"לא מתכנן להגיע הביתה בקרוב"

שם: עמרי כהן

מיקום: דרום אפריקה, על גבול מוזמביק

קרוגר פארק (צילום: עמרי כהן)
צילום: עמרי כהן
TUGELA FALLS TOP (צילום: עמרי כהן)
צילום: עמרי כהן

MAGWA FALLS (צילום: עמרי כהן)
צילום: עמרי כהן

"אני נמצא כאן כבר תקופה ובשבועיים הקרובים אני מתכנן להמשיך ולטייל בעיקר במטרה למצוא מקומות לטיפוס צוקים ובספארי. ישנם גם כמה מפלים ומקומות יפים שסימנתי לי. הגבולות במדינה סגורים, אך אפשר בהחלט לנוע פה בחופשיות, אני לא מתכנן כרגע לחזור לארץ, יש פה עוד הרבה מה לראות ולעשות".

לעמוד האינסטגרם של עמרי


"נדרשים רק למסיכה"

שם: גיא מרמור

מיקום: בודפשט, הונגריה

בודפשט (צילום: גיא מרמור)
צילום: גיא מרמור
בודפשט (צילום: גיא מרמור)
צילום: גיא מרמור

בודפשט (צילום: גיא מרמור)
צילום: גיא מרמור

"כיום אני גר בהונגריה, חזרתי לפה לא מזמן להמשיך את הלימודים. יצא לי לטייל לפני כן בגרמניה, אבל כרגע חזרתי הביתה. את ערב החג העברתי בבית, מבחינת הגבלות אנחנו נדרשים רק למסיכה במקומות סגורים ורוב העיר ריקה לחלוטין. מה שכן, ישנה חובת בידוד אם יצאת מכאן למדינה אחרת, אך אני מניח שבכל זאת אנצל את ההזדמנות לטייל במדינות השכנות".

לעמוד האינסטגרם של גיא


"אפשר לשכוח כאן מהמצב"

שם: גיא פטאל

מיקום: וויסלר, בריטיש קולומביה, קנדה

קנדה (צילום: גיא פטאל)
צילום: גיא פטאל
קנדה (צילום: גיא פטאל)
צילום: גיא פטאל

קנדה (צילום: גיא פטאל)
צילום: גיא פטאל

"התכנון שלי לשבועות הקרובים הוא ליהנות מממזג האוויר הנוח של ספטמבר באזור הזה ולצאת לים על הסאפ, לרכוב על אופניים ולטייל ברגל לפני שהטמפרטורות יורדות כאן לקראת הסתיו.

למרות שיש החמרות והגבלות, אין כרגע סגר בקנדה ולמזלי אני נמצא במקום שאפשר לשמור על מרחק ולבלות הרבה זמן בטבע, רחוק מההמולה ואפילו לשכוח לרגע מהמצב.

את החגים אני אחגוג עם מספר חברים יהודים שגרים בוויסלר, אומנם תכננתי להיות בארץ לתקופת החגים אבל כרגע נראה שאני אחכה עד שהמצב ירגע".

לעמוד האינסטגרם של גיא


"הקורונה לא הגיע לכאן"

שם: ענבר חוברה

מיקום: מרגרט ריבר, מערב אוסטרליה

מערב אוסטרליה (צילום: ענבר חוברה)
צילום: ענבר חוברה
מערב אוסטרליה (צילום: ענבר חוברה)
צילום: ענבר חוברה

מערב אוסטרליה (צילום: ענבר חוברה)
צילום: ענבר חוברה

"הגענו לכאן לפני הקורונה, ממש במקרה. כשיצאנו להאריך ויזה לאינדונזיה, מהר מאוד הבנו שלאינדונזיה לא נוכל לחזור והתחלנו להתמקם פה בבית שאנחנו מסבלטים מחבר באמצע היער (יש לנו כבשים וסוס בחצר). בן הזוג שלי בדיוק חזר מהעבודה (הוא עובד שבועיים וחוזר לכאן לשבועיים), ואני בעיקר עובדת ולומדת און-ליין, מלמדת יוגה בעיירה ומדגמנת.

בשבועיים הקרובים אנחנו מתכונים לנסוע לפסטיבל במקום מאוד מיוחד שנקרא Wave Rock על שם המקום בו הוא מתרחש (שהוא בעל אנרגיות מאוד חזקות לפי האמונה האבוריג'ינית - הילידים של אוסטרליה).

מבחינת הקורונה, היא לא ממש הגיעה למערב אוסטרליה, סגרו כאן את הגבולות מאוד מהר. למעשה היינו בביקור במלבורן והצלחנו להגיע למחוז מערב אוסטרליה ממש יום לפני שנסגרו הגבולות. היו כאן הגבלות לתקופה מסוימת אבל החיים עדיין היו די נוחים וכעבור חודשיים הכל נפתח מחדש, למרות שלא ניתן לצאת מהמחוז (במימדים של השטחים כאן זו כמעט חצי יבשת) וישנה רק תיירות פנים. נכון לעכשיו, אין פה דרישה למסכות, בידוד או הגבלה לגבי מספר אנשים (למרות שהפסטיבל למשל שאנחנו נוסעים אליו כן יהיה מוגבל ל-500 איש בלבד). האווירה כאן מאוד טובה, אפילו מרגיש כמו אשליה, כולם גולשים, באים לשיעורי יוגה ויושבים בבתי קפה.

כרגע בן הזוג שלי ואני התחלנו תהליכים של ויזת ידועים בציבור ולכן, כמו כל האוסטרלים, אני לא יכולה לצאת מהמדינה (כן, אוסטרלים לא יכולים לצאת מהמדינה כרגע!). אני מאוד מקווה שלקראת ינואר נוכל לחזור לבית שלנו בבאלי, ומשם גם לבקר בארץ".

לעמוד האינסטגרם של ענבר 

 

הכתבה הוכנה בסיוע MAGNUS - איתור, חילוץ ומכשירים לווינים לחו"ל