מיציתם את המלונות המהוגנים, שכמעט תמיד נראים פחות או יותר אותו הדבר? הגיע הזמן ללכת על משהו קצת אחר. ברחבי העולם מצויים שפע של מלונות קונספט מיוחדים ומשונים, ואנחנו מביאים לכם אותם בסדרת כתבות שתעשה לכם חשק לנפוש קצת אחרת.

בעקבות צבי הנינג'ה: מלון צינורות הביוב

אורחים המחפשים חוויה סגפנית עם שיק עירוני תת-קרקעי ימצאו את מבוקשם במלון פארק שבעיר אוטנשיים באוסטריה. החדרים המינימליים, מערבית לעיר לינץ, הם למעשה צינורות ניקוז גדולים מבטון מזוין שיצאו משימוש. בתוך הגלילים האפורים העצומים (ביחס לצינורות ביוב, לא ביחס לחדרי מלון) מחכה לאורחים מיטה זוגית, מנורה, מקום אחסון, שקי שינה וזהו. צוהר מעגלי קטן בתקרה מאפשר לאור השמש להיכנס והשירותים ממוקמים בקרבת מקום, במתקן ציבורי אותו חולקים כל האורחים.

אין תמונה
צינורות ניקוז שיצאו משימוש. רגע, זה אומר שפעם זרם בהם...? מלון פארק

זהו יותר קמפינג ממלון, כאשר המודל העסקי מבוסס על שלם כפי יכולתך, או כפי רצונך. האורחים מתבקשים לתרום את סכום הכסף שלדעתם שווה הלינה בבטונאדות המעוצבות, והם דווקא מאוד מרוצים: "החדרים, למרבה הפליאה, מאוד נוחים", סיפר אורח לדיילי מייל, "קומפקטים אך מרווחים מספיק גם לציוד". לפי האתר הרשמי, בעקבות הביקוש הגבוה, בעלי המלון עובדים על עוד חמישה מתקנים דומים שייפתחו בהמשך השנה.

אין תמונה
החדרים, למרבה הפליאה, מאוד נוחים

הו דון קישוט: מלון טחנת הרוח

כמה דקות נסיעה ממרכז העיירה סרבורו שבצפון יורקשייר באנגליה, עומדת טחנת הרוח מהמאה ה-18 שהוסבה למלון בשם וינדמיל. אחרי שנים של שחזור ושיפוץ נפתחה הטחנה לאורחים, וכעת היא מציעה תשע סוויטות בקומת הקרקע ועוד שתי סוויטות מיוחדות במגדל עצמו.

הסוויטה התחתונה מיועדת למשפחות, ויש בה מיטה זוגית ומיטות יחיד לילדים, והחדר הגבוה מתאים לזוגות שרוצים להתבודד, ומצריכה עליה מפרכת במדגות חיצוניות. המרפסת העליונה מספקת נוף של 360 מעלות של העיירה והסביבה הציורית, ואם חשקה נפשכם בבריחה המושלמת - זוהי אופציה אופטימלית.

אין תמונה
זהירות, לא להתקרב לפלופלורים. מלון וינדמיל

אור מתוך השחור: מלון המגדלור

אין תמונה
אי אפשר לראות, אבל קוטר החדר שלושה מטרים בלבד. מלון המגדלור

בדומה למלון טחנת הרוח, גם המלון הזה היה פעם משהו אחר לגמרי. בכניסה לנמל אולסנד בנורווגיה מתנשא מגדלור בן 150 שנה, ששימש בעבר להכוונת ספינות וכעת מארח נופשים המחפשים חוויה ייחודית. פנים המגדלור עגול לחלוטין וקוטרו שלושה מטרים בלבד. את המלון הייחודי עיצב הארכיטקט המפורסם ביותר בנורווגיה, שעיצב גם את בית האופרה של אוסלו ואת מוזיאון גראונד זירו בניו יורק. הוא הצליח ליצור שילוב של מאפיינים ומתקנים מודרניים יחד עם הפנים המיושן וההיסטורי.

אין תמונה
תמיד האיר לו אור מתוך השחור

גבוה מעל כולם: מלון בתי העץ

תמיד אומרים לילדים לא לטפס על עצים, אבל בבית המלון הזה אין שום ברירה אחרת. על חמישה עצים עצומים בפאתי גרליץ במזרח גרמניה נבנו בתי עץ לאירוח, המתנשאים לגובה של 8-10 מטרים מעל הקרקע. חדרי האירוח בני שתי קומות, והם מרוהטים בסגנון כפרי עם חלונות משופעים בזוויות, להעצמת החוויה.
בכל בית עץ יש שירותי חירום אבל את השירותים המרכזיים, עם מים זורמים, תמצאו רק בסוף משטח העץ התחתון.
המקלחות טומנות בחובן חוויה טבעית נוספת - מים צוננים ורצפת רשת ממתכת, כך שתוכלו לראות את הקרקע מתחת בזמן שאתם מתקלחים.

אין תמונה
מומלץ לא להסתכל למטה. מלון בתי העץ
אין תמונה
הקירות והחלונות משופעים, להעצמת החוויה

לילדים רעים: מלון הכלא

אין תמונה
אל תצפו שהחדרים יהיו מרווחים. מלון בית הכלא

לחובבי סדרת הטלוויזיה "אוז" מחכה בשווייץ הפתעה מרעננת בדמות חופשה בין כותלי בית סוהר אמיתי. בלב העיר לוצרן עומד מתקן כליאה ישן שנבנה בשנת 1862, והוסב בשנת 1999 לאתר נופש. המלון מציע מגוון חדרים, החל מחדרים "אנפלאגד" מקוריים עם דרגש שינה המעניקים חוויית כליאה וניתוק אמיתית מהעולם החיצון, ועד סוויטות ענקיות ומאובזרות לשליטי הכלא.
הקירות העבים, הדלתות הכבדות והחלונות המסורגים דואגים להזכיר לכם מי היו הדיירים הקודמים של המתקן, לכן אל תצפו שהחדרים יהיו מרווחים במיוחד. אם אין לכם כסף לשלם על חדר, תמיד תוכלו לשדוד איזה בנק ולהתארח באחד ממתקני הכליאה האחרים במדינה.

אין תמונה
גם חופשה יכולה להיות בית סוהר

* אורן דותן הוא העורך הראשי של אתר HIX

>> הדרכים הכי יפות בעולם