חיפוש טיסות זולות כבר הפך לספורט עולמי. עם השמיים הפתוחים, טיסות הלואו קוסט ואינסוף מנועי החיפוש שקיימים, כל אחד מאיתנו יכול להפוך להיות סוכן נסיעות ברגע ולמצוא דילים מטורפים. זה כבר ידוע לכולם שכשמזמינים כרטיס לצריך לעשות זאת בגלישה בסתר, להיות גמישים בתאריכים ולהשוות בין כמה אתרים. אבל זה לא נעצר כאן. מחקרים הראו שכדי למצוא טיסות זולות שווה למשל גם להזמין בדיוק 54 ימים לפני הטיסה.

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש 

בנוסף לכל אלה, עד היום מחקרים הראו שיום שלישי בשבוע הוא היום המשתלם ביותר להזמין בו כרטיסי טיסה. הסיבה לכך הייתה שזה היום שבו חברות התעופה משחררות דילים חדשים והן מנסו להתחרות האחת בשנייה. עכשיו, תקחו את כל מה שקראתם בשורה האחרונה ותזרקו אותו לפח, כי נמצא יום חדש שהוא המלך הבלתי מעורער של הזמנת הטיסות - יום ראשון.

מחקר חדש של ARC (תאגיד חברות התעופה), מצא שיום ראשון הפך להיות היום שיחסוך לכם בממוצע הכי הרבה כסף. ומה הסיבה לשינוי? כמות ההזמנות. במחקר נמצא שרוב האנשים ואנשי העסקים שטסים הכי הרבה החלו להזמין את הטיסות שלהם באמצע השבוע, הרבה פעמים בזמן העבודה, בזמן שביום ראשון (שנחשב לסוף שבוע במקומות רבים בעולם) ישנה ירידה בכמות ההזמנות, ומכאן זה כבר עניין של היצע וביקוש.

אז אם במקרה יש לכם את האופציה להזמין טיסה ביום ראשון לתאריך שהוא בעוד 54 ימים מיום ההזמנה, סטטיסטית תזכו בכל הקופה, או לפחות תוזילו לעצמכם קצת עלויות. עכשיו רק נשאר לכם להחליט לאן בדיוק אתם רוצים לטוס.