אין תמונה
ולהימנע מעומס יתר. גלריה VASTU
תמיד חלמתם לבקר במפלי ניאגרה אבל לא ממש יצא לכם? במקום לקחת טיסה ולהרחיק עד צפון אמריקה, יש מי שדואג להביא את החוויה המרהיבה הזו ממש עד הבית שלכם. סרטון חדש ביוטיוב שתופס תאוצה ברשת, מוכיח איך גאדג'ט מגניב על שלט רחוק מצלם פלא טבע ממש מקרוב.

המשתמש questpact שיתף לאחרונה ביוטיוב את הסרטון המדהים, בו ניתן מצולמים מפלי הניאגרה העצומים באמצעות מצלמת GoPro, שהולבשה על קוואד קופטר מסוג DJI Phantom - רחפן חדש שמטריף את עולם הטיסנאות בשלט רחוק. בתחילת הסרטון רואים את הצלם מחבר את המצלמה לתושבת שעל הרחפן, ומיד אח"כ משחרר אותו אל מעל המפלים, כדי שילכוד ממבט עליון את נפילת כמות המים העצומה הזו אל נהר הניאגרה שמתחת.מפלי ניאגרה מהווים חלק ממערכת הימות הגדולות של אמריקה הצפונית, בגבול שבין ארצות הברית לקנדה. המפלים מצויים כחצי שעה נסיעה מהעיר באפלו בצד האמריקני וכשעתיים נסיעה מהעיר טורונטו בצד הקנדי. המפלים הקנדיים נקראים גם "מפלי הפרסה" גובהם הוא 51 מטר, רוחבם בפסגה הוא 675 מטר. בצד האמריקני ישנם שני מפלים רמכזיים - המפלים הגדולים, שגובהם הוא 21-30 מטר, והמפל הקטן, שנקרא גם "הינומת הכלה". הקטעים המופיעים בווידיאו מחברים את כל המפלים כולם - הן בצד האמריקני והן בצד הקנדי.

במפלים עוברים בממוצע כ-150,000 גלונים של מים בצד האמריקאי, וממוצע של 600,000 גלונים בקנדה. תיירים רבים מבקרים באתר מדי שנה, חלקם עולים על הספינה ששמה "עלמת הערפל" והיא מקרבת את נוסעיה אל המפלים. למזלו של הצלם, המסוק הזעיר חזר בריא ושלם ליבשה ללא תקלות, והסרטון זכה עד כה למאות אלפי צפיות ביוטיוב.

(מקור)

>> אם יש גן עדן: האיים המבודדים שלא הכרתם