ההגעה ליוון בימים אלו היא לא פשוטה ומצריכה לא מעט בירוקרטיה הכוללת בדיקות קורונה ומילוי טפסים שונים, חלקם עוד לפני שיצאתם מהבית. לא מעט ישראלים שלא מילאו את כל הטפסים הרלוונטיים לא קיבלו אישור לעלות לטיסה. ניסינו לעשות קצת סדר:

 1. כולם (מבד לילידים מתחת לגיל 5) חייבים בבדיקת קורונה PCR שלילית שנעשתה 72 שעות לפני הטיסה, או בדיקת אנטיגן שלילית שנעשתה 24 שעות לפני הטיסה (ממוסדת עם אישור באנגלית). בנוסף, חלק מהנוחתים יידרשו לעשות בדיקת קורונה בשדה התעופה ביוון. 
  פותחים את השמיים (עיבוד: יוסי אלוני ומשה שי, פלאש/90 )
  פותחים את השמיים | עיבוד: יוסי אלוני ומשה שי, פלאש/90
 2. למרות הסרת הגבלת כניסת התיירים הישראלים ליוון, עדיין ישנו הכרח למלא את הטופס האינטרנטי שנקרא (PLF (Passenger Locator Form. זהו טופס ללא תשלום (שימו לב לא לשלם עליו) ורצוי שמיד לאחר הזמנת כרטיסי הטיסה תמלאו את פרטיו. בטופס זה מתבקשים הטסים ליוון למלא פרטים כלליים כמו שמות מלאים, גיל, מספר טיסה, כתובת מגורים קבועה וכתובת מגורים של מקום השהייה ללילה הראשון ועוד. הטופס הכרחי לשם כניסה ליוון שכן בהיעדרו לא תתאפשר העלייה למטוס כבר בנתב"ג. את הטופס אין למלא עבור כל אדם בנפרד, אלא פעם אחת עבור ההרכב הטס יחדיו (משפחה/זוג וכד'). את מילוי הטופש יש לעשות לא ייאחר מ-24 שעות לפני הטיסה.

  לאחר מילוי הטופס יישלח מיידית מייל אישור ראשוני לכתובת הדוא"ל שהוזנה על-ידי ממלא הטופס, ובחצות יום הטיסה ליוון יתקבל מסמך ה-PLF הרשמי עם קוד QR, אשר אותו חובה להציג בנתב"ג ובנחיתה ביוון (רצוי מאוד להדפיס ולהביא לצד כרטיס הטיסה והדרכון). שימו לב! אין מה לדאוג, גם אם מילאתם את הטופס חודשים לפני הטיסה, הוא יישלח רק 24 שעות לפניה.
 3. בדיקת קורונה: 72 שעות לפני החזרה לארץ (בדיקת אנטיגן 24 שעות לפני) יש לעשות בדיקת קורונה ביוון. את הבדיקה ניתן לעשות בבתי החולים המקומיים, דרך בית המלון או על ידי קישור של חברת הנסיעות איתה טסתם מהארץ. מדובר בנוהל מוכר ושכיח ביוון. שימו לב שיש לעשות בדיקת PCR שעולה כ-60 יורו. התוצאות שלה מתקבלות לרוב תוך 24 שעות. את תוצאות הבדיקה יש להציג בדלפק הצ'ק אין בשדה התעופה ביוון. 

  בעת מילוי טופס הפרטים האישיים בבדיקה, אתם יכולים לבחור בין בדיקת RAPID לבין בדיקת PCR. חשוב לבחור ב-PCR. ישראלים שעשו בדיקת RAPID לא קיבלו אישור לטוס בחזרה לארץ
 4. לשם החזרה ארצה ישנו טופס אחרון, טופס הצהרת נוסע נכנס לישראל, אותו יש למלא ב-24 השעות שלפני ההמראה ארצה, ולהציג את האישור המתקבל במייל עם הנחיתה בנתב"ג.
 5. בזמן מילוי טופס הצהרת נוסע נכנס לישראל, ישנו לינק להזמנת בדיקת קורונה בנתב"ג, לאחר הנחיתה. כיום, כל מי שנוחת בארץ חייב לעשות בדיקת קורונה נוספת בנתב"ג ואם תזמינו אותה מראש תשלמו רק 80 שקלים במקום 100 שקלים