למעלה מ-500 מיליון תיירים מבקרים באירופה מדי שנה, אבל לאיזו מ-44 המדינות שלה הם בוחרים להגיע? GlobalData, חברת אנליטיקה וייעוץ, חיברה את המספרים כדי לגלות מי היא המדינה המתוירת באירופה.

צרפת תפסה לא פעם את המקום הראשון לאורך השנים כמדינה שאליה מגיעים הכי מבקרים באירופה, וכעת היא גם אמורה לזכות בתואר המדינה המתוירת ביותר בעולם.

פריז (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
צרפת ניצבת בראש המדינות המתויירות בעולם | צילום: אימג'בנק / Thinkstock


המדינה המתוירת ביותר בעולם

לפני מגפת הקורונה, צרפת הייתה המדינה המתוירת ביותר בעולם ומשכה 88.1 מיליון מבקרים בשנת 2019, על פי GlobalData. ספרד תפסה את המקום הראשון ב-2021, אבל כעת צרפת בדרך לעקוף אותה, לאחר ש-66.6 מיליון מבקרים בין-לאומיים הגיעו אליה ב-2022.

"לצד איטליה וספרד, צרפת מייצגת פלח משמעותי מהצמיחה במערב אירופה", אומרת האנה פרי, אנליסטית נסיעות ותיירות ב-GlobalData. "המדינה פופולרית לא רק בקרב מטיילים מאירופה עצמה – במיוחד מבריטניה, גרמניה ובלגיה – אלא גם פופולרית בקרב מבקרים ממקומות רחוקים יותר, כולל סין וארצות הברית".

מדריד (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
לא רחוקה מאחור. מדריד, ספרד | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

GlobalData מדווחת כי מספר הכניסות הבינלאומיות לצרפת צפוי לגדול בקצב שנתי של 12.1 אחוזים בין 2022 ל-2025. החברה חזתה כי צרפת תמשוך לפי הערכות 93.7 מיליון נוסעים בין-לאומיים בשנה עד 2025, מה שיחזק את תוארה כמדינה המתוירת ביותר בעולם.

מדוע צרפת היא יעד תיירות פופולרי כל כך?

אחת הסיבות המרכזיות לכך שמיליוני תיירים בוחרים לצרפת היא התחבורה שלה. הנסיעה בין הערים הגדולות קלה יחסית, עם חיבורי רכבות מהירות, והיא גם מקושרת היטב למדינות אירופיות אחרות באמצעות רכבות למרחקים ארוכים ולינה.

רכבות שינה חדשות שיושקו השנה יובילו נוסעים מפריז לווינה, ברלין ומילאנו, בעוד שב-2024 תהיה הבירה מחוברת גם לברצלונה.

ניס (צילום:  Fishman64, shutterstock)
לצרפת יש תחבורה יעילה שמגיעה לכל הערים הגדולות. ניס | צילום: Fishman64, shutterstock

מהי המדינה השנייה הכי פופולרית בעולם לביקור?

ספרד נמצאת קרוב לצרפת בדירוג המדינות המתוירות ביותר בעולם. בעוד שכל המדינות ראו צניחה במספר המבקרים במהלך הקורונה, ספרד הצליחה לנצח את צרפת במקום הראשון לאחר שקיבלה 26.3 מיליון מבקרים באותה עת.

גם ספרד, כמו צרפת, מתכוונת למשוך אליה עוד יותר תיירים בשנים הקרובות. עד 2025, ספרד צפויה לקבל 89.5 מיליון מבקרים בין-לאומיים, על פי GlobalData, "הביקור בצרפת ובספרד יישאר חזק בשנים הבאות, כאשר פסטיבלים, תרבות וגסטרונומיה יהוו משיכה גדולה לתיירים", אומרת פרי. "לשתי המדינות יש הרבה מה להציע למבקרים, עם תרבויות, מאכלים ואווירה ייחודיים משלהן. שתי המדינות גם גדולות יחסית, עם נוף מגוון ואפשרויות שונות, ולכל מדינה יש קו חוף ייחודי משלה".