בהתאם לאופן שבו אתם ניגשים לטיול, חיבור חלקי החופשה יכול להיות מרגש, או מתיש. יש אנשים שאוהבים את הריגוש של מציאת העסקאות הטובות ביותר על כרטיסי טיסה, מלונות ויעדים, בעוד שאחרים לא רוצים יותר מאשר למסור את העבודה לסוכן נסיעות שיעשה זאת עבורם. השאלה היא, באיזו דרך אתם חוסכים יותר כסף?

הזמנה דרך סוכן נסיעות

לסוכני נסיעות יש מומחיות

"אחת הסיבות לשקול שימוש בסוכן נסיעות היא שפע המידע והמשאבים שיש להם". כך טוען מיץ' קרייטון, הבעלים של Krayton Travel: "אנשי מקצוע בתחום הנסיעות חוו את מה שהם מקדמים. אנו משתכללים כל הזמן ויש לנו אנשי קשר ומשאבים שלעולם לא תמצאו בחוץ. אנו אוצרים את כל המידע כך שמטייל יוכל לתכנן תוכניות טובות ולא להיות המום".

הגנה טובה יותר במקרה הצורך

"חוק הגנת הצרכן נותן לצרכנים הישראלים יתרון אדיר מבחינת דמי הביטול", כך אומר יהודה זפרני, מומחה תיירות ממועדון הצרכנות הוט. "כלומר, כל מי שמזמין מאתר אינטרנט לא ישראלי בעצם נתון לחסדיהם של גופים חיצוניים מחו"ל. לעומת זאת, אם יזמין דרך ספק ישראלי, חוק הגנת הצרכן יקל עליו ויקנה לו עד 14 יום לביטול העסקה או דמי ביטול מינוריים - 100 שקל או 5 אחוזים".

לונדון (צילום: andersphoto, shutterstock)
לסוכן יש קשרים שיכולים להרכיב את החופשה המתאימה | צילום: andersphoto, shutterstock

הזמנת חבילות דרך סוכן נסיעות 

"בנושא החבילות חשוב להבין שהרבה סיטונאים בישראל עושים מגוון חבילות ואפשרויות הכוללות טיסה, מלון, רכב ,ספא, טיול מאורגן, קרוז. לכן, לגבי נושא ההרכבה העצמית לרוב הייתי ממליץ לבדוק דרך סוכן נסיעות, סיטונאי או חברת נסיעות בארץ. מדובר בגופים שיש להם ניסיון ויכולים לסייע לסגור חופשה על הצד הטוב ביותר", אומר זפרני.                    

סוכני נסיעות חוסכים זמן

הזמנת טיול, עם כל ההתעסקות בפרטים שלו, יכולה לקחת שעות, במיוחד אם אתם חוקרים ומשווים את העסקאות הטובות ביותר. כך אומר אייברי האריס מ-Viking Travel: "לסוכן נסיעות ייקח הרבה פחות זמן כדי לעזור לכם למצוא את מה שאתם מחפשים. אנחנו גם מכירים מגמות עונתיות, תנודות מחירים, מחזורי פופולריות וכיצד משתנים מודלים האלגוריתמים של אתרי ההזמנות".

הזמנה באופן עצמאי 

הזמנה באופן עצמאי קלה וחסכונית

למרות שיש כמה יתרונות לשימוש בסוכן נסיעות, קלי, הבעלים של בלוג הנסיעות, Vanabond Tales, אומרת שתכנון הטיול באופן עצמאי הופך את הטיול ליותר אישי. "דרכים קלות לחסוך כסף בעת תכנון הטיול הן להיות גמישים בימי הנסיעה, לבדוק תאריכים שאינם בעונת השיא ולהשתמש בנקודות אשראי כדי למצוא את הדילים הטובים ביותר לטיסות".

היא גם ממליצה על חברות מבוססות קופונים להנחות על דברים כמו כרטיסים למוזיאון ופעילויות אחרות. מקומות רבים מציעים גם הנחות בעת ביקור בימים ובזמנים מסוימים שניתן למצוא באתר החברה.

אנטליה  (צילום: By Dafna A.meron)
מלונות פאר באנטליה | צילום: By Dafna A.meron

הזמנה באופן עצמאי חוסכת בדמי שירות

אן לה, בלוגרית נסיעות ב-Luxury under Budget, מסבירה שהזמנת נסיעה באופן עצמאי בעצמך תחסוך לכם כסף אם יש לכם זמן להשקיע. "לסוכני נסיעות יש גישה לאותם תעריפים והם לא מקבלים עמלות על טיסות, כך שלעתים קרובות הם מוסיפים עמלת הזמנה נוספת". לה ממליצה להגדיר התראות טיסות של גוגל כדי להשיג מבצעים על טיסות כשהמחירים יורדים. "תמיד הצלחתי להשיג עסקאות טיסה אפילו בחופשות גדולות עם הטקטיקה הזו".

אמילי קונאו, מבלוג הנסיעות Emily Embarks, מסכימה שעל ידי הזמנות באופן עצמאי, "אתם משמיטים לחלוטין את דמי השירות". היא ממליצה לחפש מקומות לינה דרך ספקים כמו Expedia, ואז להזמין ישירות את המלון לאחר שתבחרו. "שנית, שימוש ב-Skyscanner או ב-Google Flights הוא דרך מצוינת להשוות מחירים על סמך חברות תעופה, תאריכים ועצירות ביניים". לבסוף, על ידי הימנעות מקבוצות טיולים יקרות, מטיילים יכולים לחסוך אלפי דולרים על ידי יצירת סיור רגלי משלהם בעיר או טיול כביש ברחבי הארץ, לפי קונאו.