכניסות תיירים ללא כל הגבלה

ישנן מדינות שהגבולות שלהן כבר פתוחים לגמרי, ללא צורך בחיסון וללא צורך בבדיקה. בניהן: מונטנגרומקסיקו, אלבניה, קוסטה ריקה.

מדינות שלא מכניסות תיירים כלל

עם חיסון, בלי חיסון, הגבולות במדינות הללו נשארו סגורים לכולם כל הזמן. בניהן: אוסטרליה, ניו זילנד, וייטנאם, הודו, קנדה.

זה כל מה שצריך לדעת על הדרכון הירוק

*שימו לב! ההנחיות משתנות כל הזמן. יש להתעדכן לפני קניית כרטיס לכל מדינה.