חתונה במנצסטר
"איי דו" כפול 30. החתונה הראשונה של הזוג, במנצ'סטר, אנגליה

סגירה סופית של רשימת המוזמנים, מציאת הדי ג'יי המושלם ובחירת הצבע של מפיות השולחן – נשמע לכם מוכר? כנראה שגם אתם השתעממתם בדרך לחתונה. אבל בשביל אלכס וליסה מאנגליה, תקופת ההכנות לחתונה היתה דווקא שלב מכונן, בעיקר בגלל שבדיוק אז הם החליטו להתחתן מחוץ לארצם, ליתר דיוק ב-30 מדינות שונות ברחבי העולם.

אלכס פלינג וליסה גאנט, זוג מיורקשייר, אנגליה, הבינו מהר מאוד שהם לא מאלה שיתחתנו בדרך הרגילה והמקובלת. בתחילה הם דווקא חיפשו מקום מתאים באנגליה למסד את הקשר, אבל במהירה השניים הבינו שזה פשוט לא מתאים להם.

"התכנון שלנו היה להתחתן ואז להשאיר את חיינו מאחור ולצאת לירח דבש, שהוא בעצם מסע ארוך מסביב לעולם. אבל לפני שעזבנו חיפשנו מקום להתחתן בו ושום דבר לא התאים למה שרצינו", אמר פלינג, בן 32, לתכנית Good Morning America בזמן שהוא ובת זוגו היו בדרכם מאורוגוואי לברזיל – לחתונה ה-24 שלהם.

"החלטנו לחפש את המקום המושלם להתחתן בו תוך כדי הטיול", הוא אומר. "אבל אחרי כוס יין או שתיים, הרעיון שלנו גדל וגדל וקבלנו את ההחלטה לקיים טקס קטן בכל מדינה בה נבקר, עם הרוח המסורתית של המקום". השניים החליטו להתחתן ב-30 מקומות ייחודיים בעולם, הותירו את חייהם מאחור ויצאו לדרך.

חתונה בבפנמה
לא קובעים מקום מראש - מה שבא בא. ליסה ואלכס בפנמה

הקרוון כשושבין

בני הזוג, שנפגשו בשנת 2000, היו נאהבים לתקופת מה אבל דרכיהם נפרדו למשך חמש שנים, ואז הם חזרו זה לזרועות זו. לפני שיצאו למסע, השניים מכרו את העסק, כמו גם את המכונית ואת הבית שלהם, כדי להפוך את החלום שלהם למציאות. יריית הפתיחה התרחשה ב-5 ביולי, 2011, בטקס החתונה הראשון שהם ערכו בעיר הולדתם מנצ'סטר.

מאז הם כבר הספיקו לבקר ולהתחתן, כמובן, בלוס אנג'לס, בהונדורס, לצד דולפינים בהוואי, בכרם בקוויבק ועל גבי סוס באלברטה, קנדה. הם מתניידים בעולם ממקום למקום בעזרת הקרוון שלהם, בן 25 שנה, לו, או בעצם לה הם קוראים "פגי".

"זה לא שיש לנו ממש תכנון מסודר לטיול שלנו", אומר פלינג. "אנחנו לא באמת בוחרים מיקום מראש. אם נמצא צלם נהדר שרוצה להיות מעורב בפרויקט שלנו, אנחנו מבקשים ממנו המלצות על איפה כדאי להתחתן".

חתונה בהוליווד קליפורניה (צילום: Brothers-Wright)
וגם זה סוג של רומנטי. הוליווד, קליפורניה | צילום: Brothers-Wright

שמלת כלה כבר יש?

פלינג וגאנט מתעדים את מסעותיהם בבלוג, 2people1life, שבו החברים, בני המשפחה וסתם סקרנים יכולים לצפות בתמונות החתונה שלהם, לעקוב אחר מסעותיהם על המפה, או אפילו להצטרף אליהם בטקס הבא שלהם. מי שרוצה יכול גם לעזור בבחירת שמלת הכלה ובמיקום החתונה.

"כבר בחתונה הראשונה שלנו קיבלנו שמלת כלה ממעצבת", אומר פלינג. "אנחנו גם הרבה פעמים לווים תלבושות במדינה המארחת - בהתאם לסוג החתונה. בפרו למשל, מעצבת מפורסמת כבשה את ליבנו כשהשאילה לליסה שלוש שמלות שונות".

"אנחנו חושבים לקיים חתונה רשמית כארבעה חודשים לאחר תום הטיול. אבל מי יודע מתי זה יהיה", מגלה פלינג. "יש לנו לפחות עוד שישה מקומות בהם אנחנו צריכים להתחתן – כמובן שאנחנו עוד לא יודעים איפה זה יהיה".

חתונה בהוואי
הדולפין או השושבין? הוואי
חתונה בבליז
המקומיים עוזרים עם התלבושות ונהלי הטקס. בליז
חתונה באנטיגואה (צילום: jose pablo)
הקרוון מחכה מאחור. אנטיגואה | צילום: jose pablo
חתונה באוטילה הונדורס
גם אתם יכולים להציע מקום. הונדורס
חתונה בלאס וגאס (צילום: Megan-Finley)
לא ויתרו על עיר החטאים. לאס וגאס | צילום: Megan-Finley
חתונה במקסיקו (צילום: Dean-Sanderson)
עוד 6 חתונות למנאייק! | צילום: Dean-Sanderson
_OBJ _OBJ

צפו בוידיאו של אחת החתונות -

>> 10 צימרים משפחתיים לראש השנה