הכתבה בקצרה: לא מעט נוסעים מגיעים היום עם כפכפים לטיסה. דיילת בחברת תעופה אמריקאית מציינת שמעבר לעובדה שזה די מגעיל, זה ממש בעייתי אם תקלעו למצב חירום ותצטרכו לברוח במהירות מהמטוס.

בעבר, בימי תור הזהב של הטיסות בשנות ה-50 וה-60, אנשים היו מתלבשים לשדה התעופה בצורה מכובדת והטיסות עצמן היו אירוע מרגש שהתכוננו אליו.

מאז עברו לא מעט חברות לואו קוסט בשמיים, הטיסות הפכו לנגישות וזמינות וגם הדרך בה אנחנו מתלבשים לטיסה עברה מהפך. כך, לא מעט נוסעים מגיעים למטוס עם פיג'מה, נעלי בית או כפכפים. ובזמן שאפשר להתווכח על איך ראוי או לא ראוי להתלבש לטיסה, דיילים וטייסים מציינים שההגעה עם כפכפים יכולה להיות ממש מסוכנת.

>> כך תגדילו את הסיכוי לקבל שדרוג בחינם בטיסה

>> אחת ולתמיד: האם זה לגיטימי להוריד נעליים בטיסה?

>> "אני לא מבינה למה נוסעים מורידים נעליים בטיסה"

כך, הדיילת טוני קונה (Tony Kuna), שעובדת בחברת תעופה אמריקאית, טוענת שמעבר לכך שהרצפה במטוס, לרבות השירותים, מזוהמים לגמרי, חשוב להגיע לטיסה עם נעליים סגורות מטעמי בטיחות. "בזמן חירום, יהיו לא מעט דברים ובלגן שיחסמו את הדרך החוצה מהמטוס", היא אומרת. "מי שלא ינעל נעליים סגורות מאוד יתקשה בדרך החוצה".

טוני ממשיכה: "תדמיינו מצב בו על הרצפה יהיו זכוכיות או חלקים חדים. זו יכולה להיות חוויה לא נעימה בכלל". 

בתוך כך, ישנן חברות תעופה שמצהירות שלא ניתן לעלות לטיסות עם נעלי עקב היות וזה יכול ליצור בעיה במצבי חירום, לרבות בשלב שבו צריך לצאת מהמטוס במגלשות החירום, ונעלי העקב יכולים לנקב בטעות את המגלשה. 

הנעליים הכי טובות למטוס הן נעלי ספורט, שגם יהיו נוחות וגם בטוחות.