לפני יומיים  ארקיע הודיעה על כוונתה לפתוח שני קווים ישירים לגואה ולעיר קוצ'ין במדינת קרלה שבדרום הודו. בחברה טענו שהמהלך שלהם נועד לשבור את מחירי הטיסות למדינה. זאת לאחר שגם אייר אינדיה החלה להפעיל טיסות מתל אביב לדלהי מעל שמי סעודיה, אתיופיאן איירלייניס הודיעה שתפעיל קו מוזל דרך קונקשן באדיס אבבה וכמובן שקיימות גם הטיסות של אל על למומבאי. אז עם מי הכי משתלם ולמה פתאום כולם רוצים לטוס להודו? עשינו סדר. 

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

בטרווליסט בדקו עבורינו את מחירי הטיסות הזולים ביותר ליעדים החדשים ולהודו בכלל, נכון להיום, טרם כניסת המתחרה החדשה טיסה לא ישירה לגואה, עם עצירה אחת, עולה החל מ-692 דולר עם אל על (דרך מומביי) ו-JET AIRWAYS. בארקיע ציינו שהטיסות לגואה שיתחילו לפעול בספטמבר יעלו מ-299 דולר לכיוון. זאת כמובן ללא הבטחה על כמות הכרטיסים והתאריכים במחירים הללו. 

גואה, הודו (צילום: Lena Serditova, Shutterstock)
יעד אהוב על הישראלים. גואה | צילום: Lena Serditova, Shutterstock

דרך נוספת להגיע היום להודו היא בטיסה ישירה למומביי עם חברת אל על במחיר שמתחיל ב-403 דולר, כשבפועל ניתן למצוא החל מ-500 דולר הלוך וחזור. מי שרוצה להגיע כיום לקוצ'ין, יעד נוסף שארקיע תטוס אליו בקיץ, יכול להמשיך ממומבאי בטיסה פנימית שעולה החל מ-60 דולר ואורכת כשעה וחצי. בארקיע הודיעו שהטיסות הישירות שלה לקוצ'ין יתחילו ב-249 דולר לכיוון. 

עוד אופציות להגיע להודו היא כאמור עם חברת אייר אינדיה, שטסה מעל שמי סעודיה, דבר שגרם למהומה לא קטנה, היות ולחברות הישראליות אין את האופציה לטוס במסלול מקוצר זה. אייר אינדיה מפעילה טיסות מתל אביב לדלהי במחירים שמתחילים ב-600 דולר הלוך וחזור.

"אנו מברכים על כל פתיחת קו חדש שפותח את השוק לתחרות והורדת מחירים" אומרת תמר גרזון, מנכ"לית טרווליסט. "ראינו זאת כבר בעבר עם פתיחת הקו של ארקיע לתאילנד ובכל חברת תעופה חדשה שנכנסת למערך הקווים האוירי היוצא מישראל. כיום קיימות טיסות סדירות מישראל למומביי אותן מפעילות חברות שונות, במחירים הדומים לאלו שמציגה ארקיע אבל עם עצירות, מעניין יהיה לראות האם המחירים בארקיע ישתנו בהתאם לחופשות החגים, כמו פסח וראש השנה".

פתאום כולם רוצים לטוס להודו

אתר טרווליסט מדווח על גידול של 13 אחוזים בביקושים ליעדים הפופולריים בין 2018 ל-2017. הודו, שתמיד עוררה עניין אצל המטיילים התרמילאים, בשנים האחרונות הולכת ותופסת תאוצה גם בקבוצות גילאים נוספות ומשפחות.

חווית לימודים אחרת (אילוסטרציה: By Dafna A.meron, shutterstock)
לא רק לצעירים. הרבה משפחות החלו לטוס להודו | אילוסטרציה: By Dafna A.meron, shutterstock

דרום הודו נחשב ליעד אטרקטיבי ומתוייר מאוד בעיקר בין אוקטובר למרץ, מאחר ובחודשי הקיץ האזור ידוע כמוכה מונסונים. בתוך כך, קוצ'ין היא העיר הגדולה ביותר במדינת קרלה בהודו, ואחת מערי הנמל העיקריות של הודו, ברחבי המדינה ניתן למצוא בתי המלון, ריזורטים, וכפרי הנופש רבים במחירים שווים לכל נפש. בנוסף מתאפייו האזור הדרומי במפרצים, נהרות ואגמים, לגונות חוליות לצד יערות ירוקי עד. ונתיבי מים רגועים יחסית בעונת התיירות מקשרים בין כפריה הציוריים.

גואה היא מהיעדים המתויירים ביותר בהודו, ושוכנת לשפת האוקיינוס ההודי. היא נחשבת ידידותית לתיירים ובעלת גינונים מערביים זאת להוסיף על שלל חופיה, המסיבות, ריזורטים וכפרי נופש ממצבים את גואה ליעד אטרקטיבי למשפחות כמו גם לצעירים ומבוגרים. אפילו ביבי ושרה נתניהו הספיקו לעשות טיול פוטוגני במדינה