לאחר שבעשור האחרון כמות הטיסות והנוסעים מסביב לעולם עלתה משנה לשנה בקצC מטאורי, ב-2020 הגיעה הקורונה ועצרה הכל. בשיא המגיפה היו חודשים בהם טיסות בינלאומיות כמעט ולא התקיימו וטיסות פנימיות ירדו בצורה משמעותית בגלל הסגרים השונים.

ספקית נתוני הנסיעות - OAG, פירסמה לאחרונה את קווי התעופה הכי עמוסים שקיימים כרגע בעולם למרות הכל. ההגדרה של הקווים העמוסים על פי OAG היא בכמות האנשים שיטוסו בין שני יעדים בחודש הקרוב ולאו דווקא בכמות המטוסים שימריאו בין שתי הנקודות.

מטוס מלא (צילום: טוויטר)
הקו העמוס ביותר נקבע על פי כמות הנוסעים הצפויה לחודש הקרוב | צילום: טוויטר

על פי הנתונים, הקווים הכי עמוסים כרגע הם בטיסות פנים, כשהשוק העמוס ביותר הוא אסיה-פסיפיק, שתופס 9 מתוך 10 המקומות הראשונים. בנוסף אליהם, טיסה מקומית אחת בערב הסעודית הצליחה להיכנס לדירוג הגבוה. 

הקו הכי עמוס בעולם כרגע הוא זה שבין סיאול לאי ג'ג'ו (Jeju) בדרום קוריאה, כאשר בחודש ינואר יש כבר מעל מיליון מושבים מוזמנים (1,069,677 ליתר דיוק). הקו הזה נחשב לאחד העמוסים בעולם גם לא בימי קורונה, ובתקופה האחרונה, כשהטיסות הבינלאומיות בירידה חדה, זה לא מפתיע שהוא תופס את המקום הראשון. האי ג'ג'ו נחשב לאי תיירותי מבוקש עם נופים מרהיבים וחופים יפים.

דרום קוריאה (צילום: SiHo, shutterstock)
שדה התעופה בסיאול | צילום: SiHo, shutterstock

במקום השני נמצא הקו הפנימי בין האנוי להו צ'י מין בוייטנאם (עם 1,020,790 נוסעים בחודש הקרוב). במקום השלישי נמצא הקו הפנימי בין טוקיו לסאפורו ביפן; במקום הרביעי הקו בין שנגחאי לבייג'נג בסין; במקום השישי והשביעי קווי טיסה פנימיים בסין; במקום השמיני קו פנימי באינדונזיה; במקום התשיעי קו טיסה פנימי בים ג'דה לריאד בערב הסעודית. 

ב-OAG פירסמו גם את הקווים המובילים בטיסות בינלאומיות, כשהמספרים בהם נמוכים בהרבה ואף קו לא עובר את 200,000 הנוסעים בחודש הקרוב. הקו העמוס ביותר כרגע הוא זה בין לונדון לדובאי עם 190,365 נוסעים. במקום השני הקו בין קהיר במצרים לג'דה בערב הסעודית; במקום השלישי הטיסה בין אורלנדו לסאן חוסה בקוסטה ריקה; במקום הרביעי הטיסות בין פריז לפואנט א-פיטר; במקום החמישי הקו בין סיאול לטוקיו.