רחוב ברודוויי הוא הסמל לתיאטרון מיינסטרים ראוותני וגרנדיוזי; אוף אוף ברודווי הוא הסמל לתיאטרון ניסיוני, אוונגארדי ובועט – ובין שני הקצוות הרחוקים האלו מתנדנד התיאטרון הניו יורקי. כשאומרים "הצגת ברודוויי" מתכוונים למופע המועלה באחד מבין 39 אולמות התיאטרון הנבחרים של מנהטן, המכילים כל אחד 500-2,000 מושבים. רוב התיאטראות האלה מרוכזים סביב טיים סקוור ורחוב ברודוויי, ולכן זכו לכינוי זה.

מחפשים טיסה זולה לניו-יורק? היכנסו ל-smartair

ההצגות המועלות על בימות ברודוויי יכולות להתמיד במשך שנים - אם הן זוכות להצלחה וביקוש. ההצגות המומלצות ביותר הרצות בימים אלה הן וויקד (wicked), מחזמר המסופר מעיניהן של המכשפות של הקוסם מארץ עוץ; פאנטום האופרה; דה בוק אוף מורמונס (The Book of mormon), הלהיט האחרון בברודוויי, הצגה סאטירית חריפה ואינטליגנטית (הנה עוד קצת עליה) ומלך האריות של דיסני שמתאים כמובן גם לילדים. גם אופרת הרוק הקאלטית הדוויג והשארית העצבנית רצה חזק, כמו גם איש הפיל עם בראדלי קופר, הנהר, אלאדין, המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה והמחזמר הרומנטי המוצג כמופע אקרובטיקה מרהיב, פיפין.

עשר הכי ניו יורק
דה בוק אוף מורמונס

את הכרטיסים קונים באתרי אינטרנט (יש מיליון אתרים כאלה) או בקופות התיאטרון עצמו. כדי לא לשלם הון עתק על הצגה, תוכלו לקנות ביום ההצגה עצמו כרטיסים מוזלים בהנחות של עד 30%-50% בדוכני TKTS. ישנם שלושה סניפים של TKTS בעיר ומומלץ להימנע מזה שבטיימס סקוור, שבו לפעמים עומדים אלפי אנשים בתורים שמתפתלים בין הרחובות עד מעבר לאופק. אם בכל זאת אתם מתעקשים על הסניף בטיימס סקוור, מומלץ להגיע למקום כמה שעות לפני פתיחת הקופות.

סטודנטים (עם תעודה מתאימה) יכולים לקנות כרטיסים בקופות התיאטראות בהנחה משמעותית. אם תגיעו כשעה לפני המופע, תוכלו להשיג אפילו כרטיסים זולים יותר, אך אלו יהיו בדרך כלל למושבים עם ראות גרועה.

ניו יורק: ברודווי (צילום: narvikk, Istock)
ברודוויי | צילום: narvikk, Istock

מחוץ לברודוויי

אם אתם מעוניינים בחוויה תיאטרלית פחות ראוותנית, מומלץ ללכת להצגות אוף ברודוויי או אוף אוף ברודוויי (הסיווגים נקבעים לפי גודל האולם). אלה הן הצגות פרינג' שעשויות להיות ניסיוניות או להתקיים בחללים בלתי שגרתיים. המחירים נעים בין 99 סנט ל-60 דולר, והתיאטראות מפוזרים בעיר ובעיקר באזור המידטאון.

בסיווג הזה של אוף ברודוויי תוכלו ליהנות מהעיבוד הטרנדי לסיפור מקבת', העולה בשנים האחרונות בצ'לסי בשם Sleep No More וזוכה לתהודה רבה. ההצגה הבלתי שגרתית מתרחשת בו זמנית במספר חדרים וקומות שונות במבנה ישן, והקהל עולה ויורד במדרגות ורץ אחרי השחקנים כאשר הוא חבוש במסכות.

השתתפו בכתיבת המדריך והמליצו: נטע חוטר, נטע נבון ומומחי אתר GONY

>> ככה עושים קניות בניו יורק

>> למדריך המלא של ניו יורק