טסיגרדו, חופים נסתרים
בין הנקרות של דרום האי מילוס ביוון. לגונת טסיגרדו
שכחו מכרתים, רודוס או קפריסין. במרחק 3 שעות מכאן, פלוס מינוס, עומדים לרשותכם חופים חבויים עם חול לבן ומים תכולים, והרבה נוף מרהיב מסביב. כן, מסתבר שיש כמה פינות ברחבי האגן הביתי שלנו שעדיין שומרות על אווירה שקטה ומרוחקת - בעיקר בעזרת שמירה קפדנית מצד המקומיים. משתמשי אפליקציית הטיולים Minube ריכזו עבור גולשי ההאפינגטון פוסט כמה מהחופים הנסתרים הללו, ואם אתם מחפשים יעד מושלם לחופשת הקיץ שלכם, כדאי שתציצו ברשימה הבאה.

קשה להגיע ללגונת טסיגרדו, האי מילוס | יוון

טסיגרדו היא לגונה מבודדת בין הנקרות של דרום האי מילוס ביוון, נקודה קסומה שמשלבת בין טורקיז ללבן ומרוחקת מאתרי התיירות הרועשים. מה שהופך אותה בין היתר לשקטה כל כך הוא הקושי בהגעה. רצוי להגיע אליה ברגל מאחד החופים השכנים, בטיפוס על הנקרות ומעבר רגלי אל החוף. ההגעה קשה בסירות מכיוון שהחוף צמוד לרצועת מים רדודים במיוחד.

צוקי גרניט גבוהים | Calanque d'En Vau, צרפת

במרחק של כמה דקות בודדות של נסיעה מהעיר הגדולה מרסיי, בדרומה של צרפת, נמצאת רצועת חוף של 22 קילומטר שמורכבת כולה מלשונות צרות של הים התיכון שחודרות אל תוך צוקי גרניט גבוהים במיוחד, ומייצרות חופים קטנים, צרים ונסתרים מהעין עם לגונות של מי טורקיז מבריקים. הצוקים והחופים ברצועה הקסומה הזאת יכולים לשלב בין טיול רגלי אתגרי ויפהפה לבין ההמרחות המיוחלת על החופים השקטים.

חוף ליד מרסיי, חופים נסתרים, אימג'בנק טינסטוק (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
חופים קטנים ונסתרים מהעין עם לגונות של מי טורקיז מבריקים. Calanque d'En Vau, צרפת | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

מפרצון טורקיז | Cala Macarelleta, האי מינורקה, ספרד

האי מנורקה ממוקם מעט ממזרח לאי מיורקה הפופולרי. בדרום האי נמצאת הנקודה שנחשבת ע"י המקומיים לחוף היפה ביותר בספרד: cala macarella. גם כאן מדובר בחוף שהוא מפרצון טורקיז רדוד, רק שבמקרה הזה הוא נמצא בלב של יער עצי אורן. משתמשי Minube ממליצים לצעוד כמה דקות בתוך היער אל הלגונה שהיא האחות הקטנה והשקטה של Cala Marcella, עם השם הדומה: Cala marcalleta.

קאלה מרסלטה, חופים נסתרים, אימג'בנק טינסטוק (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
כנראה החוף היפה ביותר בספרד. Cala Macarelleta, מינורקה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

מיצר מבודד | אי הארנבות, איטליה

אי הארנבות (Isola dei Conigli) הוא אי קטנטן שממוקם מדרום לאי למפדוזה - אי קטן בפני עצמו שנמצא מדרום לסיציליה בעומק הים התיכון. ההגעה ללמפדוזה היא באמצעות הפלגה מהנמל Porto Epidocle שבדרום סיציליה, ואז עולים על הכביש שמקיף את האי הקטנטן. מי שמעוניין להגיע למיצר המבודד והשקט שבין אי הארנבות לחופי למפדוזה יצטרך להשאיר את הרכב לצד הכביש ההיקפי ולצעוד 15 דקות בנוף עוצר נשימה לכיוון החוף השקט. חוף אי הארנבות הוא נקודה לא נגישה ועמוסה באופן מיוחד בתיירים, אבל צבי הים דווקא מוצאים אותו מושך במיוחד והפכו אותו לאתר הטלת ביצים מועדף.

אי הראנבות, חופים נסתרים (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
כדאי להגיע למיצר המבודד והשקט שבין אי הארנבות לחופי למפדוזה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

שמורת טבע מוגנת | איי מדלנה, איטליה

איי מדלנה הם קבוצה של איים קטנים שממוקמים מצפון לאי סרדיניה, ממערב לחופי איטליה. בניגוד לשלל אתרי הנופש הקייציים של אגן הים התיכון, החופים המפורצים של האיים האלו הוכרזו כשמורת טבע מוגנת. תעשיית התיירות האדירה עדיין לא דרסה את החופים עם המערכת האקולוגית המיוחדת שיש בהם, מה שהופך אותם לאתר מצוין לשיט בסירה ומעקב בצלילה אחרי החיים הצבעוניים שמתחת לפני המים. ניתן להגיע אל העיר א-מדלנה שהיא הגדולה באיים במעבורת שיוצאת מעיירת הנמל פלאו שבצפון סרדיניה.

לה מדלנה, חופים נסתרים, אימג'בנק טינקסטוק (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
שמורת טבע מוגנת. איי מדלנה, איטליה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

כדאי ללכת לאיבוד | קאבו דה גאטה, אנדלוסיה, ספרד

במחוז אנדלוסיה שבדרום ספרד, בין ערי החוף אלמריה וסן-חוסה נמצאת רצועת חוף שהיא כנראה המקום הטוב ביותר להיאבד בו. רצועת החוף הארוכה הזאת מפורצת ומחורצת בלשונות ים שחודרות אל תוך צוקי הגרניט האופייניים של האזור. מה שטוב בה במיוחד הוא העובדה שהיא מבודדת, והנסיעה או ההליכה לאורך רצועת החוף מבודדת במיוחד ונטולת בניינים.

קאבו דה גאטה, חופים נסתרים
רצועת חוף לגמרי מבודדת. קאבו דה גאטה, ספרד

משתזפים על סלעים לבנים | סקאלי די טורצ'י, סיציליה, איטליה

חוזרים לאיטליה, והפעם בדרום האי סיציליה אנחנו מגיעים לרצועת צוקי חוף מסלע לבן ובוהק שעשוי להטעות ולהיראות כמו גוש קרח. השילוב של מי הים התיכון עם הסלע הלבן והמבריק הופך את המקום לאחת מנקודות החוף המדהימות ביופיין באגן הים התיכון, וגם הסודיות ביותר. למי שמגיע לסיציליה ונוסע ברכב, מדובר במקום פשוט להגעה ונמצא בסמוך לעיירה Punta Grande ועל הכביש SP68 שסלול לאורך החוף הדרומי של האי.

סקאלי די טורצ'י, חופים נסתרים
נראה כמו גושי קרח. סקאלי די טורצ'י, איטליה

כוכבי ים על הסלעים | מאלי בוק, קרואטיה

תעשיית התיירות גילתה בשנים האחרונות גם את חופיה ואייה של קרואטיה והפכה אותם לעתירי מלונות ומפלצות בטון. אחד מאלה ששומרים על האותנטיות והבידוד הוא רצועת החוף "מאלי בוק" שבאי צרס, בים האדריאטי מול חופיה של קרואטיה. כדאי להשאיר את הרכב על הגבעה הסמוכה, ליד העיירה אורלץ' (Orlec), ולצעוד ברגל מצויידים היטב אל לגונת הטורקיז השקטה שמחכה למטה. רצוי להצטייד בשנורקל ומשקפת ולצפות במגוון של כוכבי הים שמחכים על הסלעים שבחוף. האי צרס נגיש במעבורות שיוצרות בעיקר מהחוף המערבי של קרואטיה, ממערב לעיר רייקה ובסמוך לעיר ברסטובה.

מאלי בוק, חופים נסתרים
רצוי להצטייד בשנורקל. מאלי בוק, קרואטיה

מים שמשנים את צבעם | לי קוסי, Costa Paradiso, סרדיניה, איטליה

הנציגות האיטלקית המכובדת ממשיכה, וגם הפעם מדובר בנקודה מבודדת, וגם הפעם בצפון האי סרדיניה. האזור של קוסטה פרדיסו מאופיין בחופים משומרים עם צוקי סלעיים ומיוערים, וציוויליזציה אנושית שמשתלבת היטב עם הסביבה בבתים צנועים, ללא מפלצות בטון. ההגעה אל "לי קוסי", לגונה מבודדת ויפהפייה עם מים שמשנים את צבעם במשך שעות היום, היא בהליכה רגלית קצרה של 300 מטר בערך אחרי שמחנים את הרכב באחד ממגרשי החניה הסמוכים לרצועת החוף.

לי קוסי, חופים נסתרים, אימג'בנק טינסטוק (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
חופים משומרים עם צוקי סלעיים ומיוערים. לי קוסי, איטליה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

700 מטר חוף | קאלה לונה, סרדיניה, איטליה

האי האיטלקי סרדיניה סוגר את הרשימה עם רצועת חוף של 700 מטרים בצידו המזרחי. הרצועה הזו נגישה אך ורק בסירות דרך הים, מה שהופך אותה למבודדת ונקיה. החוף מלא בנקרות ומערות שהים חוצב בסלעים, בצוקים מרהיבים ובמים נקיים ומלאים בחיים מעניינים וצבעוניים שיתאימו לחובבי הצלילה. העיירה הסמוכה שממנה כדאי לצאת לדרך עם סירה היא קאלה גונונה (Cala Gonone) התיירותית, שנמצאת שעה נסיעה משדה התעופה של העיר טורטולי (Tortoli) שמחבר את האי סרדיניה לאיטליה.

קאלה לונה, חופים נסתרים
מלא בנקרות ומערות שהים חוצב בסלעים. קאלה לונה, איטליה

>> חופשה קריבית או סרט אסונות: החוף המוזר בעולם