טריקים בנושא תיירות וחופשות מסתובבים בטיקטוק, אינסטגרם או רשתות חברתיות אחרות, וביניהם גם טיפים כיצד לחסוך כסף בחופשות. אבל יש טיפ אחד שבעזרתו תוכלו למצוא טיסות זולות באמצעות גוגל טיסות, אפילו בזמני השיא של עונת התיירות. כל מה שאתם צריכים בשביל שהשיטה הזו תצליח, זה קצת גמישות, הן בתאריכי הנסיעה והן בבחירת יעד החופשה שלכם.

כך עובד הטריק של גוגל טיסות

השלב הראשון הוא להיכנס לדף גוגל טיסות ולבחור נמל תעופה ליציאה. השאירו את השדה של נמל התעופה ביעד ריק, ואין צורך לבחור דבר בנתונים, גם לא את התאריכים, ולאחר מכן לחצו על "חיפוש נסיעות".

גוגל טיסות  (צילום: google)
השלב הראשון הוא לוודא את נמל התעופה ממנו יוצאים ולהמשיך לחיפוש | צילום: google


כעת תיפתח מפת העולם עם מחירי טיסות ליעדים השונים. כעת לחצו על סמל לוח השנה (בשדות של התאריכים). ייפתח חלון חדש, ולחצו על "תאריכים גמישים" בצד שמאל למעלה. כאן תוכלו לציין באיזה חודש אתם רוצים לנסוע ולכמה זמן (סוף שבוע, שבוע או שבועיים). לאחר מכן המחירים מתעדכנים על המפה, ומוצגות האפשרויות הזולות ביותר לתקופת הנסיעה שבחרתם.

גוגל טיסות  (צילום: google)
סמנו את אפשרות ה"תאריכים גמישים", החודש, ומשך החופשה | צילום: google

אם אתם מחפשים טיסה הלוך ושוב לחופשה של סוף שבוע ביולי מישראל, כלומר בזמן שיא עונת התיירות, תוכלו לראות שניתן לטוס בטיסה ישירה הלוך חזור לרומא שבאיטליה וחזרה במחיר נמוך במיוחד של 328 שקלים בלבד (נכון לכתיבת שורות אלה). חברת התעופה במקרה זה היא ריינאייר – כך שיש לצפות שיהיו עלויות נוספות, למשל עבור מזוודות או הזמנת מושב. ובכל זאת, המחיר נמוך באופן בלתי צפוי, במיוחד לחופשת הקיץ. טיסה הלוך ושוב לסלוניקי שביוון כבר זמינה ב-234 שקל, לברצלונה בספרד המחיר ביולי טיסה ישירה עם וויז אייר הוא 616 שקל הלוך חזור.

רומא מזרקת פונטנה די טרווי (צילום: ColorMaker, shutterstock)
אפילו בשיא העונה אפשר למצוא לכאן טיסות זולות. רומא, איטליה | צילום: ColorMaker, shutterstock

המחירים כמובן משתנים אם משנים את האפשרויות של הטיסה למספר עצירות ביניים במקום טיסה ישירה. שימו לב שלעיתים דווקא כשמחפשים טיסה עם עצירות ביניים, עשויות להופיע טיסות ישירות במחירים נמוכים יותר. ניתן גם להגדיל ולהזיז את המפה לפי הצורך, כך שניתן להציג גם טיסות ליעדים רחוקים, ולחפש את המחירים הנמוכים ביותר.

כמובן שאפשר גם להיכנס לאתרי חברות התעופה ולחפש טיסות. עם זאת, זה לוקח הרבה יותר זמן, ועם החיפוש הגמיש בגוגל טיסות, תוכלו לקבל הצעות ליעדים חלופיים אם היעד המועדף יקר מדי.