נראה שהשנה הישראלים פחות נלהבים לצאת מהבית בפסח - הילדים דווקא מרוצים מהחופש הארוך יותר, בהשוואה לשנים קודמות, בשל הקדמת תחילת שנת הלימודים, אך ההורים לא ממהרים לטוס לחו"ל או לצאת לנופש בארץ.

גרף נופשים בארץ או בחול
נשארים בבית

67 אחוזים מהישראלים כלל אינם מתכוונים לטוס לחו"ל או אפילו לצאת לחופשה בישראל. מתוך אלו המתכוונים לנפוש 23 אחוזים יבלו בארץ, ועשרה אחוזים יעשו זאת בחו"ל. כך עולה מסקר מכון "פאנלס" שנערך עבור mako באמצעות הפאנל האינטרנטי Panel4all לקראת החופשה הקרובה.

ואיך נראית החופשה האולטימטיבית של הישראלים?

במגזין mako בסוף השבוע פרסמנו את 14 היעדים שחייבים להיות בהם עד שנת 2014. אבל מסתבר שהישראלים עדיין מעדיפים את היעדים המוכרים. 45 אחוזים מהישראלים ציינו את אירופה הקלאסית כיעד החופשה האולטימטיבי בעיניהם. בפער גדול, היעד הבא הוא בית מלון בארץ, לפי 30 אחוזים מהנשאלים. 28 אחוזים היו רוצים לבלות בצימר בצפון עם בן/בת הזוג ו-23 אחוזים היו שמחים לבלות את החופשה דווקא עם המשפחה המורחבת בצימר. 25 אחוזים מעדיפים בטן גב בתאילנד, ו-20 אחוזים בלבד ציינו סופשבוע באיי יוון או קפריסין או טורקיה כחופש אולטימטיבי. אולי עכשיו על רקע הפיוס עם טורקיה ישתנו התוצאות? 

גרף - החופשה האולטימטיבית
נשארים באירופה הקלאסית

אצל אלו המעדיפים לא לטוס, מככב צימר מבודד ויוקרתי בראש רשימת החופשה החלומית בארץ - 32 אחוזים מהנשאלים רואים כך את החופשה המושלמת בישראל. במקום השני הצמוד חופשת הכל כלול באילת עם 28 אחוזים. עשרה אחוזים ציינו קמפינג בנגב או ליד הירדן כחופשה חלומית בישראל.

לפי תוצאות סקר קודם שערכנו נראה שטיסות לחו"ל הן לא אופציה פופולרית במיוחד בקרב ההורים השנה ורובם יעדיפו למצוא תעסוקה זולה יותר. 43.6% מתוך ההורים לבני 0-18 שהשתתפו בסקר אין תוכניות מיוחדת לחופשה. 27.7% מתוכם מתכננים לבקר באתרים שונים הקרובים למקום מגוריהם, אחוז זהה מתוכם מתכננים טיול קצר בארץ, ורק 3.3% עתידים לטוס לטיול בחו"ל. 

גרף - חופשה בארץ
הכל כלול או צימר מבודד?

>> תכניות לחופש: ההורים רוצים לטייל, הילדים מעדיפים להיצמד למסך