מרלין מונרו (צילום: Gettyimages IL, Getty images)
מרלין מונרו שוכבת במבט מופתע | צילום: Gettyimages IL, Getty images
חלמתם לפגוש את אלביס או את ג'ניס ג'ופלין? אולי זה עוד אפשרי. יותר ויותר בתי מלון יוקרתיים ברחבי העולם מדווחים על תופעות לא מוסברות בהן מעורבים מפורסמים מן העבר שמתו בנסיבות לא ברורות. דוגמאות לא חסרות, והאתר Travel & leisure חשף לאחרונה את הבולטות בהן החל במרלין מונרו, דרך הזמר פרנק סינטרה ועד השחקנית אנה ניקול סמית'. אין הוכחות חותכות לכך שרוחות אותם ידוענים עדיין שומרות על קשר עם המלון האהוב עליהם אחרי מותם. מצד שני, לך תוכיח שאין דברים בגו כאשר מספר לא מועט של אורחים שפויים לחלוטין, מוכנים להישבע שראו את מונרו במראה בלובי המלון, 46 שנים אחרי מותה.

מרלין מונרו: מראה מראה שעל הקיר

מרלין מונרו נהגה להתארח במלון "הוליווד רוזוולט" בלוס אנג'לס בקביעות בשיא הקריירה הקצרה והטרגית שלה, והקפידה לשכור תמיד את אותה הסוויטה הצופה לבריכת השחייה. בשנים האחרונות טוענים אורחים רבים שהבחינו בדמותה הערטילאית משתקפת במראה המוצבת בלובי המלון, סמוך ליציאה מהמעליות. אמת או בדיה? ואיך להסביר את העובדה שמדובר, מתברר, באותה מראה שהייתה מוצבת בשעתו בסוויטה האהובה על מונרו?

אלביס: לא עזב את הבניין

אלביס פרסלי הוא השני ברשימת הידוענים הממשיכים לרדוף את החיים, במקרה זה אורחי מלון "הילטון לאס וגאס". בשנים האחרונות לחייו הופיע מלך הרוק'נרול השמן והמסומם בלעדית בתחומי עיר ההימורים, וסוויטת הפנטהאוז של המלון המדובר הייתה מעונו בין השנים 1969 ל 1976. מה שמסביר את העובדה שרבים מאורחי המלון נשבעו שראו את המלך בתלבושתו הנוצצת משוטט במסדרונות וממתין, אולי, להזמנה להופעה אחת אחרונה.

אנה ניקול סמית': מתה לתשומי

אנה ניקול סמית היא אמנם ז"ל טרייה יחסית, אך כבר בחייה עשתה הכול לחקות את אלילת ילדותה מרלין מונרו. מדוע לא להמשיך במגמה גם אחרי קבורתה? כך נאספו כמה וכמה עדויות בשנתיים האחרונות, לפיהן דמות שקופה המזכירה להפליא את ניקול סמית מרחפת להנאתה בלובי של מלון "סמיון הארד רוק" בהוליווד, המלון בו נמצאה גופתה של סמית, שבמפתיע לא הייתה אורחת קבועה בו בחייה. עדיין לא נמצא הסבר לכך שסמית מעדיפה לרדוף דווקא את הלובי ולא את החדר בו נפטרה. עדיין עושה הכול בשביל תשומת לב?

אין תמונה
פרנק סינטרה: חזר בדרכו שלו

פרנק סינטרה היה אדם שנוי במחלוקת בחייו, אך מעטים ימתחו ביקורת על טעמו המשובח. כאשר רכש את מלון "קאל נבה" באתר הנופש הפופולארי אגם טאהו בשנת 1960, והחזיק בנכס במשך שלוש שנים, איש לא הופתע. אך כאשר סיפרו אורחים מבוהלים שרוחו של האדון כחול העיניים נראתה בבקתה מספר 5, בה נהג להתארח באופן קבוע, ההפתעה הייתה גדולה בהרבה. למרות זאת המלון להמשיך לארח אלפי תיירים מדי שנה.

דורותי פרקר: לא מתה על השיפוץ

הסופרת דורותי פרקר פקדה בקביעות את מלון Algonquin בניו יורק, והחל משנת 1919 קיימה בו מדי שבוע פגישות קבועות של חוג הסופרים והאינטלקטואלים שזכה לכינוי "השולחן העגול". לאחר מותה נערך שיפוץ מקיף בעליית הגג במלון, ובמהלך העבודות דיווחו הפועלים על רעשים וצלילי מוזיקה שבקעו מהחדר כמעט מדי יום. כמו כן תמונה של פרקר, שהייתה תלויה על הקיר, נפלה ומסגרתה התנפצה ללא הסבר הגיוני. ייתכן שהסופרת הביקורתית לא הייתה שבעת רצון מאיכות השיפוצים.

סיד וישס: הייסורים לא מרפים

עוד תושב קבע לשעבר בעיר ניו יורק, למרות שהוא בכלל בריטי, הוא סיד וישס. חבר להקת הפאנק-רוק "סקס פיסטולס" הואשם בהריגתה של חברתו ננסי ספונג'ן בשנת 1978 ומת ממנת יתר זמן קצר לאחר ששוחרר בערבות עד תחילת משפטו. וישס, יחד עם גופתה של ספונג'ן, נמצאו בחדר 100 במלון "צ'לסי" בעיר. מאז דווח לפרקים שהרוקר הנרקומן ממשיך להסתובב במלון, בעיקר באזור המעליות. מסרב לעבור לעולם הבא בגלל מצפונו המיוסר, מחכה עדיין לאהובתו שתחזור, או סתם מסומם מכדי לזכור את הדרך לעולם שכולו טוב? כל האפשרויות הגיוניות (או לא) באותה מידה.

ג'ניס ג'ופלין: מי זה דופק בדלת?

ג'ניס ג'ופלין היא עוד רוקרית שסיימה קריירה מפוארת מהר מדי בגלל חיבת יתר לסמים קשים, וכמו וישס, גם היא טורדת עדיין את מנוחת אורחי מלון Highland Gardens בהוליווד. ג'ופלין מצאה את מותה ממנת יתר בחדר 105 במלון, ומאז נראתה כמה פעמים הן בחדר והן בלובי. כמו כן תועדו תלונות אורחים על דלתות שנטרקו בחדר 105 ותמונות שהתעופפו באוויר והתנפצו.

אל קפונה ובאגסי סיגל:  נקמת הגנגסטרים

אל קפונה, מגדולי הגנגסטרים במיתולוגיה האמריקנית של העת החדשה, נכלא בסופו של דבר בעוון עבירות מס, אך את אימפריית הרשע שלו ניהל ממלון "קונגרס פלזה" בשיקגו. האם אינספור המפגשים במהלכם קפונה ומקורביו דנו למוות יריבים מעולם הפשע המאורגן, הותירו חותם המשפיע על המלון גם כיום? על פי עשרות עדויות של אורחים שטענו שראו את טייקון הפשע משוטט בלובי המלון, התשובה חיובית.

המעוניינים לצפות בגנגסטר מיתולוגי לא פחות, ולעשות את זה ביותר סטייל, יכולים לסור למלון "פלמינגו" בלאס וגאס. רוחו של באגסי סיגל, שהגה את רעיון עיר ההימורים בלב המדבר, עדיין משוטטת בגנים המפוארים בחצר מלון פלמינגו ומשגיחה אישית על חזונו המתגשם. סיגל נורה למוות בביתה של חברתו לחיים בבברלי הילס ולא זכה לראות את ה"פלמינגו" מבסס מעמדו כאחד המלונות היוקרתיים בארצות הברית בכלל ובלאס וגאס בפרט. לפחות עכשיו הוא רווה ממנו נחת.