עשרות צעירים ישראלים שטסו לחגוג את השנה החדשה בדובאי הבריחו על פי החשד חשיש ומריחואנה בתוך קופסאות סיגריות ובגרביים כדי לחגוג את השנה החדשה במסיבות סמים ואלכוהול בחדריהם בבתי המלון.

ל-mako נודע שהצעירים הישראלים אינם מודעים לעונשים המוטלים באיחוד האמירויות על מי שנתפס עם סמים על ידי רשויות האכיפה במדינה. על פי החוקים במדינה כל מי שנתפס עם סמים עלול לרצות עונש שבין 20 שנות מאסר ועד גזר דין מוות.

"בסך הכל הברחנו קצת חשיש ומריחואנה בשביל מסיבות הסילבסטר כדי לתפוס ראש", חשף אחד הצעירים הישראלים, "זה לא קוקאין, זה סמים קלים. לא מאמין שיעשו לנו בעיות. איזה גזר דין מוות? על כמה מאות גרמים שלקחנו במזוודות? אנחנו מעשנים בחדר ונחגוג כמו שצריך".

לדבריו, הוא וחבריו הבינו רק כשהגיעו לדובאי על כך שהם מסתכנים במאסר ממושך במידה ויתפסו עם סמים. "לקחנו סיכון אבל באנו לחגוג מה לעשות. רק כשנחתנו הבנו שאנחנו מסתכנים אז נעשן בחדרים. לא נסתובב בחוץ עם החשיש. נעשה מסיבה בחדר ונגמור עם כל החומר שהברחנו", ציין צעיר אחר.

סילבסטר בדובאי (צילום:  Creative Family, shutterstock)
צילום: Creative Family, shutterstock


על פי הערכות שונות, כ-8,000 ישראלים חגגו את השנה החדשה בדובאי במגוון מסיבות, על גגות בתי מלון, במועדונים, בברים. "יש פה מסיבות וי.אי.פי מטורפות על גגות המלונות. הביקוש מצד התיירים הישראלים הוא גדול. הם רוצים להשתתף בכל המסיבות הנוצצות ולא מקשיבים להנחיות, חושבים שהם בארץ שמותר להם לעשות מה שבא להם", סיפר ישראלי המתגורר בדובאי, "לא חובשים מסיכות ברובם, לא מקפידים על שמירת מרחק ומסתכנים בקנסות כבדים מאוד".

בעקבות כך, הרשויות בדובאי פרסמו בימים האחרונים שורה של הנחיות לתיירים ולאזרחים לקראת מסיבות השנה החדשה שבמידה ולא יקפידו עליהם ייקנסו באלפי שקלים.

חל איסור על התקהלות של יותר מ-30 איש, מי שיפר את ההנחיות ייקנס בסכום של 15 אלף דירהם (כ-13 אלף שקל), מי שיארגן התקהלות בניגוד להנחיות ייקנס ב-50 אלף דירהם (כ-44 אלף שקל). מי שלא ישמור מרחק של ארבעה מטר ייקנס ב-500 דירהם.

"מאות פקחים מקומיים יפשטו על כל המתחמים הציבוריים ועל המסיבות ומי שיפר את ההנחיות ישלם ביוקר. הם לא מבחינים בין תייר לבין אזרח. אני מציע לישראלים לא לעשות שטויות", הזהיר ישראלי המתגורר בדובאי. "גם ככה יצא לנו שם רע בזמן האחרון ועדיף שלא נגיע למצב שלא ירצו להכניס אותנו למדינה המדהימה הזו".

"בתל אביב דירה עולה יותר"

בתוך כך, נודע כי עשרות צעירים ישראליים עברו להתגורר בדובאי בשבועות האחרונים ומצאו שם עבודות בתחום המלונאות, המסעדות, האטרקציות והפקת מסיבות.

כך למשל, שני גרבלי, בת 20 שעובדת כמפיקת אירועים בחברת טופ אג'נסי ושכרה דירת שני חדרים. "דובאי זה מקום מדהים לצעירים להגשים חלומות ולהתקדם בחיים והחלטתי לבוא לפה", ציינה גרבלי בשיחה עם mako. "באתי לחודש ואני שוקלת להישאר פה להרבה יותר זמן. מי שרוצה לסמן מטרות בחיים ולהתקדם בצורה מהירה ביותר לתפקידים בכירים דובאי זה המקום".

גם יניב, שעוסק בענף התיירות, שכר דירת חדר של 45 מטר ב-500 דולר במקום לא מרכזי אבל די קרוב לעבודתו ומרוצה מאוד. תוסיפו לזה עוד כמה מאות שקלים בלבד על הוצאות מים, חשמל וגז. "בתל אביב דירה כזו הייתה לי עולה לי במחיר כפול ויותר. החיים פה יחסית זולים ואפשר להרוויח הרבה יותר כסף מישראל ולהתקדם בכל מיני תפקידים בחברות גדולות וגם כעצמאי", הסביר יניב, "פה הכול יותר קל מישראל. אין מיסים. אין ביורוקרטיה אפשר לסגור פה דברים תוך ימים מה שבארץ לוקח חודשים ושנים".