עמק המוות, קליפורניה, ארה"ב

אמנם מדובר בפארק לאומי, אבל כזה שכדאי שתחשבו פעמיים לפני שאתם מחליטים להגיע אליו. הוא נמצא על הגבול בין קליפורניה ונבדה, במקום בו הטפמרטורה יכולה לטפס עד ל-55 מעלות (הטמפרטורה הכי גבוהה שנרשמה אי פעם הייתה 56.7). בתקופת הבהלה לזהב מתו לא מעט מחפשים מחום והתייבשות ומכאן שמו. 

A post shared by America's Best Idea (@national_park_photography) on

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

הר הגעש סינבונג, אינדדונזיה

אין ספק שהרי געש הם דבר מאוד מרשים, אך הר הגעש הפעיל הזה, שפועל באופן תדיר, יכול להיות ממש מסוכן למי שמטייל באזור. אתם לא חייבים ממש להיפגע מלבה כדי לסכן את עצמכם, מספיק שתנשו מעט גזים רעילים שהוא מפיץ לחלל האוויר, כדי להפגע בצורה קשה. זו בדיוק הסיבה שכל הסביבה שלו ללא ראויה למגורי אדם ואף קטלנית לצמחים ולבעלי חיים. בפעם האחרונה שהוא התפרץ בשנת 2016, הוא פלט אבנים ואפר וולקני לגובה של 2,500 מטרים. 

A post shared by kalak karo kerina (@kalak_karo) on

עמק המוות, רוסיה

גם לרוסים יש עמק מוות משלהם (כי הם הרי לא יכולים שלארה"ב יהיה משהו שהוא רק שלה). אך בשונה מארה"ב, בעמק המוות הזה לא החום הוא גורם הסיכון העיקרי, אלא כמויות קיצוניות של גזים שנפלטים לאוויר מהגייזרים שבמקום וגורמים לצמחים ולטבע בכל האזור למות. בני האדם אמנם לא מתים שם כל כך מהר, אך הם יקבלו סחרחורות, חום גבוה ותופעות לוואי נוספות. לא משהו ששווה לחוות אותו.

A post shared by Денис Будьков Denis Budkov (@ratbud) on

ממלכת הפילים, תאילנד

איך פילים יכולים להיות כל כך מזיקים? התשובה היא שבממלכת הפילים יש בכלל חוות תנינים קטלנית, שבה המטיילים שוכרים רפסודות קטנות ויוצאים לשוט בנהר מלאכותי ששורץ בתנינים רעבים. ואם זה לא מספיק מתגרה, המבקרים במקום גם מאכילים אותם ומסתכנים במפגש אחד על אחד עם החיה האימתנית. 

A post shared by toni kureng (@tonikureng) on

אגם נרטון, טנזניה

אגם מלח השוכן בגבול שבין טנזניה לקניה. האגם מאוד רדוד וגובהו המקסימלי מגיע לשני מטרים. הדבר גורם לכך שהוא פולט לאוויר מימן גופרתי וגזים רעילים רבים בגלל קצב האידוי שלו. תוסיפו לזה את העובדה שהטמפרטורות יכולות לטפס עד ל-60 מעלות ותקבלו מקום שלא כדי לטבול בו. 

A post shared by Amazing World Tours (@amazing.world.tours) on

אי הנחשים, ברזיל

בברזיל משוכנעים שזה המקום הכי מסוכן בעום וכנראה שבצדק. באי יש אין סוף נחשים מסוג גומצן (bothrops), סוג של נחש ארסי, קטלני לבני אדם, שנמצא רק בדרום אמריקה. מומחים טוענים שבמקום יש ריכוז של חמישה נחשים בכל מטר רבוע. כמובן שבמדינה הגבילו את הכניסה למקום ולא משנה כמה אתם אמציצם, או מטומטמים.

A post shared by CrazyCoolFacts (@crazycoolfactsandpics) on

הר וושינגטון, ניו המפשיר, ארה"ב

אם במקרה אתם בדרככם לטייל בניו המפשיר, כדי שתחשבו פעמיים לפני שאתם מטפסים על ההר המפורסם. הוא אמנם רק בגובה של 1,916 מטרים בשיאו, אך הוא מחזיק במקום עם מהירות הרוחות הכי גבוהה בעולם - 372 קמ"ש. כמו כן, הטמפרטורות במקום יכולות להגיע למינוס 40 מעלות. מספיק סיבות טובות כדי לשמור מרחק.

A post shared by Carolyn Dougherty (@caro_dough) on

אטול ביקיני, איי מרשל

באמצע האוקיינוס השקט, כחלק מהאיים המרכיבים את איי מרשל נמצא המקום הזה. למרות שעל הנייר הוא נשמע מאוד פסטורלי, במקום נערכו ניסויים גרעיניים רבים שהפכו את האזור לבעל קרינה רדיואקטיבית מאוד חזקה שחילחלה גם לקרקע. התושבים נאלצו לנטוש את המקום וכמובן שגם התיירים כבר לא מגיעים לכאן. 

A post shared by TikiTriangle (@tikitriangle) on

הפארק הלאומי מאדידי, בוליביה

מרחוק זה נראה כמו גן עדן על פני האדמה, אך אם מתקרבים מבינים שזה המקום עם ריכוז הארס הכי גבוה בעולם. גם החיות כאן מאוד ארסיות וגם הצמחים כאן יכולים להוביל לפריחות, גירודים בעור וסחרחורות. בקיצור, תסתכלו בקנקן אבל לא במה שיש בו.

A post shared by Time Please-The Travel Studio (@timepleaseorganisers) on