אחד הדברים הכי מעצבנים, שיכולים להרוס חופשה בחו"ל, אלה הונאות ועקיצות של התיירים. בכל מקום בעולם יש שיטות שונות, מתוחכמות יותר או פחות, בהן המקומיים מנצלים את חוסר הידע של התיירים ובכך מצליחים לגנוב או להוציא כסף במרמה.

> 40 שיטות לעקוץ תיירים

ובזמן שכולנו יודעים שהן קיימות, לא תמיד אנחנו מבינים שעוקץ מתרחש בזמן אמת. מי שמטייל לעתים קרובות כנראה כבר מכיר כמה מהתרמיות הידועות, בזמן שאחרים יצטרכו לחוות את זה על בשרם כדי לדעת להיזהר בעתיד. יחד עם זאת, אנחנו כאן כדי לעזור ולשים זרקור על אחת העקיצות הכי שכיחות, שחוצה תרבויות ומקומות מסביב לעולם: "האטרקציה הסגורה".

>> אל תגזימו: אלה הדברים שמותר לקחת מהחדר

>> איך לא אמרו לנו? מסתבר שהשתמשנו בכרית הצוואר בצורה לא נכונה עד היום

>> פשוט ויעיל: לא הרבה מכירים את הדרך הזו לחסוך כסף על כרטיס הטיסה

מקור העוקץ של "האטרקציה הסגורה" הוא כנראה במזרח, כאשר בהודו למשל מאוד נפוץ שנהגי המוניות שאוספים תיירים מכריזים שהמיין בזאר, מקום מבוקש בדלהי, סגור ובמקומו הם מציעים לקחת את התייר לסיור חלופי בו עוצרים בחנויות שהן מלכודות תיירים בפני עצמן ומסעדות של קרובי משפחה, בזמן שנהג המונית גוזר קופון כמובן. 

הצד האפל של המדינה האהובה על הישראלים (צילום: Smarta, Shutterstock)
אמרו לכם שהמיין בזאר סגור? זה עוקץ | צילום: Smarta, Shutterstock

כעת, מסתבר שהעוקץ התפשט בכל העולם, וכך לא מעט תיירים שומעים למשל שהאייפל סגור או בשיפוצים או שהקולוסיאום לא פעיל בימים מסוימים. נהג המונית בדרך כלל נראה מאוד נחמד ומבין עניין ואנחנו מתפתים להקשיב לו ולקחת את האלטרנטיבה שהוא מציע לנו.

חשוב לדעת שמקומות מרכזיים לרוב לא סגורים, ואם במקרה הם כן, זה משהו שניתן לברר מאוד בקלות באינטרנט, בסוכנויות נסיעות מוסדרות, או אפילו על ידי הפניית שאלה לעוברי אורח. החוק הלא כתוב אומר שאם נהג מונית אומר לכם שמקום מסוים סגור - זה ישר צריך להדליק אצלכם נורה אדומה.