נכון להיום (11.11), שני יעדים בלבד פתוחים לישראלים ללא צורך בבידוד בהלוך או בחזור: רואנדה, שנמצאת בלב יבשת אפריקה ואיי סיישל שנמצאת באוקיינוס ההודי ממזרח ליבשת. האם היעד הבא שיפתח לנו יהיה גם מהיבשת השחורה?

בבוטסואנה (Botswana), שנמצאת בדרום יבשת אפריקה, מוקפת בדרום אפריקה, נמיביה, זמביה וזימבבואה, רוצים לפתוח את הגבולות לתיירים ויש לה לא מעט מה להציע.

כבר עכשיו, במדינה פתחו את שדות התעופה, לרבות שדה התעופה המרכזי בעיר הבירה גאבורון (Gaborone) ומאפשרים לטיסות בינלאומיות לנחות. השלב הבא צפוי להיות ב-1.12 כאשר הגבולות היבשתיים גם ייפתחו ורשימת המדינות שיוכלו להגיע דרך השמיים תורחב.

כל תייר שירצה להגיע ייאלץ להציג בדיקת קורונה שלילית שנעשתה 72 שעות לפני הנחיתה. בנוסף, לאחר ההגעה, התיירים יחתמו על טופס הצהרת בריאות ויהיו בקשר עם הרשויות המקומיות במהלך הביקור שלהם במידת הצורך. כל מי שיפתח תסמינים במהלך הביקור ייאלץ להיכנס לבידוד במלון במדינה.

חושב להבהיר שכרגע בוטסואנה נחשבת למדינה אדומה בישראל, כך שכל מי שיגיע ממנה מחויב להיכנס לבידוד של שבועיים ואין שום שיתוף פעולה בין המדינות על הפרק. יחד עם זאת, במדינה מציינים שרמת התחלואה נמוכה ויש בה היום כ-2,000 חולים מאומתים בלבד ומאוד רוצים להחזיר את התיירים שיגיעו לבקר בה.

בוטסואנה (צילום:  THPStock, shutterstock)
אוכלוסיית הפילים הגדולה בעולם | צילום: THPStock, shutterstock
בוטסואנה (צילום:  evenfh, shutterstock)
הדלתא של נהר אוקוואנגו | צילום: evenfh, shutterstock

 

מה יש לראות בבוטסואנה?

במדינה, בה אין גישה לים, מתגאים בטבע הפראי שבה. כך למשל, תוכלו למצוא במדינה את אוכלוסיית הפילים הגדולה בעולם. בנוסף אליהם, ניתן למצוא בה חיות רבות וליהנות מחוויית ספארי מרשימה וסורי ג'יפים. בבוטסואנה גם תוכלו למצוא ריזורטים ברמה גבוהה בלב הטבע. 

נקודה תיירותית נוספת היא הדלתא של נהר אוקוואנגו (The Okavango Delta) הנמצאת בצפון מערב המדינה והוכרזה לאחת משבעת פלאי הטבע של אפריקה ואתר מורשת עולמי. באזור הדלתא ישנם חי וצומח ייחודיים ומרהיבים וספארי ייחודי. אחת המאטרקציות היא רכבים היודעים לשוט גם במים, בעזרתם עוברים בין הנקודות השונות באזור.