לפני כחודש איסלנד, אחת המדינות היפות בעולם, הודיעה שהיא פותחת את הגבולות שלה לתיירים מחוסנים מכל העולם, כולל מישראל. כך, יש לו תעודה ממשלתית המוכיחה שעבר שתי זריקות א החלים יוכל להיכנס למדינה, ללא צורך בבדיקות או בבידוד. לאורך כל הקורונה הדינה זכתה למחמאות על הטיפול שלה בנגיף וכיום נראה שהיא התאוששה ממנו לגמרי.

חלק ניכר מהתאוששותה הכלכלית של איסלנד בשנים האחרונות מהמשבר הפיננסי אליו נקלעה לפני עשור נובע מהגברת התיירות במדינה. כעת, היה עליהם להתמודד מחדש עם משבר כלכלי ולכן עשו בה הכל כדי לפתוח מחדש את הגבולות ולאפשר לתיירים לאושש את הכלכלה

>> מה לעשות באיסלנד?

מי שרוצה להרוויח ולמנף את הסיטואציה הזו היא העיירה הוסביק (Húsavik), הנמאת בצפון מדינת האי, כ-6 שעות נסיעה מרייקיאוויק (Reykjavik) הבירה. על אף שיש מי שיגדירו את העיירה הקטנה כמקום נידח ומשעמם, התיירים שמגיעים לאיסלנד שמעו עליה כמקור נהדר לצפייה בלווייתנים ומיני ציפורים והיא הפכה בשנים האחרונות לנקודות חובה למי שמטייל מסביב למדינה.

כעת, כשאיסלנד היתה מהראשונות להיפתח לתיירים, העיירה הקטנה יצאה בקמפיין עידוד לתיריים, במטרה כאמור להיות יעד אטרקטיבי אליו ירצו להגיע במיוחד. 

מה ניתן לעשות בהוסביק? ליהנות מאורחה איסלנדית טובה של דגים ומאכלי ים שונים, לבקר באגם בוטנסווטן (Botnsvatn) שסביבו יש מסלול הלכה יפה של 3 ק"מ שמקיף אותו, בחורף ישנם אתרי סקי באזורה ובכל השנה ניתן לצאת לסיורי שייט מרהיבים בהם רואים לוויתנים, מה שהפך לסימן ההיכר של המקום.

View this post on Instagram

A post shared by Jakub Harant (@jakub_libre)

View this post on Instagram

A post shared by Visit Husavik (@visithusavik)

כאמור, רוב המבקרים בהוסביק עושים זאת כחלק מביקור כולל באיסנלד, בה יש אוצרות טבע מרהיבים בלי סוף.