תיירות החורף נמצאת בעיצומה ולא מעט ישראלים כבר סים לערים באירופה ליהנות מהקור והסיילים, או לאתרי הסקי השונים. אבל א אתם מחפשים דברים קצת אחרים, מצאנו כמה לוקיישנים מיוחדים שיתאימו לטיול חורף באווירה אחרת. מטיול שטח במדבר סהרה ועד חגיגת כדורגל בפריז. הנה כמה אפשרויות שלא בטוח שחשבתם עליהן.

טיול אופניים בפורטוגל

הטבע הנפלא של עמק הדורו ( Douro), אחד מאזורי היין היפים והעתיקים בעולם, הוא מקום הולדתו של יין הפורט המפורסם. נהר הדורו חוצה את פורטוגל לרוחבה, מהגבול הספרדי ועד לאוקיאנוס האטלנטי בפורטו. החורף הפורטוגלי מאפשר ליהנות מנופי האזור ולחוש אותם בעצמכם. מזג האוויר בצפון פורטוגל נעים ומתאים לפעילויות בחוץ וזה זמן ששווה לנצל.

עמק הדורו בפורטוגל (צילום: רוית מטרסו)
צילום: רוית מטרסו

עמק הדורו בפורטוגל (צילום: רוית מטרסו)
צילום: רוית מטרסו

באירופה, ישנם שבילי אופניים מסודרים, ואחד היפים בהם נמצא בעמק הדורו. את הרכיבה מתחילים בחלקו המזרחי של הנהר בקניון מרשים עם צוקים בגובה 200 מטר, המשמשים כגבול בין פורטוגל לספרד. ממשיכים דרך המישורים הירוקים של שמורת הטבע היפיפייה, המשמשת בית לכ-170 מיני ציפורים. ומסיימים בפסו דה רגואה היפה. לאורך הדרך רוכבים בנוחות בין הטראסות המרשימות, מכוסות הגפנים, דרך מסילות רכבת ישנות, יערות, מטעי זיתים, כפרים קטנים ואחוזות יין מרשימות, עם נוף עוצר נשימה. כל זאת בשילוב הקולינריה הנהדרת של האזור הופכים את הטיול הזה לטיול מושלם.

לפרטים נוספים


טיול שטח בסהרה

מרוקו הפכה להיות יעד מאוד אהוב על הישראלים בעיקר בעונת הקיץ, אבל דווקא בחורף היא מציעה טיול אחר לגמרי מכל מה שחשבתם – טיול שטח במדבר סהרה.

טיול אופני שטח בסהרה (צילום: ישי מולד)
צילום: ישי מולד

מזג האוויר ותווי השטח במדבר הגדול בעולם מאפשרים לטוס אליו בחורף וליהנות מטיול מטורף הכולל דיונות, רכיבת שטח וחוויות מקומיות. בטיול כזה תיחשפו לנופים המדהימים של הרי האטלס והעמקים והנהרות החוצים אותם. לאוהבי האקסטרים, העונה הזו במדבר סהרה מדויקת לרכיבה באופניי שטח או באופניים חשמליים.

לפרטים נוספים


כדורגל בפריז

המונדיאל נגמר, אבל ישראלים רבים נשארנו עם תיאבון לצפות בכדורגל איכותי. את החורף אפשר לנצל בצפייה במשחקי ליגת האלופות, שחוזרת באמצע פברואר עם רצף משחקים באירופה.

מסי ניימאר פריז סן ז'רמן (צילום: רויטרס)
מסי ניימאר פריז סן ז'רמן | צילום: רויטרס

לפרטים נוספים


שלג בבולגריה

יש שלוש סיבות מרכזיות לנסוע לבולגריה, ובטח שבחורף. הראשונה היא המחירים: בשונה מיעדיי אירופה רבים, בולגריה זולה בעשרות אחוזים מישראל ומציעה מגוון של בתי מלון, אטרקציות וחוויות במחיר נמוך מאוד. הסיבה השנייה היא הנופים: נופי בולגריה ההרריים הם עוצרי נשימה ביופיים. הסיבה השלישית היא האווירה: אתרי הסקי בחורף הבולגרי תוססים ומלאי אטרקציות לתיירים.

בורוביץ (צילום: אילן ארנון)
בורוביץ | צילום: אילן ארנון

בולגריה (צילום: באדיבות איסתא ספורט)
צילום: באדיבות איסתא ספורט

לפרטים נוספים