חצי שעה של שיט במעבורת מהאי קוס - האי הגדול והתיירותי ביוון, נמצא אי קטן בשם קלימנוס (Kalymnos) שמוכר בעיקר בקרב קהילת המטפסים ופוקדים את המקום בעיקר בין אפריל עד סוף חודש אוקטובר.

שימו לב! זה מה שצריך לעשות כדי להיכנס היון ליוון בלי בידוד

באי יש עשרות צוקים עם אלפי מסלולי טיפוס מכל הסוגים, כך שתוכלו לראות כאן מטפסים מכל הרמות. וגם אם אתם מחפשים חופשה קלאסית של בטן גב, באי פחות מתוירי, זה בדיוק המקום בשבילכם ותוכלו ליהנות בקלימנוס מאווירה נהדרת, טברנות ומסעדות לצד מחירים נוחים וחיוכים של המקומיים שמחכים לתיירים מדי שנה.  

 

מה עושים באי?

אני טסתי לבד, אחרי תקופת אימונים, ארזתי 15 ק"ג של ציוד טיפוס (חבלים,ראנרים ועוד) ובחרתי לשהות במלון שסגרתי דרך AIRBNB. באזור הצוקים, אליו מתנקזים כל המטספים, פגשתי אנשים מכל העולם. בקבוצה בה אני הייתי היו ישראלים, אוסטרים, שוייצרים והולנדים. זה נהדר לפגוש אנשים מרחבי העולם, לשמוע את הסיפורים שלהם ואפילו לטפס ביחד, במיוחד בתקופת הקורונה.

במהלך השהות שלי בקלימנוס, היום שלי התחיל באופן קבוע בשעה 7:00. אחרי ארוחת בוקר קלה יצאתי למצוק ליום טיפוס עד שהידיים כבר לא יכולו לעמוד בעומס יותר ומשם עברתי לאחד החופים הקרובים והיפים. באזור השעה 19:00, לאחר השקיעה, מומלץ לאכול באחת מהטברנות באזור. ככה נראו 12 הימים שלי בזמן השהייה באי, מלבד יום אחד שהיה מוקדש למנוחה. 

טיפוס במערה המפורסמת גרנדה גרוטה (צילום: יונתן הוניג)
טיפוס במערה המפורסמת גרנדה גרוטה | צילום: יונתן הוניג
גם הנפילות הן חוויתיות (צילום: יונתן הוניג)
גם הנפילות בטיפוס הן חוויתיות | צילום: יונתן הוניג

עוד זוויות למערה (צילום: יונתן הוניג)
עוד זווית למערה | צילום: יונתן הוניג

אם אתם לא מטפסים, אל תדאגו, יש באי מגוון מסלולי הליכה יומיים למערות ולחופים מבודדים ואפשר גם לשוט בסירה ולעבור לאי טלנדוס (Telendos) שממול העיירה המרכזית מזורי ולהעביר שם את היום במסלול הליכה יפה במיוחד. אם אתם רוצים לחקור עוד מקומות באי, הדרך הכי קלה להתנייד היא באמצעות קטנוע, טרקטורון או רכב.

אמנם האווירה הכללית באי בתקופה הזו היא חופשית אך היוונים מאד מקפידים על נהלי הקורונה במקומות ציבוריים ובעיקר במקומות הסגורים. למשל, בחנויות בתחבורה הציבורית, טיסות ומעבורות . אם אתם נמצאים באוויר הפתוח אין דרישה לשים מסיכות.

המים צלולים (צילום: יונתן הוניג)
המים כאן צלולים | צילום: יונתן הוניג
בדרכים (צילום: יונתן הוניג)
הנוף בדרכים | צילום: יונתן הוניג
הנוף המטורף בדרכים (צילום: יונתן הוניג)
הכל יפה יותר כשיש שקיעה | צילום: יונתן הוניג

הכנסייה בחלק המערבי של האי (צילום: יונתן הוניג)
כנסייה בחלק המערבי של האי | צילום: יונתן הוניג

שימו לב! זה מה שצריך לעשות כדי להיכנס היון ליוון בלי בידוד

כצלם, בקלמינוס נגלה אלי טבע מרהיב, מלא חיים ואיזון. היה לי קשה לשים את המצלמות בצד. לאלו מכם שגם מתעדים את הטיולים שלהם באמצעות רחפן חשוב להישמע לחוקי ההטסה ולהתחשב באנשים שבסביבתכם, ורצוי לשאול אותם האם הרעש יפריע להם. 

>> לעוד תמונות של יונתן הוניג, היכנסו לעמוד האינסטגרם שלו

הכתבה הוכנה בסיוע MAGNUS - איתור, חילוץ ומכשירים לווינים לחו"ל