אם אי פעם תהיתם מה עושים עם כל המטוסים הישנים שיוצאים משימוש, התמונות הללו נותנות תשובה די ברורה. בעולם שמשתנה ומתפתח בקצב מסחרר, כמו עולם התעופה, תחלופת המטוסים היא די גדולה וצריך למצוא פתרון למה עושים עם כלי התחבורה הענק הזה.

בימים אלה לדוגמה, חברות רבות מתחילות לזנוח את הבואינג 747 הקלאסי שעשה עבודתו נאמנה עוד מתחילת שנות ה-70, ומפנה את מקומות היום לדגמים מתקדמים יותר, כמו מטוס הדרימליינר (בואינג 787).

 

A post shared by Michal MD-11 (@mcdonnell_douglas_md11) on

בארה"ב למשל, שם חברות כמו דלתא ויונייטד מבצעות את ההחלפה המסיבית הזו בימים אלו, מאפסנים את כל המטוסים שיצאו לגמלאות בעיירה קטנה שנמצאת כ-150 ק"מ משדה התעופה של לוס אנג'לס, בשם ויקטוריה ויל (Victorville). בתחומי העיירה ששוכנת באמצע המדבר ישנו מרכז לוגיסטי שמשמש בין היתר כבית קברות למטוסים שיצאו משימוש וניתן למצוא שם דגמים רבים וישנים (כרגע יש שם בעיקר מטוסי 737 ו-727) שעומדים בשמש ומחכים שיעשו בהם שימוש חוזר. 

גם חברות כמו בריטיש איירוויז, מונארך ופד אקס מאפסנות שם את המטוסים שלהן, וכך נוצר המראה המרהיב של שורות מסודרות של מטוסים שמונחים באמצע שום מקום. חלק מהמטוסים כאמור, עוברים שיפוץ נרחב ונמכרים בעלות נמוכה לחברות קטנות וחלק מהמטוסים מפורקים והחלקים שלהם נמכרים בנפרד. 

למרות שאי אפשר לסייר במקום ברגל, בחור בשם זאק הוניג זיהה את הפוטנציאל שבמתחם והחל להוציא סיור באוויר. ממבט העל של ההליקופטר שלו, ניתן לראות את המטוסים מסודרים שורות שורות.

גם בטוסון אריזונה יש בית קברות כזה, אך הוא מיועד בעיקר למטוסי צבא שיצאו משימוש, אך המראה האסטתי מהאוויר של כמויות המטוסים שמונחים שם, הוא לא פחות מרהיב. אין מה לעשות, זה מעגל החיים.  

(מקור)

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש