סוגרים חופשה חלומית ביעד חדש ומתלבטים לגבי השכרת רכב? רעיון טוב - השכרת רכב היא אופציה נהדרת שתעזור לכם להכיר את היעד טוב יותר ולהגיע לכל נקודות הציון הנכונות. בין אם אתם בדרככם להגשים חלום ילדות ולשכור את הרכב שתמיד דמיינתם את עצמכם נוהגים בו  או מעדיפים דווקא את הרכב הפונקציונלי ביותר, הכנו עבורכם רשימה של 7 דברים שכדאי לכם לקחת בחשבון כדי שהטיול (וההזמנה) יעברו בראש שקט.

נחתם בשדה ואופס . . . לא נשארו רכבים מתאימים להשכרה

תמיד כדאי להקדים ולהזמין מראש, בעיקר בעונות החמות (קיץ וחגים) ובעיקר כאשר מדובר בדגמים ייחודיים או להיפך, פופולאריים במיוחד. יהיה לא נעים להגיע לדלפק ולגלות שנגמרה הסחורה. כיום הליך ההזמנה הוא קל ופשוט וניתן לבצעו באתרי החברות באינטרנט בלי שום צורך להמתין לנציג שירות ומכירות על הקו (וכך גם ליהנות ממחיר אתר שמוזל בדרך כלל ולחסוך את דמי הטיפול).

האותיות הקטנות

כדאי לעבור בדקדקנות על פרטי ההזמנה, השובר וחוזה ההשכרה, לוודא כי כל הפרטים בו ברורים לכם וכי לא מסתתרות בו הפתעות ועלויות נוספות. אם המידע יהיה לכם זמין בעברית זה כמובן יקל עליכם. כדאי לוודא במעמד ההזמנה כי סוכנות ההשכרה היא בעלת פריסה רחבה במיקומים מרכזיים כדי שתוכלו להחזיר את הרכב במקום הנוח עבורכם. מה עוד? רצוי לציין את מסלול הנסיעה המלא על מנת לוודא שאין מגבלות שקשורות לביטוח.

רכב משפחתי לחופשה (צילום: Solis Images, shutterstock)
שימו לב לסוג וגודל הרכב | צילום: Solis Images, shutterstock

ביטוחים וכיסויים

ואם כבר ביטוח - כיסויים רבים ניתן וכדאי לרכוש כבר מהארץ בעת ההזמנה ובעלות אטרקטיבית יותר מזו שתוצע לכם בדלפק ההשכרה ביעד. תשאלו את מי שהיה שם - אין דבר יותר מתסכל מהמתנה למענה או להחזר כספי מחברות זרות היושבות בחו"ל. מבחינת הכיסויים עצמם - ובלי לעשות עין הרע - שכל אחד יחליט מה כדאי לו לבטח (צמיגים, שמשות, מרכב תחתון, אובדן מפתחות הרכב ומצבר).

אשרת כניסה לכבישים מהירים / תשלום על כבישי אגרה

בכניסה לכבישים ומדינות מסוימות נדרשת אשרה לנסיעה בכבישים מהירים שלרוב מגיעה כמדבקה המודבקת על הרכב. ללא אשרה כזו תהיו חשופים לקנסות גבוהים. חשוב מאוד במקרה שעוברים עם הרכב ממדינה למדינה לוודא מראש אם יש צורך בהוספת מדבקה נוספת במעבר הגבול. בנוסף, במדינות רבות ישנם כבישי אגרה החייבים בתשלום ללא קשר למדבקה (כמו כביש 6 שלנו). בארה"ב, לדוגמא, ישנם כבישי אגרה רבים ולכן כדאי לברר במועד ההשכרה האם ישנו מכשיר ייעודי המותקן ברכב ומסייע בתשלום מוזל של האגרות. יש לנו תחושה שתמצאו מה לעשות עם הכסף שתחסכו (מישהו אמר שופינג?).

לא לשכוח להחזיר את הרכב. בזמן

טסתם, נסעתם, נהניתם - יופי, אל תשכחו שאת הרכב צריכים להחזיר. ובמועד. כל איחור מעבר לזמן הנקוב עלול לגרור חיוב של יום שכירות נוסף ואת כל המסים הכרוכים בכך. לא חבל?
זו הזדמנות גם להזכיר שאת הרכב מחזירים עם מיכל דלק מלא (בדיוק כפי שמקבלים אותו).

רכב שמתאים לצרכים שלכם (צילום: gorillaimages, shutterstock)
גם המזוודות צריכות להכנס ברכב | צילום: gorillaimages, shutterstock

לגלות שהרכב ששכרתם קטן מדי בעבור הצרכים שלכם

נוסעים עם ילדים? ומזוודות? (הרבה מזוודות?) שימו לב לסוג וגודל הרכב שאתם מזמינים. ברוב החברות ברירת המחדל היא רכב מיני. רוצים להתרווח? להעמיס מטען בקלות? שימו לב לקטגוריית הרכב שאתם מזמינים. ההבדלים במחיר לא יהיו גבוהים מדי וההבדלים בנוחות יהיו משמעותיים.

וטיפ קטן אחרון

אם אתם טסים לארצות הברית כדאי להקפיד לבצע את ההזמנה מראש בארץ וללכת על החברות הגדולות (אלאמו ונשיונל). כך תבטיחו לעצמכם פריסה נרחבת ברחבי ארצות הברית, צי רכבים צעיר ואפילו, ביעדים מסוימים, החברות יציעו לכם לבחור איזה רכב שתרצו מהקטגוריה שבחרתם.