ברשת מלונות ווינדהאם גרנד (Wyndham Grand), לה יותר מ-40 מלונות מסביב לעולם במדינות כמו ארה"ב, יוון, טורקיה, וינה, סין ותאילנד, נמאס מכך שהאורחים שמגיעים לא מצליחים להתנק מהטלפון הסלולרי במהלך החופשה.

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

בסקר שערכה הרשת לאחרונה נמצא ש-87 אחוזים מהאורחים ששוהים בבריכה מעבירים את הזמן מחוץ למים עם הסלולרי ביד, במקום להיכנס פנימה. כמו כן, נמצא שרוב האורחים בודקים את הטלפון שלהם אחת ל-12 דקות בזמן החופשה. יותר ממחצית הנופשים דבוקים לטלפון הסלולרי בדיוק כפי שהם דבוקים אליו ביום יום. 

אז מה עשו ברשת המלונות כדי להילחם בתופעה הזו? הם החלו להציע שידרוגים לאורחים שיסכימו להניח את הטלפון הסלולרי בצד. כך למשל, פתחו במלונות נבחרים של הרשת איזורי וי.איי.פי אליהם ניתן להיכנס רק בלי המכשיר הנייד. במתחמים הללו יחלקו אוכל ויספקו לובי שהייה מפנק. בנוסף, יהיה ניתן לזכות בנקודות לרשת המלון בחופשות עתדיות ולקבל הנחה של חמישה אחוזים למי שיסכים לאפסן את הנייד שלו בכספת.

ברשת המלונות מציינים שכל אורח יכול לבחור מה לעשות עם הנייד שלו בזמן החופשה וכמובן שאין הגבלות כלשהן למי שבוחר להשתמש בו, אך מצד שני חשוב להם לצ'פר את מי שבוחר אחרת. "היום המבוגרים והילדים כל כך דבוקים לנייד שלהם, כך שנאלצנו להוסיף עוד כיסאות לבריכה, כי כולם רוצים לשבת ולהסתכל בפיד", טוענת ליסה צ'צ'יו, מנהלת השיווק של הרשת. הייתם מוכנים להשתתף בניסוי?