תיירים הם מגנט לנוכלים וגנבים כי הם תמיד מביאים איתם כסף לחופשה, וכידוע, חדרי מלון ידועים לשמצה כלא מאובטחים, וניתן לפרוץ בקלות את מנעולי הדלת והכספת. גם בארץ כבר דיווחנו על לא מעט מקרים בהם פרצו לחדרי המלון, חלקם היו ממש בזמן שהאורחים ישנים, או בזמן שהאורחים מתקלחים

בדיוק בגלל זה, הדיילת דמי בוניטה מספרד, מסבירה בטיקטוק כיצד היא תמיד יודעת אם מישהו היה בחדרה ללא רשות. "שימו את שלט 'נא לא להפריע' בין הדלת למשקוף, כדי שתוכלו לדעת אם מישהו היה בחדר שלכם", אומרת דמי בסרטון, וטוענת שחזרה לאחר שעה לחדרה כדי לראות אם השלט עדיין באותו מקום. "שעה לאחר מכן, אף אחד לא היה כאן", היא אמרה. דמי ציינה שהטריק עובד רק אם החדר שלכם כבר נוקה, ואם אתם לא מצפים לכך שצוות המלון יתקן משהו בחדר.

@demibonita ✨ 5 hotel hacks from a Flight Attendant ✨ any other tips? ✈️ #stewardess #hotelhack #flightattendantlife #cabincrewlife #klm #hotelhacks #layoverlife #cabinattendant #hotellife #hotellifehack #fyp ♬ I Cry - Flo Ridaבתוך הכרית ומתחת למגירה: דרכים לשמור על החפצים שלכם בתוך החדר

 1. ישרו חפצים על המשטחים (משקפיים, מגזינים, חפצים אישיים) כדי לראות אם הם הוזזו; ישר טבעות וילון מקלחת במרחק של שתי אצבעות זו מזו; הניחו פריט במזוודה שלכם במקום מסוים כדי לראות אם הוא זז, כמו מסרק או ספר.
  כספת חדר מלון דלת (צילום: adriaticfoto, shutterstock)
  גם הכספת לא לגמרי מוגנת | צילום: adriaticfoto, shutterstock
 2. אם אתם חייבים להשאיר משהו בעל ערך בחדר שלכם בזמן שאתם בחוץ, כדאי לשקול למקם את הפריט כך: מאחורי לוחית חשמל לקיר, מאחורי הפאנל האחורי של הטלוויזיה, מחשבים ניידים נכנסים לפתחי אוורור של המזגן, הדביקו פריטים חשובים מתחת למגירה תחתונה, הניחו פריטים מתחת לפינת השטיח או בתוך כרית עם רוכסן.
 3. זכרו, אין מקום בחדר המלון שבו חפצי הערך שלכם בטוחים לחלוטין. גנבים מקצועיים מכירים את כל הטריקים. לכן, אם אתם חוששים שיכול להיווצר מצב שבו חפץ יקר ייגנב, הפקידו אותו בכספת הראשית של המלון, ואל תשכחו לקחת קבלה.
  חדר מלון (צילום: robinimages2013, shutterstock)
  מתחת למגירות, בתוך פתחי האוורור או בכריות | צילום: robinimages2013, shutterstock
 4. כשאתם עוזבים את החדר שלכם, קחו שיערה ארוכה או פיסת מוך, הרטיבו אותם, הניחו קצה אחד הדלת והשני על משקוף הדלת מהצד החיצוני. אם זה ייעלם כשתחזרו, תדעו שמישהו היה בחדר שלכם. השיטה הזו עובדת גם עם מגירות, כאשר אפשר לקחת פתק ולשים אותו בין הדלת למסגרת, ואם הוא נעלם, תדעו שמישהו חיפש במגירות.