אמנם קשה למצוא כאלה, אבל מסתבר שברחבי העולם ישנם עדיין כמה איים קטנים ונידחים שמעולם לא שמעתם עליהם: איים אקזוטיים עמוסי יערות-גשם סבוכים, שוניות אלמוגים מרהיבות וחולות לבנים שרק מחכים לכם שתבואו לגלות אותם.

ניואה (צילום: rediguana_nz, Istock)
הרפתקאות תת-מימיות. ניואה | צילום: rediguana_nz, Istock

ניואה (Niue), האוקיינוס השקט

האי מכונה "הסלע של פולינזיה", מתפרס על שטח כולל של 260 קמ"ר וחיים בו פחות מ-2,000 תושבים. הוא מכיל שלוש שוניות אלמוגים עצומות המסוגלות לספק לכל חובב צלילה מספר ימים של חוויות תת-מימיות, מבלי להזכיר מפגשים אקראיים עם דולפינים ולווייתנים. חלקים נרחבים של האי מכוסים ביער-גשם טרופי, וחובבי ההרפתקאות ימצאו בו מערות נטיפים מרהיבות.
ניתן להגיע לניואה בטיסה מניו-זילנד או מאוסטרליה, וישראליים לא נדרשים לויזה לשהות של עד 30 יום.

קיריבאטי (צילום: Lidian Neeleman, Istock)
הפנטזיה שלא תפגע לכם בכיס. קיריבאטי | צילום: Lidian Neeleman, Istock

קיריבאטי (Kiribati), האוקיינוס השקט

קיריבאטי היא מדינת איים המורכבת מ-32 אטולים, שהם איים בצורת טבעת שבמרכז כל אחד מהם לגונה. המיקום הגיאוגרפי – צפון מזרחית לאוסטרליה - והמרחק מהיבשות הגדולות יוצרים את החוויה האולטימטיבית של "האי הטרופי המבודד", והעובדה שקיריבאטי הינה אחת המדינות העניות בעולם מבטיחה גם שהפנטזיה לא תפגע לכם יותר מדי בכיס. בנוסף, מתגאה המדינה בעובדה ששמורת הטבע הימית של איי פניקס שבתחומה היא הגדולה בעולם.
לקיריבאטי אפשר להגיע מפיג'י או מהוואי, וישראלים נדרשים לוויזה על מנת לבקר במדינה.

דומיניקה (צילום: John Anderson, Istock)
יערות, מפלים ואגמים. דומיניקה | צילום: John Anderson, Istock

דומיניקה (Dominica), הים הקריבי

האי הקריבי הזה – שאין לבלבל בינו לבין הרפובליקה בעלת השם הדומה, הסמוכה אליו - מכיל בחובו כל מה שאי אקזוטי צריך להכיל – שני שליש משטח האי מכוסה יער-גשם טרופי, הנקודה הגבוהה ביותר עליו הינה לוע הר-געש ולווייתנים מקפידים לפקוד את חופיו. הטיילים יוכלו לצאת לסיורים ולהגיע לשלל מפלים, אגמי מים מתוקים ואפילו לאגם מים רותחים. אחד האגמים המפורסמים באי נקרא "בריכת האזמרגד", על שם המים הצלולים הנאגרים בו תחת מפל עוצר נשימה.
טיסות לדומיניקה יוצאות מהאיים הקריביים הסמוכים כמו פורטו-ריקו, ברבודה ומרטיניק. ישראלים לא נדרשים לוויזה לביקור של עד 90 יום.

פאלאו (צילום: istockphoto)
אחד מפלאי העולם התת-מימיים. פאלאו | צילום: istockphoto

פאלאו (Palau), האוקיינוס השקט

כאן צולמה העונה העשירית של הגרסה האמריקאית של "הישרדות". פאלאו מכילה כ-200 איים, מהם רק תשעת הגדולים ביותר מיושבים, וכמעט כולם מוקפים בשוניות אלמוגים – מה שכנראה נתן למדינה את הכינוי "אחד מפלאי העולם התת-מימיים". אחת האטרקציות המיוחדות של פאלאו הינה אגם מלא במדוזות – בגלל שבאגם אין אף יצור שמסכן את המדוזות, היצורים דמויי שקיות הניילון הללו איבדו את הארס שלהן, כך שניתן לצלול בין מאות מדוזות ללא פחד.
ניתן להגיע בטיסה לפאלאו מסין, יפן, טייוואן, דרום-קוריאה, פיליפינים, הוואי וכן מאיים אחרים בסביבה. לישראלים מונפקת ויזה לשלושים יום עם ההגעה למדינה.

פיטקיירן (צילום: Makemake, ויקיפדיה)
טבע כמו שהוא צריך להראות. פיטקיירן | צילום: Makemake, ויקיפדיה

פיטקיירן (Pitcairn), האוקיינוס השקט

הקרם דה-לה-קרם של האיים המבודדים: אי קטן, 50 תושבים וטבע כמו שהוא באמת צריך להראות באמצע שום-מקום באוקיינוס השקט, 5,600 ק"מ מזרחית לניו-זילנד ו-5,000 ק"מ מערבית לצ'ילה. לא פשוט להגיע לפיטקיירן: לאי הקטן אין שדה תעופה, והדרך היחידה להגיע אליו היא על גבי אוניה היוצאת מחופי ניו-זילנד בהפלגה האורכת כ-32 שעות. אין צורך בוויזה לביקור של עד 14 ימים.

5 אטרקציות רטובות ומלהיבות בעולם