חתולה מטיילת בעולם2 - חתולה מטיילת (צילום: האתר הרשמי)
קיטי במהלך המסע. ראתה את כל היבשת | צילום: האתר הרשמי

כשחושבים על חתול, קל לדמיין כדור פרווה מכורבל בתוך שמיכה ורדרדה או מתפנק על הספה בסלון. במקרה של החתולה קיטי הפינוק המקסימלי יהיה בין תאי התרמיל של גיום (26) ולאיטיטיה (23). בספטמבר 2008 החלו בני הזוג הצרפתים את מסעם ממיאמי שבארה"ב ועד לאושואיה שבקצה הדרומי ביותר ביבשת אמריקה, 18 אלף קילומטרים סך הכל, והכל ברגל.

את קיטי הם מצאו בעודה שרועה בצידי הכביש בלואיזיאנה שבארה"ב, אז החליטו לצרף אותה לטיול הגדול שלהם לאורך היבשת. אם בתוך התיק או על כתפו של גיום, קיטי הפכה לתרמילאית מדופלמת - וכדי שלא נפספס אף רגע של הזנב המלכותי באמצע הטרק בפרו, גיום ולאיטיטיה הקימו אתר אינטרנט ייחודי המכונה "סיבוב העולם" (Turn of the World), המסקר את מסעה של קיטי.

כשנה לאחר תחילת הטיול נטשה לאיטיטיה את המסלול, וגיום המשיך לבדו את המסלול מאז. אבל הוא לא לבד: קיטי מארחת לו חברה בשנתיים האחרונות. אמנם מדובר בחיה חמקמקה ולעיתים חסרת-סבלנות, אך קיטי רגועה מתמיד על גבו של גיום ומפגינה בטחון ונחישות. החתלתולה האפורה אף זכתה למטריה אישית משלה, שהרי חתולים שונאים מים ואחרי הכל מדובר בחתולה מפונקת. בימים חמים משמשת המטריה להגנה מפני קרני השמש, שכידוע פוגעות באיכות השערה - או הפרווה, במקרה הזה.

למרות החברה שמספקת קיטי לגיום, מדובר במסע קשה ומפרך, בעיקר כשהתקציב עומד על יורו אחד בלבד ליום. התקציב אפשרי בעיקר כי אין לגיום הוצאות על לינה. בכל עיירה בה הוא עוצר, גיום עובר בין בתי המקומיים ומבקש רשות להקים את האוהל שלו בחצרם. המפגש שלו עם תרבויות שונות מדגיש לו, לקיטי ולעולם את ההבדל שבין המעמדות באמריקה: במקרים רבים, דווקא המשפחות העניות מאפשרות לו להקים אוהל בשטחן, בעוד דלתות העשירון העליון נטרקות בפניו.

הנסיון לחיות בצמצום למרות ההליכה הרבה מקשה על גיום בעיקר מבחינה פיזית, כאשר התמיכה הנפשית מגיעה מקיטי ומתומכיו ברשת. באוקטובר 2009 דיווח גיום באתר שלו, כי הוא חלש ועייף, והעיד שהשיל 12 קילוגרם ממשקלו. נכון לעדכונו האחרון, באוגוסט 2010, השניים היו בעיצומה של הצעידה לאורך קולומביה. לצד העדכונים בכתב, גיום נושא עימו מצלמות וידאו וסטילס בעלות התקנים מיוחדים, המאפשרות לו לצלם את עצמו ולחלוק את חוויותיו עם העולם.

קיטי אינה חיית המחמד הראשונה שזוכה לטייל בעולם: גם הכלב אוסקר ידוע כתרמילאי מצטיין. ג'ואן לפסון מצאה את אוסקר בסמטאות דרום-אפריקה ולקחה אותו איתה הביתה, לבריטניה. בשנת 2009 מכרה לפסון את ביתה והשניים יצאו לטייל בין חמש יבשות, ב-29 ארצות שונות בעולם, מקליפורניה ועד מצרים. במשך שישה חודשים צילמה לפסון את אוסקר באתרי תיירות מפורסמים כמו מגדל פיזה, הטאג' מאהאל והחומה הסינית. מטרת הטיול, אגב, הייתה עידוד אימוץ כלבים נטושים ומשוטטים.

חתולה מטיילת בעולם 3- חתולה מטיילת (צילום: האתר הרשמי)
היי, לאן אתה מסתכל? מצלמים אותנו! | צילום: האתר הרשמי
חתולה מטיילת בעולם 4- חתולה מטיילת (צילום: האתר הרשמי)
לא מפחדת ממים עמוקים. קיטי בהרפתקה | צילום: האתר הרשמי
חתולה מטיילת בעולם 1- חתולה מטיילת (צילום: האתר הרשמי)
קיטי בפוזה אופיינית. לזה קוראים טיול תרמילאים | צילום: האתר הרשמי
חתולה מטיילת בעולם 5- חתולה מטיילת (צילום: האתר הרשמי)
קיטי נחה. אחרי הכל, מדובר עדיין בחתולה מפונקת | צילום: האתר הרשמי

>> גם לחיות מגיע רום סרוויס: מלונות פאר לכלבים וחתולים