"כמו לאמץ חיית מחמד או להתנסות בנגינה, לטייל לבד בחו"ל (Solo Traveling), זה משהו שכולם חייבים לעשות לפחות פעם אחת בחיים שלהם", כותבת אוליביה יאנג (Olivia Young), במגזין Insider. "בשלוש השנים האחרונות זה כל מה שאני עושה. ביקרתי כבר בניו זילנד, אוסטרליה, מזרח אסיה, בריטניה ועוד, וכמעט תמיד אני לבד. מטיילת ועובדת".

מחפשים לאן לטוס? הכנסו למדריך היעדים של mako

יאנג מציינת שבטיול סולו כמו שהיא עושה יש לא מעט קשיים, אך היתרונות שבו גוברים על החסרונות. "תקראו לי קמצנית, אבל אחד היתרונות הגדולים בסגנון הטיול הזה הוא החיסכון בכסף. כשאתה לבד אתה מרגיש יותר בנוח להסתפק בדברים צנועים ללא הצורך לרצות אנשים אחרים. העובדה שאני לבד נותנת לי את השליטה המלאה על ההוצאות שלי. כך אני יכולה לטייל יותר זמן ויותר פעמים".

יאנג טוענת גם שהניתוק מהציוויליזציה בטיול סולו הוא דבר מרענן. "אף אחד לא דורש ממני כלום, לא מודאג שנספיק דברים, או מצפה ממני להתחייב לסגנון שלא מתאים לי. היכולת לבחור מה אני רואה ומתי, זה החופש הכי גדול שיש. התאהבתי בישיבה רגועה בבתי קפה למשל". 

"מצד שני, הסיטואציה הזו, בה אני נמצאת לבד, מחייבת אותי ליצור חברויות עם אנשים שאני לא מכירה. אני חייבת לדבר עם פקיד הקבלה במלון בו אני מתארחת כדי להבין מה ניתן לעשות ואיפה לטייל, או להתייעץ עם אנשים שונים לגבי ההתנהלות שלי במקומות אליהם אני מגיעה. היום יש לי חברים וקשרים בהמון מקומות בעולם. זה גם גורם לכך שאני מכירה את המקומות שאני מגיעה אליהם בצורה ממש טובה. בגלל שאני נצמדת להמלצות המקומיים, אני רואה הרבה יותר דברים מאשר האטרקציות התיירותיות השחוקות".

לאן טסים מטיילי הסולו?

חברת הנסיעות Kayak פירסמה לאחרונה את היעדים הכי מבוקשים לטיולי סולו בעולם. הנתונים נאספו במשך שנתיים מתחילת 2018 ועד סוף 2019, על פי מקומות אליהם קנו אנשים כרטיס טיסה בודד לתקופה ארוכה (על מנת לנסות להתעלם מנסיעות עסקים). 

על פי החברה, היעדים דוברי הספרדית, היו היעדים הכי מבוקשים למטיילי סולו, כשאושואיה (Ushuaia), בארגנטינה, היא העיר אליה הגיעו הכי הרבה מטיילי סולו בתקופה הזו. הסיבה לכך, ככל הנראה, היא שהטיול באושואיה נעשה לרוב כחלק מטיול ארוך בדרום אמריקה, בו לא מעט אנשים בוחרים לטייל לבד. בנוסף, העובדה שמדובר בעיר הכי דרומית בעולם, הופכת אותה ליעד שמטיילי סולו רוצים "לכבוש". לא מעט מהמטיילים ממשיכים מאושואיה לאנטרקטיקה בהפלגה.

עוד יעדים שאהובים על מטיילי הסולו הם מדיין ובוגוטה בקולומביה; נואוק (Nuuk), גרינלנד; איביזה, ספרד; פאס, מרוקו; וטרינידד וטובוגו. מהיעדים הללו ניתן לראות מגמה לפיה מטיילי הסולו בוחרים יעדי "קצה" שנמצאים רחוק גיאוגרפית או מיוחדים באווירה שלהם. כי אם כבר לטייל לבד, אז לעשות זאת במקומות מיוחדים.

בנוסף לכל אלה, מגזין הטיולים travel and leisure פירסם רשימת יעדים מומלצים לטיולי סולו. בחמישייה הראשונה ניתן למצו את את ניו זילנד, נורבגיה, שוויץ, קוסטה ריקה ואוסטריה.