נכון שהקרנבל המזוהה  ביותר הוא בברזיל, אבל גם באירופה, למרות הקור, יוצאים לחגוג ברחובות בחודש פברואר בתהלוכות של פולקלור מקומי, תלבושות ססגוניות, מוזיקה, ריקודים והרבה שמח. 

קרנבל המסיכות בוונציה

הקרנבל של ונציה נחשב לאחד מהקרנבלים החשובים בעולם ובטח לאחד הססגוניים שבהם. למרות הקור העז השורר בדרך כלל בוונציה בפברואר, יוצאים המוני אדם לרחובות, מקומיים ותיירים, כדי לחגוג. סדרה של מצעדי מסיכות ותחפושות, טקסים מסורתיים, מסיבות וחגיגות מתקיימים לאורך התעלות של העיר, בכיכרותיה וברחובותיה. מופעי מוזיקה, מחול, תיאטרון ואקרובטיקה מתקיימים בכיכר סן מרקו, ונשפים אקסקלוסיביים וארוחות פאר מתקיימים עבור הקהל הפחות עממי הפוקד את העיר. הנושא המרכזי של הקרנבל ב- 2009 הוא חושניות.
תאריכים: 14-24 בפברואר 2009
פרטים נוספים: באתר הקרנבל בוונציה 

הקרנבל בוונציה (צילום: william casey, Istock)
פסטיבל המסיכות בוונציה | צילום: william casey, Istock

קרנבל אלכוהולי בברלין

מצעד הקרנבל של ברלין הוא יום של חגיגות צבעוניות הממלאות את הרחובות והכיכרות. העיר מתמלאת במסיבות, ריקודים, מוזיקה, ליצנים, מכשפות, תלבושות, מסיכות וכל מה שאתם רק יכולים לחשוב עליו. החגיגות שמחות במיוחד וכוללות, כמיטב המסורת הגרמנית, הרבה מאד אלכוהול.
המצעד מתחיל ב- Ernst-Reuterplatz, ממשיך ברחוב Hardenbergstrasse ומסתיים ברחוב הקניות המפורסם של ברלין, ה- Kudaam.
תאריכים: 22 בפברואר 2009 פרטים נוספים: אתר הקרנבל בברלין

קרנבל בברלין (צילום: Andreas Rentz, GettyImages IL)
שמח בברלין | צילום: Andreas Rentz, GettyImages IL

קרנבל צבעוני במלאגה

גם למלאגה יש מה להגיד בעונת הקרנבלים של פברואר. הקרנבל של העיר היפה באנדלוסיה צבעוני וססגוני והוא ממלא במהלך החודש את רחובותיה של העיר במצעדים, מוזיקה, מופעי רחוב ועוד. האירוע המרכזי הוא המצעד המתקיים ביום ראשון, 15 בפברואר ברחובותיה של מלאגה. בימים שלפני המצעד, נבחרות להקות הרחוב שישתתפו באירוע החשוב ומתקיימות הופעות מוזיקה רבות, לצד ארוחות מסורתיות במוקדים שונים בעיר.
תאריכים: 1-22 בפברואר 2009
פרטים נוספים: באתר הקרנבל במלאגה

קרנבל מסורתי בדנקירק

הקרנבל של דנקירק (Dunkirk) הוא האירוע החשוב ביותר בסוף החורף בצרפת. במסגרת הקרנבל השנתי תוכלו ליהנות ממגוון של אירועים באוויר הפתוח, חגיגות ברחובות, נשפים ומסיבות בכל האיזור. מקורותיו של הקרנבל עתיקים במיוחד והוא מתקיים כבר מאות שנים. ביום ראשון, 22 בפברואר, מתקיים מצעד מרהיב העובר במרכז העיירה, שהכוכב הבלתי מעורער שלו הוא Reuze Papa. זהו יצור ענק האהוב על ידי כל בני עירו, הצועד כאשר לפניו ומאחוריו צועדות שאר הדמויות המוכרות והמסורתיות, בתחפושות משונות. הגברים מתלבשים בדרך כלל בבגדי נשים. המצעד מסתיים בכנסייה של העיירה.
תאריכים: 31 בינואר - 14 במרץ 2009
פרטים נוספים: באתר הקרנבל בדנקירק 

קרנבל אהבה בפריז

בפריז אפשר לחגוג את חג האהבה במהלך כל השנה. העיר הכי רומנטית בעולם לובשת חג ביום האהבה ומסיבות מתקיימות בכל המועדונים והברים החשובים. למעלה מ- 170 שלטים מוארים, שבימי שגרה מוסרים אינפורמציה של העירייה, מוצבים בכל רבעי פריז ונושאים מסרים של אהבה ואפילו הצעות נישואין. במועדון הקווין שבשאנז אליזה תוכלו לחגוג החל מחצות את חג האהבה במסיבה גדולה. הערב המוגדר כ"ערב בנות", אולם גם בנים יוכלו להיכנס בתשלום.
בקיר האהבה במונמרטר תוכלו לראות כ- 1000 הצהרות אהבה ב- 300 שפות שונות. ביער בולון תוכלו לשכור אופניים ולרכב בזוג לטיול רומנטי, בפארק סיטרואן שברובע ה- 15 אפשר לעלות על כדור פורח ולהביט על פריז מלמעלה, ואפשר סתם לטייל לאורך הסיין, או לעלות על אחת הסירות ששטות לאורכו. מסעדות רבות מציעות תפריטים מיוחדים לרגל החג והחנויות מקושטות בצבעי כתום, הצבע המסורתי של ה- Valentine's day.
תאריכים: 31 בינואר - 14 במרץ 2009

מגדל אייפל (צילום: רויטרס, רויטרס3)
הכי רומנטי. פריז | צילום: רויטרס, רויטרס3


קרנבל בוזוקי באתונה

אירועים רבים מתקיימים באתונה במהלך חודש הקרנבל. בין האירועים ניתן למצוא אירועים מסורתיים המשקפים את תרבותה של יוון כמו גם אירועים מודרניים. בחודש הזה הופכת אתונה למוקד של מסיבות ומצעדים, מסיכות, מוסיקה, ריקוד ושירה - חלק גדול מהם ברחובות. החגיגות כוללות ריקודים מסורתיים, מוסיקת מנדולינות ובוזקי, מופעי רוק ורמבטיקו, מופעי ג'אז, סמבה, טרנטולה ומוזיקה קובנית, מופעי אקרובטיקה, מופעים של מיטב זמרי יוון וגם הפעלות לילדים. הפסטיבל מתקיים במוקדים שונים בעיר, כאשר הכיכרות המרכזיות ומוקדי הבילוי של אתונה הופכים פלטפורמה עיקרית לחגיגות.
תאריכים: 8 בפברואר - 2 במרץ 2009
פרטים נוספים: באתר הקרנבל באתונה

באדיבות אתר אוגוסטה – המלצות של אנשים החיים בחו"ל