מסתבר שכדי לזכות בתואר העיר הכי ירוקה בעולם, ממש לא צריך להיות בתוך ג'ונגל. במחקר חדש שפורסם על ידי TravelBird נבדקו כמות השטחים הפתוחים, המדשאות, גידולי השדה וחוות ירוקות שנבנו על ידי אנשים ב-50 הערים הכי פופלריות בעולם. הערים דורגו על פי כמות השטחים הירוקים שבהן באחוזים. אלה הן שש הערים המובילות, והתוצאות מפתיעות: 

במקום השישי

ברטיסלבה, סלובקיה

אנחנו מודים שרצינו להתחיל עם המקום החמישי, אך המקום השישי כל כך הפתיע אותנו שהיינו חייבים לציין אותו. ברטיסלבה, בירת סלובקיה, נתפסת כמקום כל כל אפור, שקשה להאמין ש-41 אחוזים משטח העיר הם בעצם ירוקים. בעיר יש לא מעט טירות ופארקים שמעניקים לה את המקום המכובד הזה.

View this post on Instagram

A post shared by JarushH (@jarushhh) on

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

במקום החמישי

אוקלנד, ניו זילנד

עם 41.5 אחוזים של שטחים ירוקים, אוקלנד שומרת על השם של ניו זילנד כמדינה עם טבע מעולם אחר. היא עושה זאת בזכות הפארקים שנמצאים בה ושמורות הטבע הרבות שסביבה. 

View this post on Instagram

A post shared by Auckland, New Zealand (@visitauckland) on

במקום הרביעי

אדינבורו, סקוטלנד

גם מיקומה הגבוה של בירת סקוטלנד אינו מפתיע, עם 41.7 אחוזים של שטחים ירוקים. מלבד כמות גדולה של שטחים פתוחים, אדינבורו דורגה במקום הראשון בין הערים שנבדקו בכמות מגרשי הגולף שבה. אין מה לעשות, מגרשי גולף הם ירוקים בהחלט. 

View this post on Instagram

A post shared by Elaine G (@elainescolourfulcupcakes) on

במקום השלישי

וינה, אוסטריה

גם אם מרכז העיר אינו ירוק בצורה חריגה, ברגע שתעשו זום אאוט בגוגל מפות תבינו איך היא הגיע למיקום הגבוה שלה. מכל הכיוונים וינה מוקפת בפארקים וגנים מכל צדדיה ובמרכזה נמצא ארמון שנברון. בסך הכל בעיר יש 42.68 אחוזים של שטחים ירוקים. 

View this post on Instagram

A post shared by Viajar por aí (@viajar.por.ai) on

במקום השני

מדריד, ספרד

בירת ספרד מתהדרת בהמון שטחים ירוקים טבעיים ושטחים ירוקים תוצרת האדם ובסך הכל יש בה 44.85 אחוזים של שטחים ירוקים. ככה זה כשבמרכז העיר יש פארק כמו כמו בואן רטירו.

View this post on Instagram

A post shared by TreeApp (@treeappweb) on

במקום הראשון

פראג, צ'כיה

בפער גדול מהשאר - עם 56.74 אחוזים של שטחים ירוקים, נמצאת בירת צ'כיה. כן גם אנחנו הופתענו. הנוק אאוט המוחץ ניתן לה בזכות פארקים, יערות, חוות ומטעים רבים הנמצאים בתחום העירוני שלה. אין ספק שאם אתם מחפשים עיר שמשלבת טבע ואורבניות - פראג היא המקום המושלם בשבילכם.

View this post on Instagram

A post shared by Oksana Kostenko (@kseniiavlad) on

>>לרשימה המלאה של הערים הכי ירוקות בעולם

בתחתית הטבלה ניתן לראות ערים כמו טוקיו (מקום אחרון), ניקוסיה, איסטנבול, סנטיאגו (צ'ילה) ומקסיקו סיטי עם כמות של פחות מעשרה אחוזים של שטחים ירוקים. גם תל אביב השתתפה במחקר והיא תפסה מקום סביר באמצע עם 23.25 אחוזים של שטחים ירוקים, הרבה בזכות פארק הירקון כמובן.