אומרים שאם עומדים עם הגב כלפי המזרקות ברומא, זורקים לאחור מטבע ומצליחים לקלוע למזרקה, זה סימן שעוד נבקר שוב בעיר יום אחד. מה שבטוח הוא שאם מתפשטים ונכנסים לתוך המזרקה, זה סימן בטוח שלא תבקרו בה יותר לעולם.

>> לפייסבוק של mako חופש

שלוש תיירות גילו זאת על בשרן השבוע, כאשר החום הגדול של הקיץ העביר אותן על דעתן והן החליטו לעלות על ביקיני ולהיכנס להתרענן בתוך מזרקת אקווה פאולה, שממוקמת במרומי גבעת הג'אניקולו ברומא ונחשבת למזרקה הראשונה שנבנתה בעיר. אגב, ב"חום גדול" הכוונה היא ל-32 מעלות בלבד, כן? והרבה פחות אחוזי לחות מבתל אביב למשל. אם תיירים אירופים לא מסוגלים לעמוד בזה, כנראה שהם באמת לא צריכים לצאת מהמזגן.

בכל מקרה, הייתם חושבים שתושבים מקומיים שנחשפו למחזה יהיו מבסוטים עד השמים, אבל ברומא כאמור התנהג כרומאי, וזה כנראה אומר קודם כל שמור על קדושת עירך. תמונות שיימינג של הנערות החלו לצוץ ברשתות החברתיות כמו טוויטר, שם נכתב: "אמנם חם מאוד אבל מזרקה לא יכולה להפוך לבריכה, רומא ראויה לקצת יותר כבוד!".

נכנסו עם בגד ים למזרקה (צילום: @TrastevereRM Twitter)
דרך לגיטימית להתקרר | צילום: @TrastevereRM Twitterהתמונה צויצה מחדש יותר מ-300 פעמים בקרב מצייצים איטלקיים, שהסכימו בינם ובין עצמם שהתיירות חצופות, ושמדובר בגסות רוח וחוסר כבוד למזרקה בת ה-400 שנה. חלקם אף ניסו לנחש מהיכן הגיעו התיירות, והגיעו למסקנה שככל הנראה מדובר בבחורות אנגליות או גרמניות כיוון שרק הן מסוגלות להיות עד כדי כך עזות מצח. "צריך ללכת ולעשות את אותו הדבר באנגליה או בגרמניה", ציץ אחד המגיבים, "אני אלך לשם מחר עם תחתוני בוקסר וכובע שחייה".

היו גם כאלה שקראו למשטרה המקומית להתערב וביקרו את האדם שצילם את התמונה בכך שלא התערב והעיר לבנות במקום לצלם אותן. יחד עם זאת, היו גם בודדים שחשבו שמעז יצא מתוק, שכן הודות לבחורות הסוררות כולם פתאום מדברים עכשיו על המזרקה ועושים לה יחסי ציבור טובים – "הנערות הללו נותנות משמעות למבנה עתיק שבדרך כלל מתעלמים ממנו", נכתב.

זו אגב ממש לא פעם ראשונה שתיירים במזרקות מכעיסים את הרומאים. בשנה שעברה קבוצה של שישה ארכיטקטים אנגלים עוררו את זעמם של התושבים לאחר שיצרו מעין סצנת אורגיה גדולה במזרקה שבכיכר הרפובליקה בעיר. השישה פשוט הסירו את כל הבגדים והחליטו לטבול במזרקה כשם עירומים כביום היוולדם. אלא שהם, למשל, היו יכולים לטעון שהם למעשה משחזרים את ההיסטוריה הרומאית כמחווה. מכיוון שבמאה ה-17 הביקיני טרם הומצא, שלוש התיירות האנגליות/בריטיות צריכות כנראה למצוא תירוץ טוב יותר מ"היה חם".

(מקור)

>> כך לא תחזרו מחופשה בחו"ל עם חור בכיס
>> נתקעו בנתב"ג 15 שעות ודורשים פיצוי של 900 אלף שקלים