הכפר קסטל קומב (Castle Combe), באזור קוטסוולד (Cotswolds)שבמחוז ווילטשייר (Wiltshire), הייתה פעם נקודה כפרית קטנטנה וציורית להפליא – עד כדי כך שהכפר הוכתר כאחד מ"הכפרים היפים ביותר" של בריטניה. אבל מאז שזכה לתהילה בזכות הרחובות המרהיבים והבתים שנראים כאילו יצאו מתפאורה של סרט, הכפר הוצף על ידי תיירים שנמצאים בכל פינה, מצלמים כל זווית והופכים את המקום לרועש והרבה פחות קסום.

לאחרונה שיתף טיקטוקר בשם פיל (philc84@) סרטון שחושף כיצד היופי של המיקום נפגע על ידי המוני מכוניות והמוני תיירים. בוידאו, פיל מתאר את הכפר כ"חור של גיהינום שמוצף בתיירים" ואפילו שואל: "האם זה אחד המקומות הגרועים ביותר לחיות בו בריטניה?".

@philc84 Is it the Worst Place or the Most Beautiful Place in the UK? I won’t be returning. #castlecoombe #cotswolds #villagelife #placestovisit #ukcomedy #britishhumour #satire #learnontiktok ♬ original sound - Phil

הטיקטוקר גם מדגיש שאם ככה הכפר נראה בינואר, "רק האל יודע איך המקום הזה נראה בשיא הקיץ". פיל ממשיך ואומר שלאחרונה גם יצאו כמה קמפיינים פרסומיים לתיירים שהמליצו על קסטל קומב – כפר זעיר עם קצת יותר מ-300 תושבים – האזור הוצף במבקרים. "עכשיו הנקודה השלווה הזו נידונה לחסדם של המוני תיירים שמצלמים תמונות לרשתות החברתיות", הוא אומר.

פיל גם מוסיף שלכפר עצמו אין הרבה מה להציע מבחינת אטרקציות תיירותיות, מלבד לינה בקוטג' משנות ה-60 שהופיע בסרט של ד"ר דוליטל וכנסייה מקומית. כמו כן יש עדיין פארק רכבות למבקרים המגיעים לאזור. 

קסטל קומב בריטניה (צילום: Magdanatka, shutterstock)
התיירים מצלמים בכל פינה ברחבי הכפר. קסטל קומב | צילום: Magdanatka, shutterstock
קוטסוולד אנגליה (צילום: Stephen Bridger, shutterstock)
כבר לא מקום שקט ורגוע. קסטל קומב | צילום: Stephen Bridger, shutterstock

גם תושבי קסטל קומב עצמם אינם מרוצים מהמצב בכפר והתשלום שנאלצו לשלם עבור התהילה שלה זכה מקום מגוריהם. כך חשה ג'ורג'ינה קינגשוט, מדענית פוסט-דוקטורט שגרה בכפר מאז 2016 לאחר שנמלטה מלונדון לחיים שקטים יותר. היא אומרת: "בחודשים החמים הרבה אנשים מגיעים לכאן ומתנהלים כאילו זה חוף וזה יכול להיות קצת מעצבן. אנשים מתמקמים על אחד הספסלים ויהיו כאן כל היום, כאילו הם מבלים בחוף. זה נורא כי בזמן הסגרים של הקורונה היה כאן נהדר".

קינגשוט מוסיפה כי בזכות יופיו של הכפר, התיירים והמטיילים מצלמים בכל פינה, גם מעל החצרות וגגות הבתים. "הדבר הנורא הנוסף הוא שאנשים מטיסים את הרחפנים שלהם ברחבי הכפר. מאוד חודרני והם לא אמורים לעשות את זה ויש שלטים על כך בכל מקום".