גלגל תצפית (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
עוד אטרקציה שווה לניו יורק: גלגל התצפית הגבוה בעולם | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

בתפוח הגדול, כמו בתפוח הגדול, לא נחים לרגע. כאילו העיר לא מלאה במספיק אטרקציות, בקרוב היא גם תהפוך להיות ביתו של גלגל התצפית הגבוה ביותר בעולם. המחלקה לפיתוח כלכלת ניו יורק נמצאת בימים אלה במגעים לבניית הגלגל המונומנטלי ברובע סטטן איילנד שבעיר.

גלגל התצפית החדש יעקוף את מחזיק התואר הנוכחי, ה- Singapore Flyer בסינגפור (541 מטר) ויתנשא לגובה של יותר מ-600 מטר. המתקן עתיד להיבנות ליד מסוף המעבורת של סטטן איילנד, ויהיה חלק מתוכנית שלמה של בניית מתחם שעשועים וקניות במקום, לאורך 14 הדונם שבבעלות העיר ברצועת החוף של האי.

גם לאס וגאס בדרך

גם לאס וגאס אישרה לאחרונה תוכניות לבניית גלגל התצפית הגדול ביותר בעולם, שעשוי להיפתח לציבור הרחב בשנת 2013. קבוצת הנופש והקזינו Caesars Entertainment קיבלה לאחרונה  אור ירוק להתחיל בבנייה של המתקן, בעלות כוללת של כמעט 4.5 מיליון אירו. הגלגל יגיע לגובה של 550 מטר ויכיל 28 תאים, כשבכל אחד יהיה מקום ל-40 מבקרים. הנוסעים יקבלו תצפית פנורמית מרהיבה של לאס וגאס.

דה היי רולר לאס וגאס
מי תגיע ראשונה לקו הגמר? הדמייה של הגלגל בלאס וגאסניו יורק או לאס וגאס – מי תגיע ראשונה לקו הגמר? את זאת אין לדעת, אבל עד שגלגל התצפית הגבוה בעולם יתנשא אל על, אתם תמיד יכולים לקפוץ ללונה פארק בת"א, ולעלות על ה"גלגלון" שלנו, שמגיע לגובה של 16 מטר ומכיל 14 קרונות. נכון, מדובר בגלגל ענק ולא בגלגל תצפית (ההבדל העיקרי ביניהם הוא שתאי הנוסעים בגלגל תצפית אינם תלויים מהיקף הגלגל, אלא מקובעים סביבו), אבל זו האופציה הכי קרובה שמצאנו. לא ממש מספק אתכם? קבלו הצצה ל-5 גלגלי התצפית הענקיים בעולם.

כל תא בגודל של אוטובוס עירוני |  The Singapore Flyer, סינגפור

מחזיק התואר הנוכחי של הגלגל הענק הגדול ביותר בעולם. הסינגפור פלייר מגיע לגובה של 541 מטר, ומציע לאורחיו נוף פנורמי של קו הרקיע של המבנה העצום ה- Marina Bay skyline, כולל נקודות תצפית על מלזיה ואינדונזיה השכנות. כל אחד מ-28 התאים בגלגל הוא בגודל של אוטובוס עירוני, והמתקן יכול להכיל עד 784 נוסעים. בנוסף, סינגפור פלייר מציע גם חוויית אוכל בשמים, כשנוסעיו יכולים לקבל ארוחה המבושלת על עגלה מול הסועדים.

סינגפור פלייר  (צילום: אימג'בנק / Gettyimages)
כל תא הוא בגודל של אוטובוס. סינגפור פלייר | צילום: אימג'בנק / Gettyimages

עד 800 נוסעים | The London "Millennium" Eye, לונדון

The London "Millennium" Eye יכול להכיל את כמות הנוסעים הגדולה ביותר מבין כל שאר גלגלי הענק ברשימה. 32 תאים נמצאים סביב הגלגל, שנושא כ-800 נוסעים בכל פעם. עם 443 מטר גובה, העין של לונדון הוא אחד מהמבנים הגבוהים ביותר בבירה, כשנוסעיו יכולים ביום בהיר לקבל תצפית של עד 40 קילומטר לכל הכיוונים.

איי אוף לונדון אימגבנק (צילום: אימג' אילוון)
800 נוסעים בכל פעם. העין של לונדון | צילום: אימג' אילוון
תא בלונדון איי
תצפית למרחק של 40 קילומטר. תא בגלגל של לונדון

 מתגאה ב-40 תאים | Navy Pier Ferris Wheel, שיקאגו

Navy Pier Ferris Wheel שבשיקגו הוקם על פי הדגם של גלגל התצפית הראשון בעולם, שנבנה עבור תערוכה עולמית בשיקגו בשנת 1893. כל אחד מ-40 התאים שבגלגל מתאימים ל-6 אורחים ומציעים נוף של קו הרקיע של שיקגו מגובה של 150 מטר.

נייבי פייר פריס אימאג'בנק (צילום: אימג'בנק / Gettyimages)
על פי דגם משנת 1893. Navy Pier Ferris Wheel | צילום: אימג'בנק / Gettyimages

 כוכב העבר | The Star of Nanchang, סין

The Star of Nanchang נחשב פעם לגלגל הענק הגדול ביותר בעולם. הוא נמצא בעיר נאנצ'אנג שבסין, באמצע הדרך בין הונג קונג ושנגחאי, ועומד על 525 מטר. הגלגל מציע נוף בתולי של העיר שמתחת, כש-6 נוסעים יכולים לעלות על כל אחד מ-60 התאים שלו.

דה סטאר אוף נאנצ'אנג
נחשב פעם לגלגל הענק הגדול ביותר בעולם. The Star of Nanchang

תמיד כוכב | Zhengzhou Ferris Wheel, סין

גלגל התצפית הראשון של סין מתנשא לגובה של 390 מטר. הגלגל נבנה בצורת כוכב שמואר ועובד בלילה.

גלגל התצפית ב - Zhengzhou (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
האח הבכור. הגלגל הענק הראשון של סין | צילום: אימג'בנק / Thinkstock
>> טיולים לפני צבא: לאן הצעירים נוסעים?