אמנם היוונים מתייחסים לפלופונס כאל אי, אבל למעשה הוא "רק" חצי-אי. על אף תחושת האי שהוא משרה, בעצם הוא נמצא במרחק של 167 קילומטר מאתונה, ומחובר לעיר בכבישים מהירים שנסללו לפני שנים אחדות.

מלון סמטרון שוכן בכפר הקטן Eleonas, במבנה יפהפה ומשופץ ששימש בעבר כמנזר, והמשמר עד היום משהו מהארכיטקטורה ומהאווירה השלווה. פירוש השם הוא פעמון, או יותר נכון ענבל, על-שם הצליל שהיו משמיעים פעמוני הכנסייה שזימנו את הנזירים לתפילה. את חדרי הנזירים והתפילה שיפצו לאחרונה, תוך שמירה קפדנית על הארכיטקטורה המקורית ועל שימוש בחומרים טבעיים מקומיים כמו עץ ואבנים.

מיקומו המיוחד של המלון הופך אותו לנקודת יציאה טובה לטיולים קצרים וארוכים יותר (אפשר לשכור במקום אופניים). בנסיעה של כשעה וחצי-שעתיים אפשר להגיע לאתרים מעניינים כמו עתיקות אולימפיה ודלפי, האי זקינתוס או מערות נטיפים מרשימות.

מי שלא רוצה להתרחק יכול להישאר בשטח הגנים הגדול של המלון (כ-5,000 דונם), ולערוך טיול קצר בשעת שקיעה בין עצי זית ומטעי תפוזים. מפעל שמן הזית הישן, עוד מתקופת המנזר, נתן השראה לפתיחת מסעדת גורמה, שמפעילה במקום גם קורסים לבישול. בחג הפסחא מתקיימים במלון ובכפר הסמוך שפע אירועים מיוחדים.

מחירים: חדר זוגי כ-110 אירו, סוויטה: 166 אירו, חדר משפחה לארבע נפשות: 177 אירו. אפשר לקנות חבילה מהארץ (שכוללת טיסה ולינה על בסיס חצי פנסיון) בטווח מחירים שבין 565 אירו (ארבעה לילות) ל-755 אירו (שמונה לילות). את החבילות מהארץ משווק המרכז לתיירות בינלאומית. www.semantron.gr