הן לאו דווקא הכי יפות או הכי מוכרות, אבל אתר MoveHub, שמתמחה ברילוקיישנים, נותן כבוד לערים הכי מגניבות, או אם תרצו - היפסטריות. האתר בחן לא פחות מ-446 ערים עם כמות של לפחות 150 אלף תושבים, לפי קריטריונים כמו: כמות בתי קפה, חנויות תקליטים, מכוני קעקועים, מסעדות טבעוניות וחנויות בוטיק, ודירג את עשר הערים שנמצאות מעל כולן.

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

האתר נתן לכל עיר ציון משוקלל שנע בין 1 ל-10 וסידר אותן בסדר עולה. ניתן לראות שרוב הערים המובילות לפי האתר הן מארה"ב. עוד נגלה לכם שתל אביב ואפילו ברלין לא נמצאות כאן, ושהמקום הראשון מאוד מפתיע, כיאה לעיר היפסטרית. ויש גם קשר ישראלי, כי היינו חייבים. בואו נצא לדרך:

10. ספוקיין (spokane), וושינגטון, ארה"ב

A post shared by Amanda Henley (@amanda_joy617) on

ציון: 6.69

מנימוקי השופטים: העיר שוכנת ממערב להרי הרוקי המפורסמים ויש בה 104 בתי קפה לכל 100 אלף איש. יש בה גם לא מעט מוזיאונים ופארקים שראויים לציון. 

9. הלסינקי, פינלנד

A post shared by David Jonegård (@davidjonegard) on

ציון: 6.7

מנימוקי השופטים: בעיר הבירה של פינלנד יש לא מעט בתי קפה וחנויות וינטג'. במקום יש גם כמה פסטיבלים גדולים שמושכים אליהם את כל ההיפסטרים של אירופה. 

8. אורלנדו, פלורידה, ארה"ב

A post shared by Orlando Inspired (@orlando.inspired) on

ציון: 6.82

מנימוקי השופטים: זו אמנם נשמעת כמו בחירה מוזרה שרוב התיירים בה הם משפחות שמגיעות לדיסניוורלד, אך אנשים לא יודעים על הכמות הענקית של מכוני הקעקועים והמסעדות הטבעוניות שמקפיצות אותה היישר למקום השמיני ברשימה.

7. מיאמי, פלורידה, ארה"ב

A post shared by Jordan Franck (@jordfranck) on

ציון: 6.83

מנימוקי השופטים: עוד עיר בפלורידה מתברגת לעשירייה הפותחת. הדבר הכי בולט בה הוא כמות המקומות שאפשר לעשות בהם שופינג היפסטרי, עם לא פחות מ-215 חנויות וינטג' שונות לכל 100 אלף תושבים.

6. פורט לודרדייל, פלורידה, ארה"ב

A post shared by Steven Schriver (@schrivis) on

ציון: 6.85

מנימוקי השופטים: זו העיר מפלורידה שממוקמת הכי גבוה ברשימה והיא נכנסת לכאן בגלל כמות בתי הקפה בה. 

5. ליסבון, פוטוגל

A post shared by Jihan Khan (@jihanekhan) on

ציון: 6.94

מנימוקי השופטים: העיר כוללת הכי הרבה חנויות וינטג' בעולם. גם סצינת האוכל הטבעונית שבה מאוד מפותחת.

4. סיאטל, וושינגטון, ארה"ב

A post shared by Soapwalla (@soapwalla) on

ציון: 7

מנימוקי השופטים: העיר שממנה צמחה מוזיקת הגארנג' היא גם גן עדן לשותי הקפה ולאוהבי קניות הבוטיק. לגמרי מריחה כמו רוח נעורים.

3. סולט לייק, יוטה, ארה"ב

A post shared by Sloan Schrage (@schragesloan) on

ציון: 7.85

מנימוקי השופטים: סולט לייק נמצאת במקום השלישי בפער גדול מסיאטל שנמצאת מקום אחד מתחתיה. העיר ידועה בכמות מכוני הקעקועים שבה - 24 מכונים לכל 100 אלף תושבים, וזה מה שהקפיץ אותה במעלה הרשימה. 

2. פורטלנד, אורגון, ארה"ב

A post shared by TRAVEL COMMUNITY (@geografans) on

ציון: 8.16

מנימוקי השופטים: למרות השליטה הבלתי מעורערת, פוטלנד היא העיר מארה"ב שהגיעה הכי גבוה ברשימה. היא הוכתרה כסגנית הכי היפסטרית בזכות שלל המסעדות המגוונות שבה ועיר התחתית שלה שמלאה בחנויות בוטיק. 

1. ברייטון, אנגליה

A post shared by Lulai (@lulaiii) on

ציון: 8.16

מנימוקי השופטים: על חודה של עשירית הנקודה - מזל טוב לעיר הכי היפסטרית בעולם - ברייטון. בברייטון תמצאו 125 בתי קפה לכל 100 אלף איש, תשע חנויות תקליטים ו-37 מסעדות טבעוניות. זו גם העיר בה משחקים תומר חמד ובירם כיאל הישראלים. אמרנו שיש קשר ישראלי קטן.