לא משנה כמה יגידו לנו שטיסות זה דבר בטוח, תמיד בהמראה ובנחיתה יתקוף אותנו הפחד של הגרוע מכל. מצד שני, מתי לאחרונה הקשבתם באמת להוראות הבטיחות שמועברות בתחילת הטיסה? אלה שנועדו להציל לכם את החיים. חשוב שתדעו שאם תתנהלו נכון במצב קיצון, באמת תוכלו להגדיל לעצמכם את הסיכוי לצאת מזה בחיים. 

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

דייב אינץ', טייס מטוס בואינג 787 בחברת יונייטד איירליינס, חושף כמה דברים שכל אחד מאיתנו חייב לעשות ברגע שהמטוס שלנו מתחיל לאבד גובה מסיבה כזו או אחרת. דבר ראשון, הדבר הכי ידוע, אך גם הכי חשוב, זה לדעת מה דלת היציאה הקרובה אליכם. כך, ברגע האמת תוכלו לצאת מהמטוס בצורה הכי מהירה. חשוב לדעת שבמקרה והמטוס נוחת במים, לא כל הדלתות ייפתחו, אלא רק אלה עם מתקני ציפה, אז שימו לב מראש לכל האופציות העומדות בפניכם.

התרסקות מטוס (צילום: אינסטגרם\airplane_crushes)
נחתתם במים? אל תפתחו את חגורות ההצלה בתוך המטוס | צילום: אינסטגרם\airplane_crushes

יחד עם זאת, ישנם עוד כמה דברים פחות ידועים, שאינץ' טוען שאנחנו חייבים לשים עליהם דגש: לפני שקמים מהמקום במטרה לצאת מהמטוס, חשוב להוריד עניבות ולהוציא דברים חדים מהכיסים. כמו כן, חשוב להוריד גם נעלי עקב או משקפיים. כל הדברים הללו יכולים מאוד להפריע כשמנסים לצאת במהירות ואף לגרום לכם לפציעה מיותרת.

כל זמן שאתם לא קמים מהמקום, נסו להישאר מכופפים ככל האפשר. כמו כן, אם יש במטוס עשן, כדאי שתצמידו לאיזורי הנשימה בד לח. זה יכול לסייע לכם.

 

"עוד דבר חשוב, שאולי נשמע מוזר: תהיו בהקשבה ואל תצלמו בפלאפון. הסחת הדעת יכולה לפגוע בך ובאנשים שאיתך במטוס. חשוב לשים לב כל הזמן מה קורה מסביבכם", אומר אינץ'. "עוד דבר שאנשים לא מקפידים עליו כי הם לא מספיק מרוכזים, זה לפתוח את ווסט ההצלה שנמצא מתחת למושב שלכם, רק מחוץ למטוס. זה קריטי, כי ניפוח שלו בפנים יכול לגרום לכך שתתקעו בתוך המטוס ולא תצליחו לצאת. פשוט תקשיבו להוראות ואל תיקחו איתכם שום דבר".