אם אתם מאלה שאוהבים לחגוג, המידע הבא עשוי לעניין אתכם מאוד: במגזין הטלגרף הבריטי, החליטו לבדוק איפה בעולם ניתן לחגוג את השנה החדשה פעמיים, אם רק זזים קצת מערבה על מנת לעבור אזור זמן ולחזור ל-31 בדצמבר. יש כמובן לא מעט אפשרויות כאלה ואלה החמש הכי מעניינות מתוכן:

ניו זילנד ואיי קוק

מדובר בשתי הקצוות המנוגדים של אזורי הזמן, שלמעשה נמצאים מאוד קרוב האחד לשני. בזמן שניו זילנד היא אחת המדינות הראשונות לקבל את השנה החדשה בעולם (שאצלנו יהיה אחת בצהריים היום, אצלם תכנס השנה החדשה), איי קוק הם המקום האחרון אליו תגיע 2020 (כשאצלנו יהיה 12 בצהריים ב-1 בינואר, הם יקבלו את השנה החדשה). 

כך, ניתן בקלות ליהנות בחגיגות הסילבסטר באוקלנד ואז לעלות על הטיסה של השעה 8:55 בבוקר ב-1 בינואר ולנחות כעבור ארבע שעות בלבד בשעה 13:45 של ה-31 לדצמבר. מספיק זמן כד להתארגן ולצאת לחגוג מחדש.

 

שבדיה ופינלנד

נתקרב קצת למחוזותינו: גם אירופה מלאה באזורי זמן שונים שיכולים להיות מאוד קרובים האחד לשני. אחד מהם עובר לאורך הגבול בין שבדיה לפינלד. כך, עיירה בשם קרסואנדו (Karesuando) שחצויה בדיוק בגבול מקיימת שני אזורי זמן שונים (הבדל של שעה) במרחק של צעד אחד.

ניתן בקלות לחגוג מצידו המזרחי של נהר Muonio בפינלנד ואז לחצות את הגשר לצידו המערבי בשבדיה על מנת לחוות מחדש את השעה האחרונה של 2019 וכניסת השנה החדשה. 

ספרד ופורטוגל

אותו עיקרון קורה גם בגבול שבין ספרד לפורטוגל בלא מעט נקודות, כשספרד מקדימה את פורטוגל בשעה אחת. 

האופציה הכי מעניינת בין שתי המדינות, על פי הטלגרף, היא לחגוג את השנה החדשה בעיר הספרדית הקטנה Badajoz (כ-140 ק"מ מסביליה) ואז לקפוץ לאלבס (Elvas), כשנסיעה במונית תיקח לכם כ-20 דקות בלבד. כך ניתן יהיה להכריע האם קבלת השנה החדשה מהנה יותר בספרדית או פורטוגזית.

פלורידה

כדי ליהנות משתי חגיגות, לא תמיד חייבים לעבור בין מדינות. כך זה כשהמדינה בה אתה נמצא גדולה מספיק כדי שתהיה בה חלוקה לאזורי זמן שונים. הדוגמאות הכי בולטות לכך הן אוסטרליה, רוסיה, ברזיל, קנדה וארה"ב. 

בארה"ב למשל, הטלגרף ממליץ לחגוג את הסילבסטר פעמיים בתוף פלורידה, כשבנקודה מאוד ספציפית בתוך המדינה יש חלוקה של אזור זמן. בנסיעה של 23 ק"מ בין העיירה Apalachicola ל-Port St Joe הסמוכה, תוכלו ליהנות משתי חגיגות סילבסטר. הבונוס: מזג האוויר יהיה נעים.

נבדה וקליפורניה

נישאר בארה"ב: מי שרוצה לחגוג כמו שצריך בשני יעדים מהנים, יוכל לעשות זאת בגבול המדינות של נבדה וקליפורניה. 

מומלץ להתחיל באריזונה וילג' (Arizona Village) ואז לעבור את נהר הקולורדו מערבה אל עיירה בשם נידלס (Needles). מדובר בשתי ערים לא מאוד מוכרות, אך כאלה שניתן ליהנות בהן מחגיגה אמריקאית במלוא הדרה.