בזמן שבכל עולם ענפי התיירות נאלצו להמציא את עצמם מחדש בעקבות נגיף הקורונה, חברת התעופה האוקראינית - יוקריין איירליינס, הודיע לאחרונה שתחל להפעיל טיסת פנים ארציות בגובה נמוך ל"שום מקום" מעל קייב. בנוסף, שיא הטיסה יהיה מעבר מעל צ'רנוביל, בה התפוצץ הכור הגרעיני בשנת 1986, דבר שגרם לה להפוך ליעד מבוקש עם השנים.

מכירת הכרטיסים לטיסה המיוחדת נגמרה תוך זמן קצר, דבר שהוביל לפתיחת טיסה נוספת. כך, הטיסה הראשונה תמריא ב-7.3 והטיסה הנוספת תמריא שישה ימים אחרי ב-13.3. בעקבות הביקוש, ייתכן שטיסות נוספות גם ייפתחו למכירה בקרוב. 

במהלך הטיסה, המטוס ינמיך כאמור לגובה של 900 מטר מעל קייב, הבירה, ולאחר מכן ימשיך לאורך נהר הדנייפר, עד לצ'רנוביל. בטיסה יהיו גם מדריכים שיסבירו על המקומות מעליהם טסים. בנוסף, הנוסעים יוכלו להצטלם עם הטייס ובתוך תא הטייס. והמחיר? 95 דולר לכל אדם.

יוקריין אינטרנשיונל איירליינס (צילום: Milosz Maslanka, shutterstock)
יוקריין אינטרנשיונל איירליינס | צילום: Milosz Maslanka, shutterstock
צ'רנוביל 30 שנים אחרי (צילום: אלאמי)
צילום: אלאמי
פארק (צילום: Kateryna Upit, shutterstock)
פארק | צילום: Kateryna Upit, shutterstock
צ'רנוביל (צילום: Katsiuba Volha  Shutterstock)
צילום: Katsiuba Volha Shutterstock

למרות המיזם המיוחד, באוקראינה לא היו הראשונים להציע טיסות ל"שום מקום". גם בטאיוואן הציעו את השירות הייחודי בזמן הקורונה, כשהנוסעים עברו את כל הליך הצ'ק אין והמריאו לטיסה של שעתיים שנחתה בדיוק באותה הנקודה. בנוסף, חברת קוונטס האוסטרלית ביצעה טיסה דומה שכל כרטיסיה נגמרו תוך 10 דקות. "כנראה זו מכירת הכרטיסים המהירה ביותר בהיסטוריה של קוונטס", ציין מנכ"ל החברה בזמנו. אין ספק שבכל העולם מתגעגעים לטוס כמו פעם.