מבצע החיסונים חסר התקדים בישראל הביא מדינות רבות ברחבי העולם להכריז כי במהלך חודש מאי יפתחו את שעריהן לתיירים מחוסנים מישראל, ללא צורך בבידוד או בבדיקת קורונה לפני ההגעה ליעד. אך כדי למנוע התפשטות נוספת של הנגיף או של מוטציות כלשהן בארץ, מדינת ישראל דורשת מכל התיירים המבקשים להיכנס אליה בחזרה בדיקת קורונה שלילית שתבוצע ביעד, 72 שעות לפני העלייה למטוס. איך זה עובד? כמה זה עולה? איפה עושים בדיקת קורונה בחו"ל? ותוך כמה זמן מקבלים תוצאות? כל התשובות ברשימה הבאה:

>>לאן אפשר לטוס עכשיו? בדקו מה ההגבלות והדרישות ביעד שאתם רוצים להגיע אליו

אנגליה

ניתן לבצע בדיקת קורונה במספר מתחמים ברחבי לונדון בעלות של 149 פאונד עבור תוצאות המגיעות בתוך יומיים, או 249 פאונד עבור תוצאות באותו היום (כאן). יש אפשרות להזמין בדיקת קורונה למלון בעלות של 165 פאונד (כאן).

איטליה

ניתן לבצע בדיקת קורונה בשדה התעופה הבינלאומי ברומא בעלות של 70 אירו (כאן), עם קבלת תוצאות בתוך 36 שעות. בדיקה במילאנו עולה 90 אירו, באחת מארבע מעבדות הקורונה שברחבי העיר (כאן).

גרמניה

ניתן לבצע בדיקת קורונה בשדות התעופה של ברלין, דיסלדורף, פרנקפורט, המבורג וקלן בעלות של 69 אירו (כאן), עם קבלת תוצאות בתוך 24 שעות. תיירים בברלין יכולים לבצע בדיקת קורונה גם במשרדי חברת ewerk שבמרכז העיר.

הולנד

ניתן לבצע בדיקות קורונה במעבדות Coronalab הפזורות ברחבי המדינה, בעלות של 49 אירו (כאן) לבדיקה מהירה עם תוצאות המגיעות בתוך שעתיים. מעבדת Coronalab באמסטרדם נמצאת בדרום העיר, כ- 20 דקות נסיעה מהמרכז.

ספרד

ניתן לבצע בדיקת קורונה בשדות התעופה של מדריד, מאלגה או סביליה בעלות של 59 אירו (כאן), עם קבלת תוצאות בתוך 12 שעות. בברצלונה ישנם מספר מיקומים בהם אפשר לבצע בדיקת קורונה, בעלות של החל מ- 99 אירו (כאן) עם תוצאות בתוך 48 שעות.

צרפת

ניתן לבצע בדיקת קורונה בשדה התעופה שארל דה גול בפריז, בעלות של 260 אירו (כאן), עם קבלת תוצאות בתוך 48 שעות.

אוסטריה

ניתן לבצע בדיקת קורונה בשדה התעופה הבינלאומי של וינה בעלות של 69 אירו למבוגר או 49 אירו לילד מתחת לגיל 18 (כאן), עם קבלת תוצאות בתוך 24 שעות.

שוויץ

ניתן לבצע בדיקת קורונה בשדה התעופה בציריך בעלות של 200 פרנק (182 אירו) באמצע השבוע או 240 פרנק (220 אירו) בסוף השבוע (כאן) עם קבלת תוצאות בתוך 48 שעות. בדיקת קורונה בשדה התעופה הבינלאומי בבאזל עולה 100 אירו (כאן), עם קבלת תוצאות באותו היום.

גיאורגיה

ניתן לבצע בדיקת קורונה במעבדת NeoLab שבמרכז העיר בעלות של 85 לארי (כ- 20 אירו) או להזמין בדיקה ישירות למלון בעלות של 120 לארי (30 אירו) כאן.

קפריסין

ניתן לבצע בדיקת קורונה בשדה התעופה של לרנקה בעלות של 55 אירו (כאן) עם קבלת תוצאות בתוך 8 שעות.

קרואטיה

ניתן לבצע בדיקת קורונה בזאגרב בעלות של 500 קרונות (70 אירו) במרפאות ציבוריות ברחבי העיר (כאן) עם קבלת תוצאות בתוך 24 שעות. בדיקת קורונה בדוברובניק עולה של 650 קרונות (87 אירו). יש להזמין תור באמצעות שליחת מייל: covid19@dom-zdravlja-dubrobnik.hr

יוון

ניתן לבצע בדיקת קורונה בשדות התעופה הבינלאומיים באתונה וסלוניקי בעלות של 60 אירו (כאן). בכרתים יש מספר מוקדים ברחבי האי בהם ניתן לבצע בדיקת קורונה בעלות של 60 אירו (כאן).

דובאי

ניתן לבצע בדיקת קורונה ישירות במלון בעלות של 250 דירהאם (כ- 55 אירו) עם קבלת תוצאות תוך 12 שעות (כאן). ישנן בדיקות זולות יותר במרכזים רפואיים ברחבי העיר, ואפשר להזמין גם באמצעות דלפק הקבלה במרבית המלונות.

סיישל

ניתן לבצע בדיקת קורונה בבית חולים ציבורי באי המרכזי מאהה בעלות של 180 דולר. בדיקה פרטית ישירות למלון עולה 300 דולר ויותר (כאן).

ארה"ב

ניתן לבצע בדיקת קורונה דרך חברת XpresCheck במגוון שדות תעופה מרכזיים בארה"ב, כולל ניו יורק (JFK), ניו ג'רזי, סן פרנסיסקו ובוסטון, בעלות של 75 דולר (כאן) עם קבלת תוצאות בתוך 3 ימים.