מי בכלל זוכר שהיינו מצטלמים פעם עם מצלמות רגילות? כבר שנים שהמצלמה בסמארטפון מחליפה את המצלמה הישנה והטובה, אבל כזה נוגע לטיולים בחו"ל, אנשים עדיין אורזים איתם מצלמה רגילה כדי לתעד רגעים יפים. כנראה שהמחשבה שעומדת מאחורי הפעולה זאת היא – אם שילמנו הרבה כסף על הטיול הזה, אז כדאי שהתמונות ממנו יהיו טובות, לא?

>> לפייסבוק של mako חופש

רוב הסיכויים שאין לכם בבית מצלמת DSLR מקצועית (ואם כן – ברכותינו) והתוצאות שתקבלו ממצלמה קטנה וביתית יהיו כמעט זהות לתוצאות שמצלמת הסמארטפון תיתן לכם, בעיקר אם יש לכם מכשיר חדש יחסית. זה אומר שאתם לגמרי יכולים לחסוך מקום בתיק הגב שלכם ולסמוך על הטלפון שלכם לתיעוד מוצלח. ואם כבר, קבלו כמה טיפים לצילום.

צלמו לרוחב

דמיינו שאתם מחזיקים מצלמה רגילה – הרי במקרה הזה הייתם מצלמים לגובה רק את מגדל אייפל או המגדל הנוטה בפיזה או מונומנטים גבוהים אחרים, ואת שאר התמונות לרוחב. כך גם במקרה הזה. כמו כן, הצילום הרוחבי מספק לכם יותר אפשרויות משחק עם הפריים הסופי של התמונה.

נסו למצוא שוט לא מבולגן

אתם עומדים מול קתדרלת מילאנו ורוצים להצטלם על הרקע שלה? ובכן, כל מי שנמצא אתכם בכיכר גם רוצה. במקום להצטלם המוני אנשים ברקע, נסו למצוא פריים קצת יותר רגוע. אולי בפינה שיש בה פחות אנשים, אולי מרחוק כשאתם עומדים על משהו שמגיבה אתכם והבניין ברקע.

נסו לצלם נגד השמש

נכון, זה נוגד את ההיגיון אבל כך תוכלו לקבל גם אזור נקי יותר מאנשים, כי כולם עסוקים בלהצטלם עם כיוון השמש וגם תקבלו שוט עם תאורה מעניינת.

איסור להכניס סלפי סטיק לדיסני (צילום: חשבון הטוויטר @InsideTheMagic)
גם דיסני לא מרשים סלפי סטיק | צילום: חשבון הטוויטר @InsideTheMagic

תעזבו את מקל הסלפי

נעזוב לרגע את העובדה שיש אתרים תיירותיים בעולם שלא מאפשרים צילום עם מקל סלפי, קבלו את המשפט מעורר המחשבה הבא: לא רק שתקבלו מיליון תמונות שנראות אותו הדבר מאותה הזווית, אתם גם נראים מגוחך.

ואם כבר סלפי

ואם אתם בכל זאת מתעקשים על סלפי, חברו את האוזניות, היכנסו לאפליקציית המצלמה, הניחו את הטלפון על משהו יציב ולחצו על כפתור הווליום. בבקשה, קיבלתם סלפי מוד שאתם יכולים להפעיל יחסית מרחוק.

תעזרו לצבעים של התמונה

למרות שאנחנו בטוחים שצילמתם תמונות מהממות, כולם צריכים קצת עזרה עם הצבעים, גם צלמים מקצועיים. תעבירו את התמונות באיזושהי אפליקציית ריטוש תמונה, שתחדד את הצבעים ותקפיץ אותם. אינסטגרם זה אחלה, בשביל תמונה או שתיים, אבל כדי לעבוד בסקאלות גדולות, אנחנו ממליצים על VSCO ודומותיה.

>> היינו בבטן גב עירוני בכרתים
>> אז זה לוקסנבורג או לוקסמבורג