אחרי שבעה חודשים בהם היה בארץ, אלכס סופינסקי, שלפני הקורונה התגורר בדובאי כשנה וחצי, עשה את דרכו בחזרה לביתו שבאיחוד האמירויות.

אלכס, ביחד עם פבל ישראלסקי, הוא המייסד של חברת סלאם דובאי שהוקמה כדי לתת מענה לישראלים שרוצים לבקר באיחוד האמירויות הערביות. החברה מציעה סיורים וטיולים בהתאמה אישית לבודדים ולקבוצות ברחבי המדינה. עד היום הם עבדו עם ישראלים בעלי דרכון זר שיכלו להיכנס, אך כעת, לקראת החתימה על הסכם השלום, הם מתכננים לחשב מסלול מחדש ויציעו את שירותיהם לכלל הישראלים ברגע שזה יתאפשר.

>> המדריך המלא למטייל באיחוד האמירויות

נכון להיום, עדיין אין טיסות ישירות בין דובאי לישראל ואלכס עשה את דרכו דרך אדיס אבבה באתיופיה, עם חברת אתיופיאן איירליינס, שלאורך כל תקופת הקורונה המשיכה להפעיל טיסות סדירות לנתב"ג. הטיסה עלתה לו 780 דולר ואילצה אותו לעשות מסלול ארוך. התקווה היא שברגע שיהיו טיסות ישירות עם חברות התעופה מהאמירויות או הישראליות, ההגעה תיקח שלוש שעות בלבד והמחיר יצנח לכ-300 דולרים.

שדה התעופה בדובאי (צילום: Sorbis, shutterstock)
שדה התעופה בדובאי | צילום: Sorbis, shutterstock

בתמונות שצילם אלכס בדרכו הביתה, ביום שלישי השבוע, ניתן לראות שנתב"ג עדיין ריק לחלוטין והדיוטי פרי סגור. לעומת זאת, כשנחת בסופו של דבר בדובאי, הוא גילה שדה תעופה יחסית ריק, אך פעיל לגמרי, כולל דיוטי פרי בו ניתן לקנות גם בכניסה למדינה.

"החוקים בדובאי מאפשרים לקנות עד חמישה בקבוקי אלכוהול וסיגריות לפני הכניסה למדינה, כל עוד אתם מעל גיל 18", אומר אלכס בסרטון שצילם. הוא מציין שמחירי האלכוהול בדובאי יקרים בכ-20 אחוזים לעומת ישראל, אך מחירי הסיגריות דווקא זולים בכ-30 אחוזים.

הנסיעה משדה התעופה למרכז העיר לוקחת כ-20 דקות נסיעה בלבד. "תחשוב על מרכז העיר כמו מרכז תל אביב" אומר אלכס, "מי שיכול להרשות לעצמו גר כאן, אך רוב התושבים גרים בשולי העיר".