בזמן שבירשלים נערכים עם השופלים ושקיות המלח, בתקווה שירדו כמה סנטימטרים של שלג היום, אתר accuweather דירג את עשר הערים הכי מושלגות בעולם והכריז על אאומורי (Aomori), עיר בצפון יפן, כעיר הכי מושלגת שקיימת, כשבכל שנה יורד בה לא פחות מ-8 מטר של שלג בממוצע. 

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

המיקום של העיר, הנמצאת בין הרי האקודה (Hakkōda) ומפרץ מוטסו (Mutsu), הוא זה שמביא לה את כמויות השלג הבלתי נתפסות הללו. לאורך העונה פינוי השלג בעיר הלבנה הזו, גורם לכך שממש נוצרים קירות ענק בצידי הכבישים ולא מעט פעמים יש עוצר בחלקים שונים בעיר והתושבים נאלצים להתאים אתעצמם למזג האוויר הקיצוני. 

כיום מתגוררים במקום כ-270 אלף תושבים, שלצד הקשיים והמגבלות שכמות המשקעים הזו יוצרת עבורם, יודעים גם למנף את המצב, ובמקום מתקיימים לא מעט אירועים שחוגגים את העונה החורפית ונועדו למשוך תיירים.

כד להבין עוד יותר עד כמה כמות השלג שיורד באאומורי בכל שנה היא מטורפת, אפשר להסתכל על העיר שממוקמת במקום השני בעולם - סאפורו (Sapporo), גם היא מיפן, בה יורדים 5 מטר של שלג "בלבד". בחרמון אגב, ירד עד עכשיו כמטר וחצי ברכבל העליון. את החמישייה הראשנה ברשימה משלימות טויאמה (Toyama) מיפן גם כן, סנט ג'ונס (St. John's) מקנדה וסירקיוז (Syracuse) בניו יורק, ארה"ב. 

View this post on Instagram

A post shared by (* -_・)oO NooPheung �������� (@gumbiepheung) on

 

View this post on Instagram

A post shared by Dominic W. (@dominic_w_) on

View this post on Instagram

A post shared by Kousuke Miura (@gre_kou) on

View this post on Instagram

A post shared by Ryu Kumeta (@ryukumeta) on

View this post on Instagram

A post shared by おいも (@oimo_shoku) on