עולם התעופה הוא אחד התחומים הכי צומחים בשנים האחרונות. חברות הלואו קוסט הרבות שנכנסו לשוק ועליית מעמד הביניים, גרמו לכך שכל העולם טס לכל מקום בעולם. העובדה הזו הביאה למצב שבכל יום מתגלים "יעדים לא מוכרים" ושווים ונחשפים טרנדים חדשים.

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש 

בכנס תיירות גדול שנערך בעיר סביליה שבספרד (יעד עולה בפני עצמו), הוצגו כמה מהמגמות הכי חמות של הזמן האחרון כשהמפתיע והמעניין מבניהן היה הטרנד של טיולי סולו - אנשים שבוחרים לטוס ולטייל לבד. 

מנתונים שהוצגו בכנס עולה ש-1 מתוך שישה מטיילים בעולם בוחרים לעשות זאת לבד, שזה קצת יותר מ-16 אחוזים מסך המטיילים. מהנתונים ניתן לראות גם שמספר המטיילים לבד עולה בכל שנה. כך, בשנת 2011 הנתון עמד על שישה אחוזים בלבד ובשנת 2017 על 12 אחוזים.

מטייל בעולם (צילום: everst, Shutterstock)
אנשים כבר לא מפחדים לטייל לבד | צילום: everst, Shutterstock

מומחים טוענים שגידול זה נובע, ככל הנראה, מרצון גובר לעצמאות אישית והעובדה שהדור הצעיר של היום הופך להיות עצמאי יותר ויותר. טענה נוספת היא שככל שיש יותר מטיילים באופן כללי, כך גם יהיו יותר סגנונות טיול יחודיים שילכו ויגדלו. כמן כן, העובדה שטיסות היום הן מאוד זולות וניתן להגיע ליעדים רחוקים כמו הודו או דרום אמריקה ביותר קלות. כמו כן, השיפורים הטכנולוגיים מאפשרים לכל אחד להסתדר מעבר לים בקלות וטיולי הסולו למפחידים הרבה פחות.

סיבה משמעותית נוספת מדברת על כך שגם אצל אנשים בגיל השלישי עלה הצורך ליהנות ולצאת לטייל לבד, אחרי שבן או בת הזוג הולך לעולמו. כ-22 אחוזים מסך המטיילים לבד כיום הם דווקא אנשים מעל גיל 75.

אם גם אתם תמיד חלמתם לטייל לבד בעולם, כדאי שתדעו שהתופעה הזו הופכת לשכיחה משנה לשנה. כדי לעזור לכם להגשים את החלום, מגזין הטיולים travel and leisure פרסם רשימה עם 20 המדינות המומלצות לטיולי סולו. אתם מוזמנים לבחור את היעד הבא שלכם מתוך הרשימה הזו:

1. ניו זילנד

2. נורווגיה

3. שוויץ

4. קוסטה ריקה

5. אוסטריה

6. וייטנאם

7. צ'ילה

8. יפן

9. שוודיה

10. אינדונזיה

המדינה שנבחרה להכי טובה בעולם (צילום: באדיבות smartair)
יעד מומלץ לטיול סולו. ניו זילנד | צילום: באדיבות smartair

11. גרמניה

12. ארגנטינה

13. קנדה

14. פינלנד

15. לאוס

16. פנמה

17. הולנד

18. אירלנד

19. איסלנד

20. בריטניה