בזמן שבממשלה צפויים להצביע היום על סגירת נתב"ג למשך 14 ימים בעקבות העלייה בתחלואה והדאגה מהמוטציות השונות שעברו לארץ, במקביל, לפני מספר ימים נחתם הסכם תעופה עם מרוקו שייאפשר טיסות בלתי מוגבלות בין ישראל למדינה החדשה איתה חתמנו על הסכם שלום. 

כבר לפני כחודש הודיעה חברת התעופה רויאל אייר מרוק על הכוונה להתחיל להפעיל טיסות בין המדינות ב-16 לינואר, דבר שנדחה כמובן בגלל הסגר. גם חברות התעופה הישראליות אל על, ישראייר וארקיע הודיעו על הנכונות שלהן לטוס בקו זה. הטיסה צפוייה לקחת כ-5 שעות בלבד, במקום טיסה עם עצירת ביניים כפי שהיה עד היום.

המדריך למטייל במרוקו

על אף שכרגע הסגר בארץ עדיין בעיצומו והפעילות בנתב"ג רק הולכת ומצטמצמת, בחברות התעופה והטיולים כבר הודיעו על עלייה בביקושים לטיסות למרוקו בתקופה האחרונה וכך גם לאחר הסכם התעופה החדש.

מרוקו (צילום: עלמה דיין)
צילום: עלמה דיין

ניר מזור, סמנכ״ל שיווק בקשרי תעופה אמר ל-mako ש"מאז ההודעה על התחממות היחסים עלו משמעותית כמות הפניות במרכז ההזמנות במאות אחוזים, עם החתימה על ההסכם המוקד מקבל פניות רבות לחודש מרץ ופסח וגם לקיץ הקרוב לטיולי זוגות, טיולים מאורגנים וגם טיולים לגיל השלישי."

גם בחברת ישראייר מתחילים לחמם מנועים. גיל סתיו, סמנכ"ל השיווק והמכירות של החברה אמר: "אנו מקווים שכלל האישורים הנדרשים לביצוע טיסות אלו יינתנו בקרוב ומאמינים שהביקוש ליעד יהיה גבוה." עוד הוסיף סתיו: ״גם בכל הקשור לטיולים מאורגנים זהו יעד קלאסי ונתור מקבוצת ישראייר מתמחה בטיולי איכות למרוקו לאורך השנים. הטיסות הישירות יאפשרו חווית טיול טובה יותר וזולה יותר".

על פי ההערכות מרוקו צפויה להיפתח לתיירים באזור חודש מרץ והמחירים לנופשונים בערי החוף אמורים להתחיל במחירים של 750 דולר לאדם בחדר זוגי ל4-5 לילות במלונות 4 כוכבים על קו החוף . הטיולים המאורגנים הקיפים יעלו 1,600 דולר למשתתף ל6-7 לילות . טיסה לבד תעלה כ-450 דולרים הלוך ושוב.

מרוקו (צילום: Morocco First Gate, יוטיוב)
מרוקו | צילום: Morocco First Gate, יוטיוב

לדברי שירלי כהן עורקבי, סמנכ"ל השיווק והמכירות באשת טורס: "אנחנו נערכים לפתיחת הפעילות התיירותית במרוקו, יעד מגוון שמתאים לחבילות נופש, טיולים מאורגנים וקולינריים, חבילות בוטיק וסיורי מורשת. כרגע נראה שהפעילות המרכזית תתחיל בפסח, כשטיסות יעלו כ-499 דולר לאדם, וטיול מאורגן כ-1,099 דולר לאדם".

"הישראלים עומדים לגלות מרוקו שונה ומגוונת בהרבה מזו שהכירו טרם עידן הטיסות הישירות", אומר ניר מזור. "מרוקו בדומה למדינות כמו איטליה או ספרד תציע למעשה מספר יעדים פוטנציאליים לחופשה מאגדיר דרך טנג’יר לחופשות בטן גב מושלמות, חופשות גלישה ועד לערים התוססות והשווקים המפורסמים של מרקש וקזבלנקה."

שרת התחבורה מירי רגב אמרה: "חתימת הסכם התעופה עם מרוקו מהווה פריצת דרך היסטורית ביחסים שבין שני העמים בזכות הסכם השלום ההיסטורי שהוביל ראש הממשלה. אין ספק כי זוהי זריקת עידוד לענף התעופה הישראלי שצפוי ליהנות מהביקוש הצפוי לטיסות בקו זה."

כמובן שאם אתם חושבים להזמין עכשיו, חשוב לשים לב לתנאי הביטול של חברת הנסיעות או התעופה היות והמצב משתנה כל הזמן. בנוסף, בימים אלה חשוב להוסיף ביטוח ביטול טיסות אם ניתן. בטיסות סודיות ממליצים ש"מי שרוצה להגן על עצמו עוד יותר יכול להצטייד בביטוח ביטול טיסה מכל סיבה. הביטוח עולה כ-12 אחוז ממחיר הכרטיס ומאפשר לנוסע לבטל את הטיסה ולקבל 80 אחוז מהכסף בחזרה. אנו ממליצים להזמין מראש רק מחברות תעופה שהוכיחו את עצמן במהלך המשבר הנוכחי, כלומר החזירו כספים ללקוחות תוך זמן סביר וללא דחיות".