אין תמונה
המיקום עורר ציפיות. מלון הספא של ד"ר אירנה אריס

טיול בפולין נקשר בתודעתנו עם מחנות השמדה ועם זיכרונות מהשואה, ורבים מאיתנו נוסעים למדינה לסיור שורשים. בטיולנו האחרון בפולין, ביולי 2011, הקדשנו רעייתי ואני תשעה ימים למקומות שבהם חיו הורינו ולביקורים בארכיבים, במחנה ההשמדה מיידנק, בבתי קברות ובאנדרטאות. החלק השני של הטיול הוקדש דווקא ליעדים מהנים בצפון פולין.

בשביל לרכך את התפר בין שני חלקי הטיול רצינו למצוא מקום לינה שיעניק לנו הירגעות ושלווה. לאחר ישיבה ממושכת מול מסך המחשב בחרתי במלון הספא של ד"ר אירנה אריס (Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie), הממוקם בוויסוקה וייס (Wysoka Wieś, "הכפר הגבוה"). הכפר שוכן במרכזו של פארק מיוער הנקרא פארק נוף גבעות דילוו (Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich) במחוז האגמים המאזוריים (Pojezierze Mazurskie). המיקום, התצלומים והתיאורים באתרי האינטרנט השונים עוררו בנו ציפיות.

אין תמונה
ציורי להפליא. מחוז האגמים המאזוריים
אין תמונה
הכפר נמצא במרכזו - פארק נוף גבעות דילוו

ג'קוזי מתחת לגשם

הפארק ממוקם מדרום לעיר אוסטרודה (Ostróda), ויש בו כמה כפרים קטנים שמזכירים את העולם הישן, לפני החידושים המודרניים והטכנולוגיים. לאחר כרבע שעה של נסיעה בתוך הפארק פנינו לכביש המוליך לבית המלון, והבנו שהבחירה היתה מוצלחת ביותר.

בחדר המקסים המתינו לנו חלוקים לבנים ונעלי בית. לאחר שמיקמנו את הכבודה והתאוששנו מעט מהדרך ירדנו למתחם הבריכות של המלון. אחרי שחייה קצרה בבריכה פנינו לרבוץ באחד מחמשת מתקני הג'קוזי של המלון. באחד הימים, כשירד גשם, בחרנו בג'קוזי שבמרפסת הפתוחה. המעבר ממים קרים למים חמים משפר את זרימת הדם, וטיפות הגשם שטפטפו על ראשנו הזכירו לנו את השיר "Rain Drops Keep Falling On My Head" מתוך הסרט "קיד וקסידי" של ברט בכרך והאל דייוויד.

אין תמונה
מציע כ-100 טיפולים שונים. בריכת המלון


הפינוק והרוגע האמיתיים היו במתחם הספא של המלון. הספא מציע כ-100 טיפולים שונים כולל חבילות טיפול המוזילות את העלויות של כל אחד מהטיפולים בנפרד. אפשר לבחור בעיסויים מכל מיני סוגים, בסאונה פינית, במרחץ רומאי, בטבילה במים חמים עם מלחים מים המלח או בעיסוי גוף עם שקיות בד המכילות תמצית של צמחי מרפא. בחרנו בעיסוי קלאסי מפנק ונהנינו מכל רגע. לאחר העיסוי יצאנו למדשאות הירוקות שבחזית המלון, התרווחנו בכיסאות ושקענו בקריאת ספרים.

מיקומו של המלון בתוך יער מאפשר פעילויות ספורטיביות מרגיעות כמו רכיבה על סוסים או רכיבה על אופניים. בחרנו להתנסות ברכיבת אופניים, והתברר שהיינו זקוקים להורדת החלודה מכמה איברים ששכחנו את קיומם. רכבנו בקצב אטי, ועד מהרה הנשימה הוסדרה והתחלנו ליהנות. הופתענו מההתמזגות עם הטבע, מהרוגע ומהשקט שליוו אותנו לכל אורך המסלול, והרגשנו שהאוויר שממלא את ריאותינו נקי וצח.

ד"ר אריס מתמחה בין היתר בטיפולי עור, ולכן מוצעים במלון גם מגוון טיפולים לחידוש העור ורענונו. עוד מציע המלון טיפולי יופי ושיער, סדנאות בישול וסדנאות בריאות כמו סדנת שומרי משקל וסדנאות המשלבות יוגה וטיפולי רענון.

מידע מעשי

Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgorza Dylewskie

מיקום: ויסוקה וייס
הגעה:
אם מגיעים מצפון חוצים את העיר אוסטרודה, נוסעים בכביש מספר 15 עד סמיקובקו (Smykówko) ופונים שמאלה (מזרחה). אם מגיעים מדרום נוסעים בכביש מספר 7 עד פאוולובו (Pawłowo) ופונים שמאלה (מערבה) לכביש 537. נוסעים עד ויגודה (Wygoda) ופונים צפונה לוויסוקה וייס.
מתי:
באביב או בקיץ, מכיוון שאז אפשר לשלב טיולים באזור.
מחיר:
כ-600 זלוטי (700 שקל) ללילה לזוג ללינה וארוחת בוקר, לא כולל טיפולים. המלון מציע מגוון טיפולים. מחירים לדוגמה: עיסוי – 150 זלוטי; עיסוי עם אבנים חמות – 190 זלוטי. יש מידע באתר האינטרנט ובחוברת שאפשר להזמין ולקבל בדואר.
טלפון:
48-(89)-647-1111
אינטרנט: www.drirenaerisspa.com

* כתב: יצחק בן עוזר – מרצה, כותב ויועץ לבניית מסלולי טיול

הכתבה התפרסמה באתר ifeel. לקבלת גיליון במתנה לחצו כאן

>> ויוציאנו מהבית: צימרים משפחתיים לפסח